Namiesto štvrtého dieťatka dvojičky

sophie753
12. mar 2015

Ahojte maminky rada by som sa dozvedela co najviac o dvojickach.Mame 3 deticky a cakame dvojicky.Kedze v rodine nemame ziadne dvojicky a pravdupovediac vôbec neviem co mam ocakavat.Budem rada ked sa tu najdu maminky,ktore su mozno aj v podobnej situacii,popripade my budu vediet pomôct pri rieseni,niektorych (pre mna) zahad🙂Dakujem

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sophie753
autor
12. mar 2015

@mickao Dakujem si mila🙂Neboj druhe babänko pride ked to budes najmenej cakat🙂aspon u nas to tak bolo🙂))Moc drzim palceky nech vas ten vas druhy pokladik nenecha na seba pridlho cakat🙂

ivanya
12. mar 2015

@sophie753 Ja tiez gratulujem 😀 5 deticiek, uzasne, nech sa vam dari a ste zdravucki 🙂

sophie32
12. mar 2015

@sophie753 Gratulujem! Urcite to zvladnes v pohode, ked uz mas tri deticky. Ja mam len tie dvojicky 🙂

sophie753
autor
12. mar 2015

@ivanya dakujeme moc si vazim pozitivne ohlasy🙂

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamulienka30
12. mar 2015

@sophie753 drzim palce, ja som sla na prve sono zo stiahnutou dusickou, v nasej rodine dvojcata su a nie len jedny, ale u nas to zostane len pri tom stvrtom ;) Pozeram vek deti, kym sa ti dvojky narodia ich odpraces vsetkych smer skola a skolka a budes sa venovat najmensim, to zvladas ;) Co by uz mamicku troch deti polozilo - asi nic ;) Zvladame vsetko.

sophie753
autor
12. mar 2015

@sophie32 Dakujem🙂Kolko rokov maju tvoje dvojicky?

sophie32
12. mar 2015

@sophie753 Dva roky 🙂

sophie753
autor
12. mar 2015

@mamulienka30 ked som isla na sono ja bolo to uplne opacne o dvojickach som ani len nechyrovala nakolko u nas v rodine ziadne dvojicky nemame a bola som v strasnom soku ledva som dosoferovala domov,ale po 3 dnoch som to s manzelom uspesne predychala a odvtedy sa uz len tesime🙂Akurat uvazujem ci dat najmladsieho do skôlky alebo nie kedze som doma varit budem musiet tak ci tak a skôlka je na opacnej strane mestecka....tu je to tak,ze mas kazde dieta inde dcerka v skole,syncek v skôlke na jednom konci a druhy na druhom konci Gbelov takze si tie rana absolutne neviem predstavit...🙂
@mickao ja som tiez konecne minuly rok pisala zivotopisy,ze od septembra konecne do prace a vidis zase ma pan Boh prekvapil takymto malym zazrakom🙂

vejula
12. mar 2015

@sophie753 ja by som najmladšieho do škôk
lky nedavala... ved vieš aký býva prvý rok v škôlke... sama choroba. Zbytočne ti to bude ťahať ku miminkam a budeš mať viac roboty, akoby si ho nechala doma. Mne ako sa narodila teraz najmenšia, tak som nechala synčeka doma.

sophie753
autor
12. mar 2015

@sophie32 Môzem sa opytat ako si zvladala tehotenstvo a kedy a ako sa ti maličký narodili?s pôrodu mam velke obavy🙂
@vejula ja prave vôbec neviem co robit a ako to b udem zvladat kedze maly je take sidlo a neustale si vyzaduje pozornost je to take zive striebro🙂v kazdom pripade som ho prihlasila a casom sa uvidi aj ked by som ho tiez radsej nechala doma...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tova
12. mar 2015

@sophie753 wow 28r.a 5 deti. Plus je asi len to, ze mas viac energie ako by si mala mat tie iste deti v 37r. Ja sommala dvojicky v 29r. a narocne sa mi to zdalo dost bez inych deti a viac si neviem predstavit. Ja neverim, ze sa da kazdemu dietatu venovat naplno a osobitne, hlavne v takom malom veku co to najviac potrebuju. No ale keby ste mali obavy ako ich vychovat asi by ste to takto naraz neplanovali. Tehotenstvo a porod moze byt dobry ale aj zly ako pri 1 dietati, vsetko je individualne. Ja som mala par komplikacii, krvacani a musela som doma lezat cize keby som mala ine deti si to neviem predstavit a mohla by som rodit ovela skorako somrodila v 38tt (ked zacali prve kontracieeste velmi slabe, ) a vahy 3.2kg a 3.5kg. bola to planovana sekcia takze porod ako na objednavku a bez komplikacii.

bonaqa2013
12. mar 2015

máš môj obdiv. Ja mám 4 deti, tiež neplánovane, ale viacej by sme už asi nezvládli. aj po tej finančnej stránke je to už teraz na doraz.

xevulax
12. mar 2015

Ahoj. Tak my sme totak mali pri druhom (vakali sme dvojicky), no ty uz 3 deti mas (veeelk obdiv). Ja mam rozdiel medzi starsou a dvojkami 15 mesiacov. Prvy rok bol nenormalne tazk ale uz je to v pohode. Mat dvojick je nieco uzasne, uplne ine ako jedno dieta (druhe, tretie🙂) aspon ja nad tMi mojimi zplne zasnem. Kludne mi napis ak b si nieco potrebovala. Ale t si uz matka profesionalka, takze to das lavou zadnou 🙂

vejula
13. mar 2015

@fidka79 ja som planovala nechať ho doma len do konca januara (mala sa narodila 5.januara) Ale pediatrička mi odporučala, že ho mam nechať doma dlhšie, že ma už 3 novorodencov v nemocnici so zapalom tušim pluc,ktorý dostali od starších škôlkarov. Tak som ju počuvla a nechali sme ho doma do konca februara. Začiatkom mesiaca sme ho chceli dať do škôlky a manžel sa šiel spýtať, ako to tam vypada no a učitelka mu povedala, že tam maju hrozne vela kiahni, že momentalne im v triede chýba 10 detí, čo maju kiahne. Ako tak male dieťatko a kiahne, to nieje nič moc.... A kiahne su vysoko infekčne, čiže skoro na isto by všetky deturence tie kaihne chytili. Ešte som sa o tom poradila s mojou pediatričkou v pondelok na poradni a ta povedala, že určite ho ešte do škôlky nedavať. Ano viem, chýba mu škôlka aj mi to povedal. Ale zas on je rozumný chlapček a KAtarínku ma velmi rad, ked som mu vysvetlila, že teraz maju detičky vyražky po teličku a mohla by to dostať aj KAtarínka, ktorá je na taku chorobu ešte malička, tak nemal problem.. Zobral to ako fakt a uživa si doma s nami 🙂 .. Čo sa týka zakladatelky jednoznačne tá chorobnosť je najhoršia prvý rok škôlky. Viem ako môj syn minulý rok bol minimalne raz za mesiac týžden chory 😒

sophie32
13. mar 2015

@sophie753 Ja som mala tehotenstvo uplne v pohode. Ani mi nebyvalo zle, ani som nevracala. Rodila som v 37+3tt planovanou sekciou. Vsetko bolo ok, babatka mali 2450 a 2730g. Takze super. 🙂 Ked uz som bola taka velka ako slonica, tak som chcela, aby uz boli vonku a ked uz boli vonku, tak som chcela byt este tehotna tak dlho ako ta slonica 🙂 No starat sa o dve nie je sranda....treba mat trosku pomoc...ak je teda moznost.

sophie753
autor
27. mar 2015

@fidka79 ja to vidim tak,ze rana budem musiet nejako zvladat a skôr nechcem dat maleho aj preto,ze škôlka vide na jedneho na mesiac skoro 40 eur a naco ked som doma nic mu ten prvy rok v škôlke neujde a radsej zoberiem deti niekam na vylet ako zbytocne vyhadzavat peniazky....Samozrejme,ze dcerka ak sa nam podari prestahovat bude mat skolu cez ulicu a nosit budeme len synceka do skolky a kedze u nas su maly skôlkari na jednom konci mesta a predskolaci na druhom je to aj praktickejsie nechat ho doma🙂
@tova presne tak to je,ze ked som sa rozhodovala ci mat deticky teraz ci neskôr vyhralo to,ze radsej teraz kym som mlada aby som to lahsie zvladala kedze sme s manzelom planovali viac deticiek kedze aj ja som s velkej rodiny nepoznam nic krajsie a manzel sa s tym chvala bohu stotoznil🙂Praca a budovanie karieri to mi neutecie aj ked pri 5 detoch to budeme mat tazsie si zadelit cas...,ale neskôr by mohlo byt tazsie tehotenstvo,rôzne komplikacie spojene z vekom a clovek je rozhodne aj viac vycerpany a vystresovany a jednak aj ked si,zena uz zacne budovat karieru tazsie sa vystupuje s rozbehnuteho vlaku🙂

sophie753
autor
27. mar 2015

@bonaqa2013 kolko rokov maju vase deticky?je to tazke vychovavat viac deticiek ale stoji to za to🙂som rada,ze su zeny,ktore na to maju odvahu a neboja sa mozno niekedy aj negativnej kritiky ved kazdy vie najlepsie kolko zvladne a nieje vzdy vsetko len o materialnych veciach a dovolenkach....🙂
@xevulax budem velmi rada ked popiseme zjavne mame o com🙂
@sophie32 bezproblemove tehotenstvo?tak to ti ticho zavidim🙂ja sice nemam chvala Bohu ziadne zdravotne komplikacie a deticky su tiez zdrave ale mne skôr byva na odpadnutie,citim sa malatna a priserne unavena co som u ostatnych drobcov nemala teda az na to odpadavanie tym som si presla vzdy...s tou pomocou to bude tazsie kedze moja rodina byva v NR a tu mame len svokrovcov,ktory obaja robia a svagrinu,ktora studuje v NR a svagra tiez pracovne vytazeneho....svokrovci nam sice velmi pomahaju ale nemaju vela casu najmä svokra co robi na zmeny....viete niekto ako je to s tou vypomocou od statu pri dvojickach?

loxa
27. mar 2015

jeej gratulujem je to krasne a drzim vam palce🙂

xevulax
27. mar 2015

Aku vypomoc od statu mas na mysli? Dostavala som iba matersku a teraz rodicak, ktory je o malo vyssi ako na jedno dieta nic ine.

xevulax
27. mar 2015

Ty inak pochadza z Nr? Ja som z NR 🙂 kde teraz byvas?

vevet
27. mar 2015

@sophie753 mám dve kamarátky ktoré majú ako "4dieťatko" dvojičky, obe dvojvaječné, jedna dievčatá a druhá chlapcov 🙂. Obe nemali v rodine dvojičky.

bonaqa2013
28. mar 2015

@sophie753 Syn má 20 rokov, študuje na VŠ 2 ročník stroj. fakultu. Potom sú už len 3 dievčatá vo veku 9, 6,5 a 5 rokov. Prvé 2 chodia do školy do 3 a 1 triedy.
syn je bezproblémový mladý muž, na ktorého sa nikto nikdy nesťažoval. V škole samé chvály. čo sa o tej slečne čo chodí do 1 triedy nedá povedať. Tá kde príde samé sťažnosti, ponosy, v škole každý týždeň min. 1 poznámka. A to je len prváčka....

dana_l
29. mar 2015

gratulujem k dvojickovemu tehotenstvu. my sme tak dostali pridavok k cislu tri - aj cislo styri. tiez sme boli prekvapeni lebo v nikto v rodine dvojicky nema. takze zacali sme stafetu a uvidim ci ju niekto preberie.
poviem ti, ak mas pomoc, tak ju vyuzi. my sme sami s nasimi a s muzom sa pri detoch len striedame. takze je toho dost na nas. teraz su uz dvojicky starsie tak je to uz trochu lepsie. ked pojdu buduci rok do skoly-skolky tak budeme mat hadam volnejsie.
tehotenstvo som mala uplne bezproblemove a to som o dost starsia od teba. porod bol prirodzeny - 38tt+5

sophie753
autor
30. mar 2015

@xevulax myslela som tu pani co ti chodi na par hodin denne na vypomoc vraj na to mas od statu pri dvojickach narok len neviem ako to s tym chodi...asi tu nieje maminka co s tym ma skusenosti vsak?my sme s manzelom na to viac menej samy kedze vsetci pracuju od svokrovcov a nasi su v NR...Som priamo s NR(klokocina) a teraz byvame na Zahori v Gbeloch🙂
@bonaqa2013 takze mas doma aj velkych aj malych 🙂musi byt narocne ked su medzi detmi väcsie rozdiely ja mam prvych rok po roku takze priblizne na jednej urovni,potom stredniatko 2rocne a teraz dvojicky takze okrem prostredneho syna na tom budu obe dvojice asi rovnako🙂To,ze mas dcerku take zive striebro nieje na skodu aspon sa nestrati ja som na tom bola od malicka rovnako vzdy som sa do niecoho zamontovala alebo som to bola ja co som nieco viviedla a zamontovala do toho inych 🙂A dnes som "zodpovednou"🙂 maminou skoro piatich deti🙂

sophie753
autor
30. mar 2015

@dana_l tiez som citala,ze je to aj o tom,ze cim mas za sebou viac pôrodov tym je pravdepodobnost,ze budu dvojicky väcsia🙂sme toho zivym prikladom🙂ty si asi prva,ktora mi napisala,ze rodila prirodzene ale o to viac ma tesi,ze je to realna moznost....popravde s cisaraku mam ani neviem preco hrôzu a tiez si vydrzala dost dlho🙂ako si zvladala pôrod a ake velke si mala deticky?

bonaqa2013
30. mar 2015

@sophie753 to že mám syna dospelého ja vidím ako výhodu. Rada s ním chodim do mesta, veĺa mi rozpráva o kamarátoch, dievčatách... - keď už manšie deti spia.

lauricka
30. mar 2015

ahoj, no, tak to teda prajem hodne sil, trpezlivosti, energie a vynaliezavosti! Co sa tyka dvojiciek, dost pomoze teoreticky zaklad - teda knihy od Klary Rulikovej. Urcite si precitaj Jak naucit dvojcata spat. Okrem toho ma knihy Dvojcata a Co nevite o dvojcatech. Tak aspon tu Dvojcata. Klara vedie cesky klub dvojciat a viacerciat a ma mnoho skusenosti zo zivota. No a potom su tu temy o dvojcatach a na fcb su skupiny mamicky dvojiciek a mame doma dvojicky. Ked budes chciet, napis. Predpokladam, ze otazky budu prichadzat postupne. V jednom prispevku sa to neda cele napisat. Zatial si tehotna. Vedz, ze teho s dvojkami je vzdy rizikove a tak k tomu pristupuj. Ziadne riskovanie. Radsej nic nerobit, oddychovat a setrit si sily. A to aj vtedy, ak mas pocit, ze si uplne OK. Tiez som bola, citila som sa vyborne, ale toto som mala na pamati. Lebo veci sa menia zo sekundy na sekundu. Mala som sice krvacanie na zaciatku a bola v nemocke par dni, ale nic to nebolo. Vela stastia! Jo a hned tu mozes zacat studovat: http://www.dvojickovo.sk/