Akcie - výhodný nákup

jagreja
16. nov 2016

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Tento rok sa nám to celé nejako rozbehlo. Začalo to svadbou, týždeň na to sme zistili, že budeme rodičia a teraz kupujeme byt, aby sme drobčeka mali kam priniesť. Výdavkov je to fakt dosť. Už tá svadba nám vybielila účty. Na byt berieme hypotéku 100% a to čo sa nám vrátilo zo svadby máme na nejaké nevyhnutné vybavenie. Drobcovi som už začala nakupovať nejaké to oblečenie cez bazár, kočík kúpime asi až, keď príde príspevok pri narodení dieťaťa. Ale, aby som sa dostala k veci. Rozmýšlam ako to spraviť čo najrozumnejšie. Budeme potrebovať v podstate celé vybavenie do bytu. Práčka, chladnička, nábytok, taniere, varešky.... proste všetko. Na začiatok by stačilo aj poskromnejšie, ale nechcem nakupovať napr. elektroniku na bazoši, za polovičné alebo tretinové ceny, ak mi to vydrží pol roka/rok. Neviete o nejakých akciách, kde by sa dala za rozumnú cenu kúpiť elektronika?? alebo spálňový nábytok (vhodný do mini bytíku)? Nie sme veľmi náročný, ale nechcem aby to boli nejaké šmejdy čo vydržia len dva roky. Vedel by mi niekto poradiť?

mirka17
16. nov 2016

počkaj si na povianočné výpredaje, určite budú zľavy, to ma len tak teraz napadlo, a mimochodom ešte ma napadlo, že o príspevok pri narodení dieťata môžem požiadať až po 28 dnoch ktorých za dožilo, a ked o to požiadaš tak si ešte môžeš kľudne počkať další mesiac na to kým ti to vyplatia, takže tvoje dieťa bude asi 2 mesiace bez kočiarika.

julma
16. nov 2016

Kup po bazaroch stary nabytok vydrzi dlhsie ako novy a pomaluj ho tvorivo podla gusta...taky ti budu este ostatni aj zavidiet

biba20
16. nov 2016

@jagreja 😄my sme to vyriešili tak že mame vlastnú len posteľ a práčku a aj to z bazáru. Zbytok zariadenia máme požičané/darované od kdekoho. Kolegovia, známi, rodičia... a veríme že do budúcich Vianoc to povymiename. Pomaly ďalej zájdeš 😉

dahra
17. nov 2016

@jagreja - my sme tak menili byt vlani za vacsi, teda kupovali, nabytok sme so sebou nebrali,len vytahovaciu postel pre deti, jedalensky stol a stolicky. Pracku som v januari kupila vo vypredaji novu,ma specif. rozmer,na bazosi nebola, aj chladnicku sme novu. telku mame nasu od 2010. Obyvacka z bazosa, gauc novy. Spalnu mame ešte po predch. majiteloch, dve valandy (detske) sme dali spolu 🙂)),skrine tiez. Takisto nabytok v detskej. Postupne planujeme vymenit. este doteraz mam knihy v krabiciach. Kuchynske veci som mala zo zaciatku od kadekoho - napr. niektoré taniere este zo svadobnej vybavy starej mamy z 1951 🙂, ziju doteraz, aj umyvacku poznaju. Tu sme kupovali az po pol roku,kym sme nasporili. Zvladla som rucne umyvanie aj s 3 detmi na krku. Len to zabralo cas. Postupne menime a prikupujeme. Takze univerzalne nic, treba len pokukat postupne.

viks696
17. nov 2016

ak ti to pomôže tak vraj na tejto stránke sú zľavy do všeliakých obchodov ... http://www.kuponyzdarma.sk/

moni244
17. nov 2016

Najlepsie to budes mat postupne, zo zaciatku kupit len to najnevyhnutnejsie. Pozriet si aj stranky "darujem za odvoz", niekedy najdes super veci. Elektroniku, napr.pracku, chladnicku, by som zobrala, ak vam to financie dovolia, na splatky, napr.cez quatro

3009
17. nov 2016

@jagreja pozri na facebooku -darujem čo nepotrebujem tam ponúkajú veci aj pekné za málo peňazí.

natalushka
17. nov 2016

Elektronika ako pisu baby,ak vam to financie dovoluju,na splatky..len to najnevyhnutnejsie:sporak,truba(neviem,ci mate),chladnicka,rychlovarna konvica..bez mikrovlnky sa zit da,prip.staci aj z bazaru..a do kupelne pracka..telka uz je na vas,ale ta tiez stsci z bazaru podla mna..nabytok na bazare zozenies v pohode..aj v dobrom stave,aj za dajn peniaz..napr.my mame postel z bazosu..matrace ale nove..aj pre babo stavia veci z bzaru,nove dostanes..a vela toho netrebA..do obyvacky staci nejaka komoda pre zaciatok a stolik..na bazari alebo v ikei v pohode zozenies za par korun..gauce sa celkom daju kupit aj nove,myslim mobelix ma teraz nejaku akciu..skrinu tiez najdes za dobry peniaz aj novu,ked pobehas internet..jedalen netreba,najete sa aj v tej obyvacke,ked uz treba..drzte sa,vsetko sa da zvladnut..hlavne,nech je babo zdrave aalebo vy v pohode

natalushka
17. nov 2016

Babo zdrave a vy v pohode..som chcela napisat,telefon si pise co chce🙂

jagreja
autor
19. nov 2016

ďakujem vám všetkým za podporu a za tipy, asi to len na mňa nejako doľahlo - predsalen som teraz ešte o niečo citlivejšia ako za normálnych okolností... jasné, že to zvládneme.