Kedy sa pripravovať na bábo?

andrejkap123
8. apr 2024

Som v 19tt a stále nemáme nič nakúpené. Necitim sa na to ešte kupovať baby vecicky. 😀 vsetci sa ma pytaju ze ci uz mame nieco nakupene a vzdy poviem ze nie a citim sa “previnilo” 🙈😂.

Je tu niekto taky co tiez este taketo veci neriesil? Ved obchody su otvorene vzdy. Kukam ale ci nahodou nieco nie je v akcii a ked je tak potom kupime. Mam na mysli nabytok detsky, kocik, vajicko… a veci co viem ze budeme na 100% potrebovat ale nejake nakupovanie oblecenia ma este neberie 🤷🏼‍♀️

ivangeline
8. apr 2024

Koncom 2trimestra som sa už chystala. Kočiar sme kúpili však posledný. Keď som bola v pôrodnici. ;D

kiki68
8. apr 2024

@andrejkap123 hmm urcite zistuj ale su doby dorucenia kocika. Lebo to sa moze odlisovat podla znacky a modelu/ farby. Niekde to mozu byt 3 dni a na nieco to je aj 3 mesiace ( vlastne skusenost), podobne postielka. Napr jeden Model nam dorucili do 2 tyzdnov a dalsi bol do 2 mesiacov ( vyzerali podobne), cize neni zle preverit toto, ak ked to hned nekupis. Ale vies na com si. Veci dalsie som kupila podla toho ako sa mi nieco pacilo. Lebo to bud kupis, alebo to o dva mesiace uz nebude. Hlavne k veciam drahsim precitaj recenzie, zisti, co naozaj chces a potrebujes

nikiki29
8. apr 2024

@andrejkap123 ja som veľa vecí kúpila cez black friday, výpredaje a podobné akcie a čo nebolo v akcii som dokupovala postupne o dosť neskôr (28-30tt)… prvé veci som kúpila po veľkom sone v 20tt. Pomaly sa začni obzerať po kočíku, ak nevieš aký chceš. Výber je ťažší ako by človek čakal 😅 je ich veľa a majú mnoho parametrov, ktoré treba zvážiť.

evka52
8. apr 2024

Ja som tiež nakupovala až okolo 25 tt, to že nemáš pripravené veci v 19tt je v pohode, ale zas ak dobre rátam, rodiť by si mala v lete/koncom leta že? Tak odporúčam nenechávať si to na poslednú chvíľu, chystať veci a chodiť po nákupoch v takých horúčavách ako tehotná vo vysokom štádiu je brutal (mala som to tak) 😄 podľa mňa keď si zariadiš tieto veci v máji/júni tak to bude akurát ☺️ nie príliš skoro ani neskoro

andrejkap123
autor
8. apr 2024

@kiki68 hm tu dobu dodania by som mohla pozriet na kocikoch 😀 to je pravda 🙂 aj vajicka su takto??

andrejkap123
autor
8. apr 2024

@nikiki29 heh kocik uz mame vybraty uz len čakame na akciu 🤞🏼😁 ale áno suhlasim vyber nebol lahky

andrejkap123
autor
8. apr 2024

@evka52 ano koncom leta 😀 sa budem gulat 😫😀 v druhej polke juna asi nakupim najnutnejsie zhodnotim aj podla toho co dostaneme no heh

kiki68
8. apr 2024

@andrejkap123 vies co, zalezi kde a co chces a hlavne ake prevedenie. Vajicko nam prislo do tyzdna, Lenze to islo niekde z amazon. Najhorsi bol kociky, tam to dopadlo hrozne, oni polku kociku nedorucili, Takze sme to potom nejako na dlhe lakte ( to uz sme sa vyhrazali ze to storno spravime kartou cez banku) aj uspesne vystornovali. Lenze nam stale chybala hlboka vanicka. Tak tu sme kupili z Ceska, prisla tyzden pred porodom. Keby rodim skor, tak sme vies kde 😂😂😂 My sme z Rakuska a tak sme kupili kocik vo firme, co ho mala za tyzden dorucit z DE, len soudrozi to nejako domatlali. Pomohli s tou vanickou bratri Cesi z Babyplace.cz Nakoniec sme cez nich zohnali viac veci. Ta postielka bol tiez zart roka, nakolko sme tam museli jednu cast reklamovat, doslo to na 3krat cele.

damia22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliskael
12. apr 2024

@andrejkap123 som na tom rovnako 👋🏽 rovnaký tt a nemám ani len tehotenský vankúš, lebo stále môžem spať na bruchu, ale ten kúpim ako prvý možno už aj teraz cez víkend. Na ďalší týždeň idem k dr. Snáď mi už naisto potvrdí pohlavie a postupne začnem aspoň základ. 🙂 ale nepanikár, mne každá kamarátka, čo už má zo 2 pôrody za sebou hovorí, že úplne vpohode mám čas, že ono sa to všetko dá aj za jeden deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre