Aké príjmy sa berú do úvahy pri hypotéke?

biancarv
2. aug 2015

Ahojte. Chcem sa len opýtať či niekto z Vás nevie, ktoré všetky prijmy sa berú do úvahy pri hypoteke. Mám príjem plus rodičovský príspevok a výživné na staršieho syna. Manžel je momentálne nezamestnaný a dostáva podporu v nezamestnanosti. Chceme kúpiť dom v hodnote 120 000 eur a potrebujeme vybrať 110 000 eur. Budúci týždeň ideme do banky, ale napriek tomu som chcela predbezne vediet či rodičovský, výživne a podpora sa berú do úvahy pri posudzovaní. Potvrdenie o svojom prijme už mám. Ďakujem každému za odpoveď. Pekný deň

liz_lemon
2. aug 2015

@biancarv rodicovsky prispevok a podpora sa 100% neberu do uvahy, lebo su to socialne davky, nie prijem
ziadna banka neposkytne HU, kym aspon 1 z vas nebude pracovat

biancarv
autor
2. aug 2015

@liz_lemon ahoj. V pohode ja pracujem ako som uviedla vyššie. Len mam aj iné príjmy. Plat mám nadštandardný, takže by nemal byť problém ani keď sa nebudú brat do úvahy ostatné príjmy. Len som sa chcela informovať.

vulka
2. aug 2015

Podľa mňa na taký veľký úver nemáte bohužiaľ šancu.

zuzanaete
2. aug 2015

rodicovsky sa urcite berie do uvahy, ak je aj dalsi prijem, detske pridavky sa do uvahy neberu, ostatne neviem

vulka
2. aug 2015

@vulka Aha, tak teraz pribudol ďalší prispevok . Tak potom hádam aj hej, keď píšeš, že dosť zarobíš.

henikav
2. aug 2015

@biancarv ja si myslim ze vyzivne sa neberie ako tvoj prijem, pretoze to su peniaze pre dieta, ale kazda banka ma ine kriteria, najlepsie urobis, ked sa opytas v banke v ktorej chces hypoteku brat, vzdy ho mozes vypisat ako dalsi prijem, v najhorsom pripade ho nevezmu do uvahy. Ak mas moznost splacat ciastku z tvojho platu, pripadne bude dom ohodnoteny na vyzsiu sumu, podla mna dostanete hypoteku bez problemov

biancarv
autor
2. aug 2015

Ako som uviedla príjem mám vysoký. Nechcem uvádzať koľko zbytočne. Uz máme predbežne vyratane na 409 eur splátku vo VUB cez našu realitáčku. Dom je uz pre nás rezervovany. V pondelok ideme už aj osobne do banky, tak som len chcela vedieť či mám aj tie ostatné veci uvádzať. Krásnu nedeľu všetkým 🙂

biancarv
autor
2. aug 2015

@zuzanaete Ďakujem za odpoveď. Toto som chcela vedieť 🙂

henikav
2. aug 2015

@biancarv urcite uved vsetko, banka si z toho vyberie co bude moct. Je dobre ked o tom vedia aj ked to neberu do uvahy. Dobru kupu, uzivajte si nove byvanie

biancarv
autor
2. aug 2015

@henikav ďakujem za odpoveď

lilimoni
2. aug 2015

Vyzivne sa tiez berie ako prijem, podpora sa neberie 🙂

biancarv
autor
2. aug 2015

@lilimoni dobre vedieť, ďakujem pekne 🙂

liz_lemon
2. aug 2015

@biancarv ja som si nevsimla, ze pracujes, tak potom by nemusel byt problem pri HU

biancarv
autor
2. aug 2015

@liz_lemon v pohode 🙂

loginexistuje
2. aug 2015

@biancarv je to od banky ku banke ..niekde beru do uvahy aj RP a aj vyzivne ... mozes mat ale problem s hodnotou domu a s vyskou sumy aku pozadujes ... dnes uz velmi nechcu davat take vysoke percento z hypo...

k samotnej hypo tak predpokladam ze tvoj prijem je vyssi ako 1300 EUR v cistom kedze ratas ziv. minimum a splatku a minimalne naklady ...
tu splatku rataj vyssiu lebo pri takej sume budu ziadat i poistenie...

marca12
2. aug 2015

@biancarv s vub mame zlu skusenost.obehaj vsetky banky,lebo kazda ma ine kriteria a v kazdej ti ponuknu nieco ine.vyuzi aj sikovneho financneho poradcu

dai
2. aug 2015

@loginexistuje poistenie nemusia ziadat, prijem staci... my mame nasobne vyssiu sumu a nikto od nas poistenie neziadal...
Obehat banky by som ale tiez odporucila - najlepsie s ponukou z inej banky v ruke🙂

franzziska
2. aug 2015

@marca12 ano sikovneho poradcu...on je tak maximalne sikovny pre seba...staci sa pozriet ako su tito ludia v baliku...ty mu vlastne neplatis oni sa hraju na samaritanov a pritom im plati banka do ktorej ta vezmu...a zrazu ti akoze najdu v nejakej banke omnoho lepsiu az neuveritelnu ponuku ktoru akoze ostatni ludia nevidia...trapne...keby to tak realne bolo tak by banky krachli a nezarabali milioni...ono napohlad sa to zda ze ti nasli lepsi uver a pritom v celkovom ponati zaplatis podobne 😕 ja im neveriiim....ved preco si ti majitelia uzivaju luxusne vily a banky su najlepsie zarábajúcimi organizáciami? fakt preto zeje to vsetko "lacnejsie"? 😀 😀

biancarv
autor
2. aug 2015

@loginexistuje Áno mám príjem vyšší a s poistením tiež rátam. Chcem si sama urobiť rizikové poistenie na krytie úveru kde presne viem čo všetko mi to bude kryť. 🙂

biancarv
autor
2. aug 2015

@marca12 môj príjem mi akceptuje jedine VUB takze zbytočne by som chodila po iných bankách :/

loginexistuje
2. aug 2015

@biancarv no tak potom nemas na vyber aj ked VUB je jedna z najhorsich bank na hypoteku, znizuju hodnoty znaleckych posudkov nefinancuju vysoke percenta ... a celkovo maju problem s hypotekami .. vsetko im trva ... ale teda ked ti tam chodi uz dlhsie ...na ucet vysoky prijem tak hadam by mohli byt ustretovy....

@dai ked si ziadala nasobne vyssiu sumu tak asi nemate vyssie prijmy ale riadne nadstandartne .... 😉 ja mam skusenost ze pri sumach nad 100 000 pozaduju zakladne poistenie uveru ...ale teda moze to byt od klienta ku klientovi ...

luk25
2. aug 2015

@biancarv urcite sa berie aj rodicak ako prijem, my sme obehali vub, csob, tatra banku a slovensku sporitelnu a vsade akceptovali to že som na rodicovskom, a nakoniec najlepsie podmienky nam dali v slovenskej sporitelni

kaktusik007
2. aug 2015

@biancarv ja mam hypo v tatre a ako prijem brali nie len rodicak, ale aj vyzivne na deti urcene rozsudkom sudu.

simca06022011
2. aug 2015

@loginexistuje nepozaduju... mam z tatry 200t a nechceli poistne...

@biancarv zalezi od banky... moja banka ani potvrdenia o prijme nechcela, za roky to ma zmapovane... co kontrolovali hned aj tak bola socialka, uverovy register a potvrdenie sme iba ak SZCO nuesli ale z danoveho uradu, ziadne priznania atd ( to bolo v TB), VUB bola spokalena az by som povedala, ze neschopna urobit vobec ponuku na uver a nie to este ked sme vybavovali investicny ( za pol roka sme nevybavili nic... ), sberbank rychla aj clovek vybavi ake veeeelmi birokraticka. Slsp neviem... pre nas bola draha ( v dlhsim horizonte... pre mna bolo prvorade zaplatit co najmenej urokov, cize moct uhradit vuer cim skor bez postihov)

moni244
2. aug 2015

@biancarv tu nejde len o prijem, ale aj o vydaj

libka1
2. aug 2015

RP ak robis sa zaratava a co sa tyka VUB prajem ti uprimnu sustrast 😀 mam s nimi tak "super" skusenost, ze som vdaka nim bola schopna zaplatit uver co som mala na 30 rokov za 6 😀 😀 😀 😀 😀 vyhecovali ma k nadludskym vykonom, ale ten pocit ked som stade definitivne zdrhla mi zato stal 😀

biancarv
autor
2. aug 2015

@moni244 takéto základné veci sú mi jasné.

biancarv
autor
2. aug 2015

@libka1 vies mi prosim napisat RP, že čo sa stalo? Ak môžeš samozrejme. Ďakujem, vážim si to 🙂

marca12
2. aug 2015

@franzziska preto pisem sikovneho.nemam na mysli poradcu,ktorych je mnoho a robia to len za ucelom zisku.su aj taki,ktorych to skutocne bavi a chcu ludom pomoct a samozrejme nakoniec aj zarobit,ved nebudu robit zadarmo.ak takeho nepoznas,obehaj banky sama

mirica
3. aug 2015

@biancarv ....ja som žiadala o hypotéku . Do úvahy brali môj príjem, prídavky na deti , a výživné(z právoplatného rozsudku). Výživné brali do úvahy , len to čo mám na maloleté, nezaopatrené deti. Najstarší sa mi bral len ako náklad, lebo je dospelý, takže výživné je jeho príjmom , ale kedže je ešte študentom VŠ -denné štúdium, brali ho ako mnou vyživovanú osobu....

potom mi povedali, že je dobre , že byt aj úver je len na mňa. Ak by som mala manžela, posudzovali by aj jeho, lebo vyživovacia povinnosť je aj medzi manželmi, takže to, že je nezamestnaný sa asi bude brať do úvahy tiež.