Ako najlepšie investovať 20 000 eur?

20. apr 2023

Ahojte, uvažujeme s manželom akoby sme najlepšie mohli investovať cca 20 tisíc eur. Viem, že to na nejakú veľkú investíciu nie je naozaj veľa, ale v podstate sa nám to neoplatí viac šporit, s inflaciou a všetkým možným tie peniaze za dva tri roky budú mať oveľa nižšiu hodnotu. Najradšej by sme niečo kupili take, kde by tým "peniazom" neubralo na hodnote.
Za každú radu ďakujem 🙏

diavant
20. apr 2023

Garaz

katuskamala1
20. apr 2023

@diavant presne to ma napadlo.
Autorka chces investovat tak,ze mat z toho mesacny zisk?

petrowna
20. apr 2023

Nejaký pozemok,luku,ktorý za pár rokov bude stavebný pozemok ;)

floki1994
20. apr 2023

Kamoska takto kupila parkovacie miesta a tie prenajima 😅

tiezjedna
20. apr 2023

parkovacie miesto

martinka13
20. apr 2023

Počkať kým ešte klesnú ceny nehnuteľností. Vziať menší úver, kúpiť byt a prenajímať. Prenájom by mal pokryť aj splátky úveru. My to tak robíme a funguje to veľmi dobre.

autor
20. apr 2023

@martinka13 manžel je SZČO, ja som aktuálne na Materskej takže úver pre nás nie je možnosť a akosi sa ani nechceme zadlžovať uvarom, manžel má prácu kde sa môže stať hocič, preto by sme najradšej hneď vyložili na stôl ...
Garáž napadla aj mňa, parkovacie miesto je dobrý nápad tiež, v našej lokalite (stred Slovenska) neexistuje aby sme našli pozemok za 20 tisíc bohužiaľ...
Ani tak nejde o mesačný zisk, skôr chceme aby tie peniaze boli investované tak, že za pár rokov to pre nás, či naše deti bude niečo využiteľné (či už na ďalší predaj, alevo to využijú oni

autor
20. apr 2023
kornelies
20. apr 2023

Garaz, zahrada.

janettdamian
20. apr 2023

ak nie je možnosť investovať do pôdy, tak investičné zlato a striebro (reálne) nie fondy

quee57
20. apr 2023

Nájdite a kontaktuje (dobrého) finančného poradcu a ten vás bude vedieť informovať o tom aké možnosti máte a čo bude pre vás najlepšie. Určite sa neriaďte radami anonymných ľudí na fóre.

cubo2
20. apr 2023

@quee57 finančný poradca im poradí akurát tak, že to majú dať do podielových fondov s drahými poplatkami (pripadne upgrade na ETF), z ktorých oni nebudú mať takmer nič (alebo veľmi málo) a finančný poradca zhrabne peknú províziu. Ja tým ľuďom neverím ani nos medzi očami.

quee57
20. apr 2023

@cubo2 Preto hovorím dobrý poradca. Ten im dá možnosti od A po Z výhody nevýhody riziká a nechá rozhodnutie na nich. Nie všetci sú odrbávači

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinp288
21. apr 2023

Ahoj v prvom rade napiš na aké obdobie chceš investovať resp. či potrebuješ mať peniaze dostupné hneď. Je rozdiel mať zainvestované v nehnuteľnosti, kde nevieš za akú dobu ju predaš. Či ju predaš prvý deň po nahodení inzerátu, alebo o mesiac, dva. Ak si vyberieš investičný produkt, tak zvážiť aké výkyvy si ochotná tolerovať, keďže investícia nieje sporenie a jej hodnota rastie, ale aj klesá.
Ako som písal vyššie určí si čas, toleranciu volatility a likviditu. Potom sa možnosti hľadajú ľahšie.

cubo2
21. apr 2023

@quee57 ziadny "dobry poradca" neexistuje, je to iluzia! Ti ludia su plateni od vysky provizii z toho, aky produkt vam predaju. Preto vam nemozu vybrat dobry produkt, lebo ich za to neplatite vy, ale financne spolocnosti.

david294
21. apr 2023

skus si pozriet PSS , a tam sporenie, mozes vybrat kedykolvek chces a davaju 2,3% ročne

martinp288
21. apr 2023

@cubo2 Aspoň keby si netáral. Skús si pozrieť rozdiel medzi poradcom a sprostredkovateľom, pozri sa tiež na to za čo je platený poradca a za čo sprostredkovateľ. Pletieš tu hrušky s jablkami.

sweet20
23. apr 2023

ahoj, napis mi a pomozem ti ak chces