Ako sa vám dá ušetriť z výplaty?

barbi28
2. aug 2022

Dobrý den. Chcem sa spýtať ako sa vám darí ušetriť z výplaty v týchto nie moc dobrých časoch.
Dokopy máme s priateľom príjem okolo 1800€ plus mínus.
Samozrejme máme hypotéku, auto a ďalšie výdavky.
Spravili sme si aj rozpis príjmu a výdavkov, potraviny kupujeme v akcii, nemíňame na zbytočnosti no aj tak ledva ,,vyžijeme” do ďalšej výplaty. Do prace chodím pesi, jedlo si nosím z domu takže nikde nejak nemíňame no aj tak si už nedokážeme skoro nič odložiť. Preto by som sa vas rada spýtala ci máte nejaké rady alebo tipy ako ušetriť ešte viac.
Ďakujem

jaond19
2. aug 2022

@barbi28 po vyplate zaplatime hypo,energie a ostatne šeky, odlozime nejaku sumu a zvysok nechame na stravu a nutne veci, tuto sumu rozratam na cely mesiac a neprekracujem denny limit, ak potrebujem kupit za viac nez je dany denny limit, ostatne dni nesmiem teda minut nic...

zmrzlinka2021
2. aug 2022

@barbi28 aha, takze v 1000 eurach nie je stava a benzin? Pisala si, ze su to vase vydavky.

Skus rozpisat vase vydavky podrobnejsie

mistymay33
2. aug 2022

@barbi28 ja radim odlozit hned ked pride vyplata, na nejaky ucet, na ktory nepouzivas bezne na minanie.
Lebo ak sa spoliehas, ze odlozis to, co ti na konci mesiaca zostane, tak nic neusetris. Ja to mam tak, ze na deuhy den po vyplate mi strhnu vsetky trvale prikazy na ucty a jeden trvaly prikaz odide na sporiaci ucet. A s ostatnymi peniazmi potom disponujem a tie minam cely mesiac. A kazdy mesiac postupne vidim, ako mi rastu uspory na sporiacom ucte.

nwnw
2. aug 2022

@barbi28 som na rodicaku cize musim. Ja uz tiez obraciam kazde € a zacala som si mrazit a zavarat zeleninu. Ovocie sa snazim dopestovat aspon na leto. Plienky sme zrusili uz, pracie prasky a ine v Metre. Mne skacu sumy za lekaren hrozne.. Na jedle uz nemam kde setrit. A ked chcem detom dopriat aj dake kruzky alebo daco, tak debet to isti.
Ja to beriem tak, ze pojdem robit, bude lepsie. Dosplacame a zas bude lepsie.

andrejka1974
2. aug 2022

@barbi28 1800 eur fúha a dvaja a neušetríte asi je niekde chýba my s mužom máme 1500 a sme štyria a ušetríme do 200 eur asi veľa míňate na stravu alebo máte v tom podnájom my minieme do 400 eur za stravu aj drogériu mesačne stravujeme sa doma takže treba pozrieť kde veľa minate

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
2. aug 2022

tp 250...a to mame menej penazi a 3deti...

andrejka1974
2. aug 2022

@elizabet173 nie nič nechovam áno mám záhradu ovocie dopestujem nejakú tú zeleninu ale proste miniem len 400 eur na stravu a drogériu mesačne dá sa ušetriť na všetkom len treba vedieť ako a to mám dom aj byt čiže energie platím dvakrát a aj tak ušetrím a to sme pred rokom boli doma siedmi a všetko sme zvládli a aj ušetriť

jonki
2. aug 2022

@barbi28 Oki čiže hypo/strava/energie/auto nafta-je 1000 mesacne? Mas to aj popolozkach? Kolko jedlo pre dvoch?

Zalezi od vysky hypo-no z 1800 pre dvich neusetrit…nieco nie je asi ok

koniarova
2. aug 2022

Mne je vždy smiešno, keď nefajciar napíše dvom fajčiarom,že stačí prestať fajčiť.😁 Verte,že to je to posledné,na čom budú šetriť. A to píšem ako dlhoročný fajčiar, momentálne už 3 roky bez cigarety.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rude_baby
2. aug 2022

@barbi28 neviem, kde znižovali platy, ale nám zvyšovali tak, ako každý rok... Keď príde výplata, hneď niečo presúva na sporiaci účet. Rovnako, ako keď príde variabilka za kvartál, rôzne preplatky a pod. Dá sa našetriť. A to mame hypo, 2 auta, 1 dieťa..

deinela
2. aug 2022

@barbi28 musíš rozpísať detailne čo kam ide, my v pohode zvládame aj rodičák a dieťa s takým príjmom. 1000€ sú fixné náklady? To je brutálna suma, čo v tom konkrétne v akých sumách je? Buď máte nonstop pustený vodovodný kohútik, alebo máte bývanie s hypotékou nad vaše pomery alebo auto na pôžičku...nič iné mi z toho nevychádza.

michal711
2. aug 2022

@barbi28 čítam, že fajčíte takže čo chce za rady prestaňte fajčiť a hneď máš 300€ mesačne k dobru . Žiadnu inú radu ti nedám

rachel36a
2. aug 2022

@barbi28 my mame tiez taky príjem...a ma e este dieta.. a odlozime kazdy mesiac minimalne 150-200€, okrem leta, lebo dovolenka, vylety a pod...

bielapivonka
3. aug 2022

@barbi28
@barbi28 To ja sama na seba miniem 900 za mesiac, nastastie vsetko plati muz co sa tyka povinnych poplatkov a teraz mam troska aj strach z toho, co bude ked sa nam narodi malicke a budem zit len s materskej, ja davam najviac na kozmetiku a oblecenie, ale nechodim do salonov to rada nemam... ani nefajcim... ale je pravda, ze zena na materskej ani nema cas a chut sa nejak specialne o seba starat a fintit sa... ja chodim viac menej sportovo ale mam rada znackove veci aj kozmetiku, proste si to viac setrim a vazim... a zrazu ked bude materska tych par eur, celkom mam aj strach :{ ale kedysi sme vedela ako studentka zit slusne, naucim sa znova :} babo za to stoji

jonki
3. aug 2022

Sme 1+3. Energie/zumpa-156€,internet/netflix/telefon/alarm-50€,strava 280-350€(co to domace zdroje), nafta rozne 50-100-150€ , poistka dom/auto 17€, deti tréningy-125€, drogeria/kozmetika/masaz- neratam-doprajem si-dajme tomu 75€-ratam len letmo bez kalkulačky-923€/mes.
Oblecenie, Vylety, dovolenky, stavebne upravy pozemku, pravidelne mesacne sporenie detom na start po skole, mne na dochodok-su mimo tuto sumu-vyska je irelevantná-nie su to nutne vydavky okrem toho oblecenia teda(rátajme na oblecko hoci aj 200€/mes-co prehanam).
Z 1800€ sa usetrit iste da…

kvetinka75
3. aug 2022

máme podobný príjem a ako kedy niekedy 500 niekedy 100 eur.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
3. aug 2022

@jabadabadu 1800 na dvoch je luxusný príjem? Keby to bolo na jedného. To je cca 900eur na jedného. Ja si luxus inak predstavujem. Ano sú takí čo zarobia 600 ale povedať o 900eur že luxus ....
Máme cca podobne ked sa nič nepokazí alebo nikam nejdeme ušetríme aj 500 eur. Sme 3ja. Ale že by sme nejako vyskakovali, nedá sa povedať.

jonki
3. aug 2022

@kvetinka75 je to uhol pohladu co ju luxus. Pre niekoho kto ma 600 je 900urcite luxus…ja keby som mala 900 na osobu(1+3-3600) tak beriem hypo a kupujem investičný byt.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
3. aug 2022

@jabadabadu dostatočný je ale luxusný nie. Teiž si stojím za svojim. A zarábam toľko svojim pričinením. Roky na sebe pracujem. A aj tak ho nepovažujem za luxusný

kvetinka75
3. aug 2022

@jonki lenže tu sa bavíme o 1800. Predpokladám že zarába žena + muž a nie ešte ďalší člen rodiny. Mať další taký príjem tak je to zase o inom

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
3. aug 2022

@jabadabadu da sa ale.na luxusny zivot to urcite.nie je. Je rozdiel vyzit z vyplaty v.pohode a byt v.luxuse. a to.je ten rozdiel

kluska
3. aug 2022

@barbi28 tak jedine tie cigarety obmedzit alebo prestat fajcit

zmrzlinka2021
3. aug 2022

@jabadabadu lenze ty tu davas do porovnania "neda sa vyzit" a "luxusny", ale existuje aj nieco medzi tym a pravdaze to zavisi od narokov cloveka a sposobu zivota aky ma. 1800 spolocny plat pre 2 dospele osoby bez deti nie je zly, ani na "ledva vyzitie" ale urcite nie luxusny. Staci ist na vikendovy pobyt do Pariza