Ako viac ušetriť?

27. aug 2022

Manžel zarába 800 naše výdavky hypo poistky,plyn elektrika tv internet všetko spolu je 700 eur.100 dá na benzín a má po výplate.Ja som z RD z 400 som platila 200 na jedlo.A ďalšie 200 deťom oblečenie,občas výlety a nič som neusetrila.Teraz som na podpore vyšla mi 1000 na mesiac,snažím sa z toho čo najviac ušetriť.Lenze potraviny všetko išlo hore a už mi nestačí nakúpiť za 200 musím viac minúť na potraviny,plus drogéria tiež niečo stojí.Nakupujem zvyčajne Lidl ony majú najlepšie ceny.Obcas niečo keď je v akcii v Kauflande alebo v Tescu.Zacala som z podpory ušetriť za mesiac 600 eur.Viem je to málo,no viac sa mi nedalo.Teraz kupujem navyše veci deťom do školy škôlky,aj to sú plus výdavky a tento mesiac usetrim oveľa menej.Cez leto sme chodili aj na výlety aj to niečo stojí.Ratala som že z podpory keby som ušetrila spolu 3000 eur do rezervy no neviem či sa mi to podarí.Chcem šetriť no neviem pri týchto cenách.Poradte ako ušetriť viac,alebo čo robím zle a čo zmeniť?

janai1
27. aug 2022

Z tohto už viac neušetríš...jedine zarobiť viac

sasitimi17
27. aug 2022

Manžel by si mal nájsť lepšie platenú prácu

pribinak
27. aug 2022

Manžel má veľmi nízky plat, tam vidí asi najväčší zadrhel

dadis
27. aug 2022

Mas moj velky obdiv, ako to vies financbe ukocirovat. Ale teda muz ozaj zaraba malicko..

autor
27. aug 2022

Toto je tretia robota čo si zmenil,všade začal na cca 650 eur,nikde nezarobí viac.Tuto je dva roky a na jar tento rok mu navýšili plat na 800 eur.Tazke to je a robotou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik194
27. aug 2022

tak ako pisu baby hore, je jedno ci je to chlap alebo zena, je to na sucasnu dobu ak mate dve baby malo peňazí ... tu pomoze len zmenit (navysit) kvalifikaciu.....
poobzerajte sa po firmach v okoli co najviac preferuju, kde sa da zarobit a hold, urobit specialne kurzy co nieco sice stoja, ale ta investicia sa vrati.....
ber to tak ze mas ešte male deti, neprejedia vela, oblecenie tiez je polozka co sa da zvladnut, ale na podpore nebudes donekonecna, vyskytne sa nepredvidatelna situacia (auto, pracka,zly zdravotny stav) a mate po rezerve.
pri tom prijme co mate, usetris dost 💪

pribinak
27. aug 2022

Má tvoj muž nízku kvalifikáciu? Alebo prečo tak malo zarába? Kde žijete?

ejbyk
27. aug 2022

Zo 400€ žijete 4....wow klobúk dolu.
Napíš ako sa to sa....

loginexistuje
27. aug 2022

uz viac eusetris aj tak mate velmi nizke vydavky staci navsteva u zubara a mas problem
ty uz mas vo vyhlade pracu ? lebo podpora o chvilu skonci a co potom ?

annamalaga
27. aug 2022

Práca v zahraničí? Rekvalifikacia: murár, tesár, kamionista( stačí vodičák), určite viac zarobí. Čo ho baví? Ono hypo a dve deti: to je na taký plat málo. Ale neboj: určite niečo lepšie nájde.

pieksamaki
27. aug 2022

Nech pozrie profesiu a do zahranicia skusit zarobit.....do skladu kde ani jazyk nemusi mat.....ale zostane mu viac ako teraz zarobi

solange7
27. aug 2022

Tak usetris viac ked pojdes do prace.

jujala
27. aug 2022

to ty mozes rozdavat rady, usetris neskutocne vela z toho malo co dostanete. moj muz od augusta odisiel do zahranicia len kvoli prachom a ideme setrit, lebo doteraz sa nedalo /celkom prijem 2tis, hypo 500. 2 deti kt. chodia dlhodobo na kruzky/. len u nas je zdrava strava dolezita, tam vela miniem /operacia criev/. u vas muz zmenit kvalifikaciu alebo do zahranicia

evica17
27. aug 2022

No podľa mňa tvoj muž má ok výplatu. Jasné dalo by sa aj viac, ale ak budeš chodiť do práce, budete sa mať dobré. A tvoje hospodárenie s peniazmi je ok. Ja by som porušila paušály, tv a také veci čo skutočne netreba, oblečenie sa d tiež lacno,školské pomôcky v Tesco v septembri sú -75% ,tak teraz kúp len základ a potom dokúpiť. N strave už neusetris, už teraz to máte dobre nastavené.

autor
27. aug 2022

@elizabet173 Do konca roka mám podporu.V januári sa chystám do práce.No teraz nemôžem ešte hľadať,ako pozerala som inzeráty a poslala aj životopis.Volali mi a chceli nástup ihneď.No môžem až od januára.
@pribinak Na západe a robí v automobilke.
@loginexistuje Prácu budem hľadať v januári.
@annamalaga Nechce ísť manžel do zahraničia.
@evica17 Paušály nemáme,máme mobily na kredit.Kde sa da tam šetríme.Ani nikam navyše nechodím,ako kaderníčka nechty a podobne.Varim len doma,nechodíme do restiky.

vieraz
27. aug 2022

Z toho co pises, len vydrzat. Z toho co mate, super usetris. Mas to v hlave dobre usporiadane. Klobuk dole. Urcite bude lepsie. Neboj.Drzim palce.

evaachesa
27. aug 2022

Ušetríš tak veľa, že rady by si mohla dávať ty sama. Klobúk dole. 🙂 Neviem či oblečenie kupuješ nové, no kúpou bazaroveho oblečenia vieš tiež neskutočne veľa ušetriť. 👍 Držím palce aby sa vaša situácia zlepšila... hlavne ak by sa podarila lepšie platená práca. 🍀❤️

pribinak
27. aug 2022

800 eur v automobilke? 😳😳😳😳 poznám kopec ľudí ktorí pracujú v automobilke. Všetci majú ďaleko cez tisícku

pribinak
27. aug 2022

A to myslím aj ľudí ktorí pracujú na linke, nie management

cubo2
27. aug 2022

@pribinak a bavíme sa o hrubom plate, alebo čistom? Lebo tam vie byť celkom slušný rozdiel.

Napríklad pri hrubej mzde 1100 eur ti na účet príde iba 770. Nenažraný štát ti polku zoberie.

autor
27. aug 2022

@evaachesa Oblečenie som kupovala aj túto z bazaru,no ako sú deti väčšie,už väčšie čísla nemajú také pekné.Tak kupujem v pepcu.

pribinak
27. aug 2022

@cubo2 ja píšem o plate v čistom. Každý jeden čo poznám majú fakt ďaleko cez 1000

annamalaga
27. aug 2022

A nedá sa chlapovi robiť v automobilke 12? Určite by viac zarobil. Nepísala si ty tu už? Že máte dve dievčatá a bývate v dome?

jaden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamalaga
27. aug 2022

@jaden mna tiež kamióny napadli: stačí vodicak a môže šoférovať : ten toľko nestojí. Ono už dve deti a hypotéka neni bohviečo pri takom plate.

nikpa
27. aug 2022

Na západe sa v automobilke nezarába 800€ a už vôbec nie po 2 rokoch🙈 videla si niekedy jeho výplatnú pásku?

pribinak
27. aug 2022

@nikpa ja tiež neverim že v automobilke má 800 v čistom

annamalaga
27. aug 2022

@pribinak asi za 8 hodinové zmeny. Kebyže 12 určite aj 1200€.

pribinak
27. aug 2022

@annamalaga nechcem sa doťahovať, ale fakt sa mi nechce veriť že má taký plat. Tam v kuse ponúkajú nadčasy, aj subdodávateľské firmy
Naozaj každého koho poznám tak má aj 2x toľko

Ako píše @nikpa, ktovie či videla jeho výplatnú pásku