Ako ušetriť peniaze ?

2. feb 2020

Ahojte ddiwvcence prosim poradte. Potrebujem zacat setrit snazim sa ale mam pocit ze zlyhavam. Moj plat cini cca 600€. Z toho platim najom 1izboveho bytu 160 euro, 9,98€ internet, 22,50 elektriku. To su vydaje co mam na reziu bytu. Potom mam telefon cca do 90€ ( splatky za 2 telefony plus 1 ruter) a nakoniec mam uver kde platim cca 200€ plus 50€ za benzin. Realne mi zostane v ruke 177€ z ktorych musim zaplatit stravu,autobus ak nejdem autom alebo nejake vydavky. Moja otazka ako mam usetrit?
Nic si na seba som nekupila uz najmenej 4 roky chodim v zodratyc nohaviciach vo veciach co som v nich chodila este na strednu navyse teraz si musim vziat dalsiu pozicku lebo sa mi vylomil zub co ma vide 500€. Moj partner mi nikdy financne nevypomohol. On si vsetku vyplatu odklada zaraba skoro 1000eur mesacne na najom mi zatial neprispieva no nakupi ale,ze by sme trpeli nudzou zas nemozem tvrdit skor ma vytaca,ze nevie pochopit,ze nie som schopna usetrit peniaze a druhu brigadu stale hladam na vykendy s cim zas nesuhlasi pretoze chce aby sme boli spolu. Ako mam usetrit aspon tu stovku mesacne? On to totiz rata,ze ja si odkladam celu vyplatu lenze ja z tej vyplaty musim vsetko toto poplatit a nic mi neostane a on to nevie pochopit kedze on realne platy za svoj byt 100€.

jeliz59
2. feb 2020

V prvom rade sa ťa chcem spýtať tvoj partner byva u teba? Ale platíš nájom sama?
No neviem ako to máte podelene....že ty platíš nájom A on stravu??
Zarába dobre a všetko si odkladá píšeš...nuž ja neviem ako vážne to máte ale nemal by byť príjem spoločný? Keď ste životný partneri?
Na zub by ti nemal dať partner? Nakoľko má odložené peniaze to si musíš brať pôžičku na to???
No ok to je vaša vec comsa týka k tým vydajom mne osobne sa tam zbytočne zdá tých 90€
No ja na mobily veľmi niesom pre mňa zbytočne stačí mi obyčajná dotykovka za 70€ ktoré dám jednorázovo sim karta na kredit a dobre....
Ale samozrejme každý to máme ináč...nechcem nikho urazit ani nič podobné len vyjadrujem svoj pocit....prajem ti nech sa ti darí

autor
2. feb 2020

On praveze mi teraz peniaze nepozicia ide si zakladat firmu a potrebuje tam peniaze. Nie pozicial mi ked som si chcela kupit auto a musela som mu to vratit

pribinak
2. feb 2020

Takéhoto partnera pošli čím skôr do riti. Akože on býva u teba zadarmo?

natalala
2. feb 2020

Ja zarobim 4x tolko ako ty a auto som si nekupila, radsej z vyplaty odlozim a potom cestujem a mam rezervu na nejake nepredvidatelne naklady...manzel auto ma a ja si vystacim s hromadnou dopravou ked idem do/z prace. Pri takom nizkom prijme aky mas si myslim ze auto je “luxus”. Ja by som teda zacala setrit pri aute a naco mas 2 telefony tiez nechapem 🤷🏼‍♀️ Partnera radsej ani nekomentujem lebo nechapem ako jeden chlap moze zadarmo zit u zeny a ze niekedy donesie potraviny 🤦🏼‍♀️ vsak ale urcite aj zje viac ako ty.

autor
2. feb 2020

@natalala pretoze twn telefon platim mamine a druhy je moj ale to uz tento rok konci aj ruter. Bohuzial byvam v takom mieste kde je auto nutnostou inak by som sa nedostala do roboty. A to,ze mi partner nedava peniaze neznamena,ze je snad hajzel. Jednoducho mi teraz nedava pretoze si zaklada firmu. Tym ze ma svoj byt plati on svoj najom a ja svoj a raz sme u neho a raz u mna no len co ho preda doplati mi mesiaceco u mna bol. Podla mna je to spravodlive. V ochode platime raz on raz ja.

evittam
2. feb 2020

90Eur za telefóny?! To si normalna? A k partnerovi-zivis ho. Vela šťastia....

katulienkax
2. feb 2020

No tie 2 telefóny to som asi tiez nejak nepochopila

angela85
2. feb 2020

Skutočne zbytočný výdavok mi príde na telefóny. Treba vyskakovať do výšky svojho platu a keďže ho nemáš vysoký,tak by som sa k tomu hlavne prispôsobila. Ja mám paušál so splátkou na môj mobil 20€. Keby si vieš mesačne odložiť 30-50€ tak si nemusíš brat telefon či router na splátky a mala by si aj na zub. A skús radšej poprosiť priateľa pôžičku 500€ a splatiť bez úrokov.

kittykat22
2. feb 2020

problem je, ze tvoj partner hrabe len pre seba. V tebe chybu nevidim. Nesetris, lebo realne nemas z coho 😕 Ak s tym clovekom zalozis rodinu - tak budes chudobna ako kostolna mys cely zivot. Lebo okrem seba budes 20 rokov zivit este aj dieta.

denden77
2. feb 2020

160 + 9.98 + 22.50 = 192.48 ÷ 2 = 96.24
ak ti da polku na najom, elektrinu a internet, mas 96.24 na odlozenie.. ked bude charakter, zaokruhli to na kilo.. 😁😁😁

mmoonna
2. feb 2020

Mňa tiež zarazilli tie telefóny. Príde mi to zbytočne veľká suma.

katulienkax
2. feb 2020

Moja svokra ma telefón za 50 euro a easy kartu ked ty nemáš velku výplatu nemôžeš mame platiť drahý telefon

nevludna
2. feb 2020

Najst si lepsie platenu pracu?

koniarova
2. feb 2020

@kittykat22 nemáš z čoho ušetriť. A teda, čudujem sa to, že si s takým chlapom. Prečítaj si ešte raz po sebe, čo si napísala a potom sa zamysli.

angela85
2. feb 2020

Veľmi zle a zavádzajúco si napísala príspevok... Hlavne čo sa týka tvojho priatela

marsmykkok
2. feb 2020

Úver dosť vysoky 200 eur máš načo? Nemáš vlastný byt takže na byt to nebolo. Rovnako 2 telefóny neviem načo sú ti. Takže za to môže hlavne tvoje nezodpovedné hospodárenie

natalala
2. feb 2020

Jasne tak to je ina vec ked je auto nevyhnutnostou to chapem 👍🏼 V prispevku nepises ze byvate kazdy vo svojom tak to je potom tiez jasne ze ti neprispieva na najom...neviem no asi by bolo fajn keby ste byvali spolu a naklady si podelili ale to uz je na vas v akom stadiu je vas vztah a ci sa citite na spolocne byvanie...k tomu telefonu ja by som sa teda snazila mame vysvetlit ze ti to prpste nevychadza aby si svoje vydavky platila sama.

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. feb 2020

Felefony som si brala este vtedy ked som zarabala lepsie a ano jeden splacam 30 euro dalsi 20 a ruter 20 plus 15 euro internet

evittam
2. feb 2020

@mmoonna My platíme traja 27Eur mesačne.😀

oli18
2. feb 2020

Má tvoja mama svedomie, že jej zo 600 eurového platu platíš mobil? A ruter máš zlatý, že za neho splácaš 20e mesačne?

evittam
2. feb 2020

Net s TV 17.99

evittam
2. feb 2020

Prečo zivis debila?!

angela85
2. feb 2020

@koniarova práveže zodpovedný,keďže nepreflaka výplatu a chce podnikať a nerobiť si zbytočne vysoký dlh

koniarova
2. feb 2020

@angela85 jasné, to je super, s takým plánovať budúcnosť. Kto by jej už prosím ťa mal pomôcť,keď nie on.

evittam
2. feb 2020

@angela85 Zodpovedny ci vychcany? Ona platí všetko a on ide podnikať. Inak ano typický slovenský podnikateľ.

angela85
2. feb 2020

Aj tak to máš divné s tými telefónnymi a veľmi drahé a nedomhslene

misik14
2. feb 2020

Tie telefóny sú brutálne veľa.. my platíme do 40€, dva telefóny aj s telkou a internetom

kittykat22
2. feb 2020

@koniarova to co si pisala bolo pre mna? S akym chlapom?

angela85
2. feb 2020

@evittam ale veď žijú oddelene a na nákupy potravín jej prispeje. Veď to napísala raz sú u nej a raz u neho