Aký príjem má najviac zarábajúci človek alebo rodina, ktorú poznáte?

13. dec 2021

Na jednu stranu si myslím, že máme nadpriemerný príjem.
Na druhú mam pocit, že si stále veľa vecí nemôžeme dovoliť (rozumej luxus).
Pomaly všade kam sa pozriem vidím veľké luxusné autá, drahé domy, často mladí ľudia.
Ja mám síce ešte len pod 30, no pracujem už nejakých 8 rokov, zarábam 5k brutto mesačne.
Muž má cez 35, zarába 7-8k brutto mesačne.
Občas tu čítam, ako ľudia žijú z 1000eur (netto) mesačne a verím, že ich nie je málo. Mňa by ale zaujimalo, koľko majú príjem tie rodiny, ktore majú veľký luxusný dom a v garáži aspoň dve autá drahšie ako 50tisic?
Statistika na platy.sk ukazuje uplne nizke cisla.
My máme jedno auto, 20tisicove. Starší dom, ktorý sme rekonštruovali - peniaze išli čiastočne tam.
Prípadne ak ste ok so zdieľaním vašich príjmov, aj taká info poteší.

natalienka12
13. dec 2021

Ty si anonym a my ti mame zverejnit nase prijmy. No ani nahodou. Ale tolko co vy zaraba vela dvojic.

pribinak
13. dec 2021

Kto zarába najviac koho poznám? Asi Bill Gates, ale nepoznám ho osobne.

breznica
13. dec 2021

Ja pravdupovediac neviem ani koľko zarobí napríklad môj brat a to máme výborný vzťah. Mňa to netrápi,nech si každý žije ako chce a z čoho chce🤷

tinka_1807
13. dec 2021

Fuuha... Tka mať váš príjem, žijem si ako kráľ :D ... Je to sen... My máme príjem teda oomnoho nižší, ale nežijeme si zle. Samozrejme, nerozhadzujeme, ale vďaka Bohu ani netrpime núdzou a vieme štandardné žiť. Neviem ti povedať, koľko zarábajú tí bohatší ľudia, ale viem ti povedať, že mnohokrát majú autá iba napríklad prenajaté/požičané/kúpené na firmu a pod. Domy splácajú hypotékou. Proste to, čo sa ti môže zdať, väčšinou nie je pravda.
A zjavne ta to dosť trápi, tak ti len želám, aby si si vedľa aj užiť tie peniaze, ktoré máš na pekný život. Len nezabúdaj, za peniaze si život nekúpis, to treba pestovať celý život 🙂

belllinka
13. dec 2021

A ty s muzom pracujete ako co?

liljana
13. dec 2021

Bud ziju na dlh - hypoteka, auta su na firmu - na leasing. Alebo nakradli (za Fica) zo statneho.
Ti co sa priznali, ze chodili v statnych kseftoch, hovorili,ako chodili s igelitkami plnymi cashu a delili ich medzi uradnikov.

sssss123
13. dec 2021

netuším kto koľko zarába, ak majú dom a auto, tak asi majú na to, toto ma nikdy nenapadlo riešiť, a môj príjem s Tebou zdieľať nebudem, len toľko, že som s ním spokojná

maximilie
13. dec 2021

Tie drahe auta sú väčšinou na firmy, na leasingy...
Z takého platu aký máte by ste si pokojne mohli dovoliť úver na nový dom v bohatej štvrti aj auto na leasing. Toto je skôr o tom, že vy sa asi nechcete zadlžiť a radšej sa uskromnite ale mate všetko svoje, bez poziciek, alebo len nejaký nízky úver? Co je z môjho pohľadu veľmi rozumne.

ckocka
13. dec 2021

Obíď tie luxusné domy a hoď im do schránky dotazník.

autor
13. dec 2021

@liljana praveze co vidim mladych 30 rocnych v drahom Porsche, ci Lexuse, alebo este luxusnejsich autách, neviem, možno maju bohatych rodicov, mozno časť z nich na to naozaj zarobila a zaraba... Potom taki co maju na dedine audiny a bmw, hovorim si, mozno cast z nich podedila dom, pozemok, nieco po babke, predala, kupila drahe auto, lebo nie je financne gramotna. Ale zas asi nepodedili všetci vsetko a nemaju vsetci bohatých rodičov :D ja chcem vediet kolko zarabaju

misulkar
13. dec 2021

Teraz rozmýšľam, či si sa prišla pochváliť koľko zarábate alebo hľadáš návod, ako zarobiť ešte viac? S jedlom rastie chuť. Veľa ľudí (najmä mladých) žije skôr "luxusne" zadlžených.
Priority a skromnosť (v živote, vo vyjadrovaní) sú dosť dôležité.

h2
13. dec 2021

No, my s mužom sme od vás oveľa starší a zarábame oveľa menej. 😁 Napriek tomu si myslím, že sa máme dobre, máme pekný dom, síce starší, ale veľký a krásne prerobený, čo nevidieť splatíme hypotéku. Máme veľkú záhradu a dve autá, ale ani jedno sa ani len nepribližuje k sume 50 tisíc. Môžeme si dovoliť všetko, čo chceme, ale po luxuse ani jeden z nás netúži.
Osobne poznám jedného veľmi VEĽMI bohatého človeka, ale teda netuším, koľko zarába. Má krásny veľký dom + ďalšie stavby na pozemku, ako hosťovský dom, dom pri bazéne, záhradný dom, vínna pivnica... takýchto stavieb tam má niekoľko. Plus chata a ďalšie luxusné nehnuteľnosti rôzne po Slovensku (v cudzine neviem). Áut má niekoľko, aj iných vozidiel, či plavidiel. Bicykel v hodnote bežného auta... A má zamestnancov, ktorí sa mu o to starajú (záhradník, "údržbár", upratovačky...) Neviem si ani predstaviť, aký má príjem. Ale to už je starší pán. Alebo, v strednom veku, aby som ho neurazila. 😄

shinon258
13. dec 2021

Vy žijete v Nemecku? To v akej robote zarobíte 5000+€ na Slovensku 😆 však taký plat nemá ani doktor s atestáciou 😆 popr. musíte zrejme bývať v nejakej bohatej štvrti plnej kičura a podobní jemu 😆
Ale ďakujeme, že si sa pochválila ako nadštandardne s mužom zarobíte ✌️

autor
13. dec 2021

@misulkar ano, chcem viac, rozhodne chcem viac, vidis na tom nieco zle? s jedlom rastie chut, ale mojim snom vzdy bolo byt milionarka... vacsina ludi vnima peniaze negativne, ale to ma nezaujima

nevenka
13. dec 2021

Pozri sa, moj muz ma mudru hlavu, robi IT developera a zaraba podstatne menej ako Ty. Ja mam rodicak. Zivime 3 deti, tlacime sa v malom 3 izbaku a vozime sa na 20 rocnej skodovke. Ja neviem, ludom asi chyba kus pokory, ked sa Vam pri Vasom prijme vidi, ze ste chudobni, ci ako to nazvat. Len sa tak zamyslam. Pre mna uz Vase prijmy su nieco, co by som nazvala luxusom, ak to nie je vymyslene ako cista provokacia toto. Nechapem tejto otazke popravde...🤔
A veru, my uz tiez mame skor blizsie k 40 ako k 30. No...sme chudaci, ako pozeram 😅🤣

belllinka
13. dec 2021

Prezradis nam konecne, na akych poziciach tak dobre zarabate?

prvosienka88
13. dec 2021

Aká je Vaša a manželova profesia?

autor
13. dec 2021

@belllinka ja manazerska pozicia, muz obycajny pracovnik v IT

loginexistuje
13. dec 2021

aku ma muz specializaciu ? a robi na Slovensku ? na zmluvu ci klasicky PP ?

nevenka
13. dec 2021

Noze, posli mi sukromnu spravu, v akej firme to manzel robi, ze by sme si troska polepsili. Co je to obycajny pracovnik v IT? Ked tu programator nema ani polovicu, co Ty pises...Nech sa mi rozsiria obzory, fakt v dobrom to pisem.

prvosienka88
13. dec 2021

No ja som teda tiež pred MD bola na pomerne vysokej manažérskej pozícii ale teda toľko som nezarabala, asi prídem robiť k Vám 😅

grilazka
13. dec 2021

Tolko zarabate a mate auto len za 20000€?
Mna by zaujimalo ci máte nieco našetrené alebo to vsetko miniete..
Ved za rok nasetrim a mozem si kupit aj napr.to auto za 50 000€,ked chces vyzerat "luxusne"

lienkashoppingqueen
13. dec 2021

:D niekto chce byt poziarnik, politik, a niekto milionar :D :D svojho muza vymen za nejakeho schopneho IT? Alebo Lotto, Euromiliony, na sprostych sa vie stastie usmiat :D Akoze manazer vo velkej znamej logistickej firme v Rakusku zarobi cca 7000€ brutto a vy kde teda robite na Slovensku? :D

vevapeto
13. dec 2021

No neviem…človek s takým platom sa nepotrebuje prezentovať na mamickovskom fóre a ešte aj ako anonym😆 Pani manažérka 😉 a ešte chce pozisťovať príjmy iných 😆 ty nebudeš asi z tých inteligentnejšich manazerok 😉

nevenka
13. dec 2021

@lienkashoppingqueen este stale som sa nedozvedela, co je to "obycajny pracovnik v IT" inak 😅

sunshine_18
13. dec 2021

Je mi ta ľúto, nevieš co je v živote dôležité... Ano každý túži po istom štandarde e myslím, ze ty s mužom zarobíte veľmi dobre a chceš ešte viac.. To naozaj je tvoj zmysel života naháňať sa za peniazmi? Sú oveľa dôležitejšie veci..

sisa_s
13. dec 2021

Jasne, ze vymyslena tema, obycajny IT ma isto 8000e mesacne, ona buduca milionarka 😀

tusticka26
13. dec 2021

my sme s manzelom oboja pracujuci , mame 3 deti nas mesacny prijdem spolocne je polovica tvojho platu, nehanbim sa za to vobec.. veru som nikdy neriesila , ze mame nizky prijem, ale ked ma niekto takto vysoky prijem a este chce viac...to je pre mna nepochopitelne.. my mame 2 auta , ktorych hodnota je spolu asi tak 5000 eur, ale nevadi jazdia paradne 🙂 ale my nie sme v BA takze teda luxusne auta ani luxusne domy denno denne nevidim, takze nemusim nikomu zavidiet, ale keby som bola ockovaciu loteriu vyhrala, bola som pevne rozhodnuta, ze polovicu dam na deti s oknologiou a z tej druhej by som zaplatila svojmu zdravotne znevyhodnenemu synovi delfinoterapiu, na ktoru nemame a neskutocne by som ho tam chcela aspon raz dostat a potom ak by nam zostalo by sme isli niekde na dovolenku spolocne s detmi.. nuz kazdy mame ine sny, ale prajem ti ak tuzis po tom mat viac maj, ak je to to co ta urobi stastnou preco nie? kazdy je stastny pre nieco ine...

vevapeto
13. dec 2021

@tusticka26 máte spolu 2500€ a to je podľa teba nízky príjem? 😆 toľko máme aj my s mužom a veru každý mesiac krasne odložíme bokom.

tusticka26
13. dec 2021

@vevapeto podla mna nie ale ked teda porovnam s pani, ktora zaraba 5 tisic a jej muz 8 to je 13 tisic spolu mesacny prijem, cize my mame tak cca jednu patinu.. a teda mame 3 deti a tiez si odkladame co to mesacne.. my platime malemu terapie takze viac menej co sa podari odlozit ide tam, ale odkladame na horsie casy samozrejme..alebo pre deti...ja by som s takym platom nevedela ani co mam spravit, tak asi preto nemame 😂 ja by som rozdavala , fakt by som to nevdela utratit 🙂