Dá sa vyžiť zo 400 eur mesačne?

mimibb
30. sep 2011

Ahojte uvazujeme s muzom o hypoteke...je to fakt zatial len na rovine uvah 😎 a zaujimalo by ma ci sa da celkovo vyzit zo 400 euro mesacne aj v pripade, ze je v rodine jedno male dieta....viem, ze by sa opasky museli utiahnut, ale aj tak... 🙂

dada1212
30. sep 2011

myslím, že sa dá ak to majú byť len peniaze na jedlo, ošatenie,drogériu, kozmetiku, ale najprv by som odložila bokom nejakú rezervu aspoň na nejaké 3 až 6 mesiacov, lebo nevieš čo sa môže stať, napríklad manžel môže ostať dlhodobo PN alebo príde o prácu a potom by ste mali problém.
a keby ste nejaké to € navyše potrebovali, tak si aj ty časom môžeš niečo privyrobiť. keby si aj napríklad len pár hodín mesačne roznášala letáky, tak tých 30-40 € by tiež mesačne pomohlo v tom, aby ste si mohli dopriať napríklad viac oblečenia alebo kúpiť nejakú drobnosť. 🙂
aj podľa toho čo tu píšu iný ľudia, tých 400€ je fakt v tejto dobe ešte dobré. určite sa dá z toho vyžiť, len človek musí hľadieť aj na ceny a kupovať iba to, čo naozaj potrebuje.

lenka311
30. sep 2011

to budeš mať oproti mne s dcérkou hovový majland... 😀 😀 😀
Nám ostáva len 150... ☹ ☹ ☹
Dá sa to, rozhodne vyžiť zo 400EUR...A keď pôjdeš do práce tak sa to zlepší, to si hovorím aj ja 😎
A budete vo svojom.
Ale ako Ti radili predtým, najskôr to mesiac dva vyskúšaj...

amouramour
30. sep 2011

fuha ja trosku nechapem 400 eur ked vam cisto ostane na stravu, drogerku je polda mna uplna pohoda....trosku tu nechapem, ked niekto napise ze im ledva staci na tieto vydavky 800 eur🙂

bobocka
30. sep 2011

400 euri po zaplateni za byt,hypo a ucty? by som si ako kralovna zila!!! 😀 my mame po zaplateni hybo,bytu,internetu,uctov,telefonu ..podstatne menej.asi polovicu z toho,no zijeme z toho v pohode aj s malym dietatom.nie je to lahke.no da sa.maly ma vsetko co potrebuje a my sa popri nom zvezieme ako sa da.pomaha nam rodna .sesternica posiela po synovi vecicky pre nasho,mame nejake kupony na nakup potravin a spol.je to docasne,jasne,ze takto nebudeme zivorit vecne.verim tomu,ze sa to zlepsi a budeme mat aspon tych 400euri mesacne len na chod domacnosti.treba si hlavne uvedomit,ze su ludia na tom podstatne horsie ako my a byt vdacni aj za malo co mame. 😉

andrejkam
30. sep 2011

Myslím,že to záleží od životného štýlu,ale ak ťa pritlačí tak musíš 😉 Ináč na Slovensku sú regióny kde o 400 € už po vyplatení šekov môžu len snívať. 😒

gabuci
1. okt 2011

400 eur po zaplatení učty ešte zostane?Určite by som vedela vyžiť.A my máme dvoch detí,školákov,manžel robí sám,/ja momentálne nie/väčšinou si zarobí tak medzi 500-550 eur mesačne,zaplatíme všetko čo treba,možno žijeme skromnejšie,nechodíme na dovolenky k moru, ale určite chodíme s detmi na výlety,nepoviem že by som neprijala lepšie podmienky,ale v podstate máme všetko a luxus nemusím.

pink_lady
1. okt 2011

ak je to po zaplateni vsetkych ostatnych uctov ze len nazivobitie, jedlo, oblecenie,...tak budete bohaci 😀

irriss
1. okt 2011

Pokud se jedna o castku, ktera zbyde po zaplaceni vsech poplatku, dokazala bys to i tady v Italii 🙂

sssimi
1. okt 2011

To je strašne málinko informácií na riadnu odpoveď. My sme 3ja a všeho všudy minieme mesačne cca 800€ - najom máme len 110€, veľká čiastka ide do nafty manželovi do práce, potom sú tam telefóny. Už nič iné ako stravu neplatíme, ale do tej ide nejakých 300€. Nekupujem tie najdrahšie potraviny, ale zase neberiem ani potraviny tesne pred končiacou zárukou-predsa to môže malému dieťaťu ublížiť. Takže ak je to čistá suma len na potraviny a oblečenie, tak sa dá. A keďže oblečenie nekupujeme mesačne vedela by si ešte aj ušetriť alebo si dopriať niečo viac.

kosta123
1. okt 2011

Ja som na MD takže spolu máme príjem 950€ zatiaľ,/od nového roka budem mať 190€ MD len/ takže zase menej do domácnosti. ☹ ale pôjdem zrejme do práce,inak to nejde
Byt+hypo ---450€
Muž dochádza 130km/tam a späť/-----120-140 €

Šeky,poistky,stavebné,mobily,internet,inkaso -----170€

Takže na jedlo,oblečenie,drogériu,hračky,ostatné,,,,pokazené auto,,,,,,cca 200 € 😒

Naštastie muž si vie privyrobiť inak by sme asi nevyžili naozaj !!

merikac
1. okt 2011

ak vam zostava 400 eru po vyplateni vsetkych povinnych a inch platieb,,,a su to peniaze urcene len na potreviny pripade dopupenie kozmetiky oblecenenia,,tak ano- da sa uplne v pohode,,,,,,,,,,,,,, ale ak je to vas cisty prijem a zneho musite vycelnit peniaze na platby a domacnost,,tak v takom pripade by som o hipoteke anilen neuvazovala, lebo by ju nebolo z coho splacat ☹(

nasta197
1. okt 2011

určite nie mi máme len 420 eur úver a elektrinu...

babullka1
1. okt 2011

No tak nam zostava po zaplateni hypoteky a sekov 700€ a zijeme len tak akurat..ziadne rozhadzovanie..sem tam niaky vylet...no nic extra neusetrime...zo 400€ si ani neviem predstavit v dnesnej dobe vyzit 😒ved kopu razy sa stane,ze treba na lieky,nieco v domacnosti sa pokazi..treba sezonne oblecenie...je to ho vela co sa moze pritrafit..a nedajboze ked clovek pride o pracu 😖 Takze ja by som si hypoteku v takejto situacii zrejme nevzala ..

maminuska
1. okt 2011

Dievčatá ja som teda zakúsila riadnu biedu kedysi a tam som zistila aká som vynaliezavá , čo všetko potrebujem a nepotrebujem , čo je skutočne potrebné a čo nie je.Bolo to síce pre 16 rokmi , kedy som mala rodičák 1490 sk a 120 prídavky na dcéru a 1000 Sk od vojska. Manžel bol vtedy na vojne.
Bývala som u babky a tej som dávala mesačne 500 Sk na elektriku a ešte na zimu som takto odkladala na uhlie a drevo. Napriek tomu som si nikdy od nikoho peniaze nepožičala, jednoducho som to mala tak vyrátané presne a bola som taká disciplinovaná že som neminula ani korunu iným smerom.
Keď prešli zlé časy a ja som sa mala lepšie, viac a to podstatne som minula. Niekedy som sa musela až zastavit a povedat si stop!
Všetko závisí od schopnosti sa prispôsobiť, prehodnotit svoje výdavky a od vôle sa niečoho zrieknuť v prospech inej veci , ktorá mi prinesie iný úžitok. Ak vám hypotéka stojí za samostatnost a klud v živote, tak by som do toho išla všetkými desiatimi aj s menším príjmom.

sante81
1. okt 2011

pokial je v rodine dieta, tak z rodičovského príspevku 190e budete žiť ešte 2 a pol roka, potom môžeš nastupiť do práce a finančna situácia sa zlepsí. zo 400e mesacne ktoré su určené len na stravu sa vyžiť dá. pretože jediné na čom sa dá najviac ušetriť je strava. nekupim si minerálku za 25,- ale kupim si vodu za 8,- píšeš v sk mene. nekupim si chipsy za 22,- ale za 10,- napr. dá sa ušetriť aj na oblečení, na kvalite, dá sa ušetriť na tom , že sa nechodí von na kávičku, je milion vecí kde sa dá ušetriť, ak sa chce a ušetrené peniaze sa investuju napr aj na spomínanu hypotéku. my sme hypotéku brali, staviame dom a som na materskej a plánujeme 2 dieta. všetko je to o kompromisoch, ešte 4 roky budem brať rodičovsky prispevok, a potom ked deti odrastu, tak si doprajem aj tu spomínanu kávu niekde vonku v cukrárni 😲

lady511
1. okt 2011

Ahoj asi podla toho že či je to spolu alebo tých 400e je čisto na jedlo a takéto veci hygienu,,,,ale ymslím že to je čisto na Vás lebo vy viete aké máte radi potraviny či drahšie alebo lacnejšie či sa viete uskromnit....moj názor je že všetko sa dá ked sa chce...mi napr po vyplatení všetkých uverov nám ostane asi 500e..+teda materska ale to nepočítam....no ale ja to berem tak že ked pojdem do roboty bude to lepšie toto je dočasná situácia a velmi mi aj pomáhaju rodičia..myslím že bez nich by to bolo tažké....takže držím palčeky

ivka1603
1. okt 2011

My vyžijeme zo 400€ všetci piati - teda dvaja dospelí a tri deti.....a z tejto sumy sa ešte platí hypotéka a nájomné na byt, elektro, plyn a pod...., zvyšok nám zostáva na stravu a oblečenie 🙂 vy ste len traja, tak to musíte vyžiť absolútne bez problémov 😉 Všetko sa dá, len sa treba trocha uskromniť a zbytočne nerozhadzovať peniaze na "blbosti" 😵

nelicefo
1. okt 2011

Uff asi nie. Teda ak by si bola nútená,ver mi že by sa všetko dalo. Ale teda ja si to osobne neviem predstaviť.
My sme 3-ja a za mesiac minieme,radšej to tu ani nenapíšem aby sa tu do mna niektoré nepustili.

katy31
1. okt 2011

áno, dá sa.. pokiaľ nepotrebuješ umelé mlieko a plienky.. 😉

andreah25
1. okt 2011

Základ je, prečo uvažujete o hypoúvere? Platíte nájom? Alebo chcete rekonštruovať? Alebo niečo iné? Ide o to, či sa Vám hypoúverom zlepší situácia, tzn. či napr. miesto nájmu nastúpi splátka za hypo alebo iné. Ďalšie pravidlo je, že splátky ako také, by celkovo nemali presiahnuť viac ako tretinu celkových príjmov. Neviem, aká má byť splátka hypoúveru a taktiež, čo Vás stoja energie, alebo sú tie 400 eur bez energií? A ďalšia dôležitá rada, prosím, nevybavujte si úver cez finančného poradcu, pretože môže byť drahší ako keď si pozisťuješ info po bankách a vyberieš si tú najvýhodnejšiu sama.......

mojmacik
1. okt 2011

ale da,resp.ked sa musi tak sa da aj ked aspon niekdey spadnes do debetu ☹ ,nas je 2+3 a vyzit musime z mensej sumy ako je 400e... ☹ ☹ ☹

janka_pn
9. okt 2011

ja s dcerou zijem po zaplateni uctov, benzinu a telefonu asi zo 150e, ale mam aj tzv. rezervny fond, ze kdyby neco... 😉. akoze poistky raz rocne, vymena pneumatik, rozne potrebne opravy v domacnosti a podobne........

katren
9. okt 2011

Niektori musia vyzit aj z oooooooovela mensej sumy, tak si myslim, ze vyzijete, pokym nebudete kupovat kazdu sprostost, ktora vam napadne....

gabika_83
10. okt 2011

Nam po odratani vsetkych splatok, sekov, hypo, netu, telefonov atd ostane necelych 300 eur a je to fakt o hubu. Akoze ja nie som narocna, uz je to rok co sme dosli zo zahranicia spat na SK a za ten rok som si nekupila nic ale vobec nic na seba, nechodime po restikach, kaviarnach, sem tam nejaky vyletik do okolia, ale aj tak je to brutal. Vsetko strasne zdrazelo, clovek ani nevie ako oplieska patdesiatku v potravinach, a tych 300 eur nam akurat vyda na stravu a najnevyhnutnejsiu kozmetiku a veci pre maleho. Lenze kazdy mesiac sa nieco pritrafi ako napr. poistka za auto, lieky, zubar, nedoplatok za elektrinu, poplatok za smeti atd a kebyze nemame rezervu zo zahranicia tak by sme boli v troskach. Lenze rezerva je cim dalej tim tensia a uz toho zacinam mat akurat tak dost. Toto nase Slovensko by som prirovnala k Rumunsku avsak so zapadoeuropskymi cenami 😠

olifcek
10. okt 2011

ak to ostane na stravu a oblecko, isto staci x;o)

moja segra ma i menej a 4 deti...

lindda
10. okt 2011

Urcite sa to da ,ale je jedna pravda ze v ktorom kute SR . My sme z ba a minieme len za ucty na byvanie 500 eu aj s mobilmi . A s 400 eu by sme teda tazko vyzili minieme ovela viac,,,,
Ale myslim ze da sa vyzit aj to 400eu 🙂

exupery
10. okt 2011

Zalezi od zivotneho standartu,a ako ste schopni sa obaja prisposobit,kde zijete,co vsetko mas este z tych 400e zaplatit,zrataj a uvidis,jeden mesiac vyskusajte a budete vediet,ale musite mysliet nato,ze potom to nebude len o jednom mesiaci ale o rokoch...ziadna dovolenka,ziadne nakupy,a pod....my sme natom teraz asi tak podobne,a uz sa neviem dockat,kedy nastupim spat do prace...doma je doma,ale ratat kazde euro,...tiez to nie je sranda.

ocenasovakatarina
10. okt 2011

ahojte no mi musime zit 3 z dakych 380€ niekedy okolo 400€ z toho sa musi platit byt inkaso mobili internet potraviny atd.

marhulka13
10. okt 2011

myslim, ze sa da uplne bez problemov. my s manzelom mame prijem okolo 800 € mesacne, v zime menej, vydavky na byt okolo 400 €, pozicka je 7€, mobily asi 20€ a sme traja. Z toj´ho zbytku kupujeme benzin, oblecenie, lieky, potraviny. Sme traja, s osem mesacnym synom a nemame problem vyzit. Je to aj o narokoch, sice nekupujeme znackove veci, no nam to nevadi. Ja som stastna, ze mam kde byvat, co jest, sice na dovolenky velmi nechodime, no vzdy sa da.

gabriellka
10. okt 2011

Budete sa musieť síce uskromniť ale dá sa to...keď si to pekne rozdelíš tak vyjde na všetko. my nemáme viac ako 400 a boli sme aj na dovolenke, aj ideme sem tam na kávu, na večeru, alebo do kina. a ten pocit že bývame sami vo svojom byte by som nemenila za nič na svete. 😉