Daňový bonus na dieťa

jahodecka
11. feb 2014

dobry den...chcela by som sa spytat ako je to s danovym bonusom na dieta....priatel ho berie od vtedy ako sme spolu zili a narodila sa nam dcerka....teraz nezijeme spolu,ziadala som ho on,aby mi ho vyplacal,no nerobil tak...po prvom sude mi tvrdil,ze si ho dal zrusit,asi si to predstavoval tak ze ked ja nemam nech ani dieta nema nic navyse od statu.....no po druhom sude som zistila,ze ten danovy bonus si zrusit nedal,nadalej ho pobera,no nevyplaca mi ho....u jeho zamestnavatela mi povedali,ze na moju ziadost ho zrusit nemozu,na danovom urade s tym nic nemaju a na policii,ked som chcela podat trestne oznamenie za nevyplacenie tohoto bonusu,povedali mi ze neni dvovod na podanie trestneho oznamenia.....na sude ohladom zverenia malej mi sudkyna povedala ze to nieje v ich kompetencii riesit bonus na dieta....tak ja uz fakt neviem....na jednom sude si ma kuratorka zastala a jasne mu povedala ze mi ho ma vyplacat,ze to patri malej a na druhom tvrdi sudkyna ine,ze s tym nic nemaju....pomozte mi,som bezradna....dakujem

luba28
11. feb 2014

@jahodecka rozsudok o zvereni malej posli na mzdovu uctaren v jeho praci,..ak su tam pri zmysloch a vedia zakony,ze danovy bonus moze poberat osoba,ktora zije v spolocnej domacnosti s dietatom tak to zastavia,..ak nie,tak chod na UPSVAR a tam ti urcite poradia,.. a odkedy s nim nezijes a podla rozsudku ho bude musiet vratit,.....

luba28
11. feb 2014

@jahodecka a trvaly pobyt mate ako???

anetkaadamko
11. feb 2014

ty ked nastupiš do práce požiadaš o bonus ty......ako sa zistí, že ho poberáte obidvaja? A tiež si myslím, že úrad práce..

luba28
11. feb 2014

@anetkaadamko dava sa tam vyhlasenie,ze ho nikto iny nepobera,...

jahodecka
autor
11. feb 2014

rozsudok este nemame,len na prvom podani na socialke o zverenie malej je udane od kedy niesme v spolocnej domacnosti....na uctarni som uviedla,ze nezijeme spolu a ta pani mi povedala,ze ona ho na moj podnet a na zaklade potvrdenia o prechodnom pobyte nemoze zrusit,tiez som jej spomenula aj to ze od juna nezijeme v spolocnej domacnosti....zjavne tie zakony na tej mzdovej uctarni nevedia,aj ked som si sla pre potvrdenie ci ho berie alebo nie,pozerali na mna,ako keby som chcela od nich nieco uplne pomimo ich pracovnej naplnedakujem za cenne rady🙂

luba28
11. feb 2014

@jahodecka supeer,nic sa neboj,..klepnu po prstoch ked bude musiet vsetko vratit,....svina,na ukor dietata sa prizivuje,...len chod na ten urad a tam to povedz,...

kaktusik007
11. feb 2014

@jahodecka ta pani tam ti klame - jej zavolaj, ak si opat bude toto tvrdit, tak jej len povedz ze prave pomaha k trestnemu cinu kratenia dane a poistneho -- daj jej pisomne proste vediet ze od vtedy a vtedy otec nezdiela spolocnu domacnost s dietatom a tak v zmysle zakona nie je pravny narok na poberanie danoveho bonusu.

co sa teba tyka - ty nan narok tiez nemas, jedine ze by si sa zamestnala a mala bud mesacny prijem aspon cca 167 eur, alebo za rok 2013 by si mala prijem aspon 2027 eur cca....

a netrap sa - moj ex tiez poberal danovy bonus ked uz nemal pravo, rok 2012 som nechala tak, za rok 2013 ma moznost bud mi ho dat co mu prislo a potom ja si uplatnim az za mesiace, kedy uz nepoberal, alebo proste nastane situacia (to je najpravdepodobnejsie) ze za rok 2013 si za cely uplatnim danovy bonus ja.... vtedy ho ja dostanem v plnej vyske, a teraz je to len o tom, ake danove priznanie uvedie on - ak uvedie, ze mu bol danovy bonus vyplateny neopravnene, je z obliga a musi ho doplatit.... ale nie je to trestny cin... ak ale v danovom priznani uvedie, ze danovy bonus mu bol priznany pravom --- tak na danovom vyskoci, ze na dve deti si za rovnake mesiace uplatnuju danovy bonus obaja rodicia, kedze zakon ma poradie matka, otec a ina opravnena osoba, tak moj ex bude mat smolu.... zvlast, kedze z pojednavani viem dokazat, ze spolocnu domacnost s detmi nezdielal uz v roku 2012..... (ale za ten som nemala ziaden prijem, tak som to neriesila... a neriesila by som ani rok 2013, ale kedze prijem je, a deti mam dve, je to 500 eur a to je pre mna velmi velky peniaz, nechat to len tak....

kaktusik007
11. feb 2014

@luba28 ak jahodecka nepracuje a nema si ho ako uplatnit, tak je to take.... akoby proste naschval robenie.... ale beriem, nema na to narok, to je proste fakt.

luba28
11. feb 2014

@kaktusik007 ved o toto ide,keby jej ho dal tak nic nepoviem,ale berie ho pre seba?? svina je to,...

kaktusik007
11. feb 2014

@luba28 😀 😀 😀 😀 mne to tak ani nepride... moj ex spravil tolko veci, ze to ze si nechava danovy bonus som fakt nerieisla.... 😉

jahodecka
autor
11. feb 2014

viem ze ja nan narok budem mat az ked sa zamestnam,ale mi ide o ten princip a ze sa prizivuje na malej,za ktoru sa po narodeni hambil a teraz sa mi smeje do oci.....chod si na policiu,chod si na sud.....pojdem na danovy urad,ak ma odbiju,budem si ziadat riaditela toho konkretneho danoveho uradu a nech mi to vysvetli.....a potom pojdem na policiu,ohladom toho kratenie dane a poistneho a lebo neopravneneho obohacovania.....dakujem vam kocky za rady 🙂

luba28
11. feb 2014

@kaktusik007 spytam sa ta este nieco,..nevies ci sa da zistit ci ex nepobera pridavky v irsku na dceru???

jahodecka
autor
11. feb 2014

ved jasne,je to vsetko len o dohode,keby mi ho vyplaca,nepoviem nic,neriesim spolocnu-nespolocnu domacnost,nikto o tom nemusel vediet,islo by nam obom o to,aby mala dcera viac,ale ma neskutocne vytaca to,ze ma klamal a ani len na vianoce nedal na malu ani korunu navyse,a miesto vyzivneho 10stravnych listkov v hodnote 30e....a ja hlupa pokazde ked tam mala sla,som jej balila oblecenie,plienky,lieky,zanasala som mu ju az na stanicu,maximalne som mu vychadzala v ustrety a na sude si navymyslal neskutocne veci......

kaktusik007
11. feb 2014

@jahodecka tak... chapem.
ale aj tak by som to exovi nespravila 🙂 aj ked.. taky podnet na danovy urad vzdy zakerne potesi 😀 😀 😀 😀
@luba28 v irsku??, uff.. tak to fakt netusim aky tam maju system

jahodecka
autor
11. feb 2014

tiez som s nim chcela vychadzat kvoli malej,ale s nim sa jednoducho neda....nechcela som robity zbytocne tahanice po sudoch,nemam to za potreby,ale ako on,tak aj ja,hajim zaujmy malej a co jej patri.....kazdy rodic by si dal decku aj posledne,len on by jej posledne aj zobral....a bez hambi navrhne na sude vyzivne 30e co platia taky co su v hmotnej nudzi a dostavuju zo socky 62,50e....tak k tomu asi viac netreba,svedci to o charaktere si myslim....ale poziadavky ma neskutocne co sa malej tyka.....