Dom a hypotéka

5. aug 2023

Ahoj pisem anonymne nakolko su tu aj z rodiny a nechcem aby vedeli ze nieco planujeme 🙂
Máme v plane kupit dom cca do 500 000 ( zapadne slovensko) avšak vôbec nemám predstavu ako to funguje s hypotékou . Máme v pláne predaj byt a zvyšok si požičať avšak môžeme ptm ručiť domom , ktorý kupime ? Ide mi o to že pred časom sme boli v banke a pytali sa na prijem ja mam rodičák a muž cca do 1000€ spolu nejakých 1600€ prijem oficialny povedali nám že nám dajú maximalne 150 000 čo je málo pre nás.
Existuje nejaká hypoteka, ktorú nám dajú v rámci sumy domu ? ked si chceme kupiť za 500 tak nám dajú 500 , či je to nerealne ? muz má po 43 , finančnú rezervu máme a ja prenajímam ,,svoj byt,, nie je pisaní na mňa ale peniaze idú mne čo nie je oficialny prijem
Som naivná alebo sa dá niečo vymyslieť ?

lienka.7
5. aug 2023

@autorka a z čoho chcete všetko platit?

viky173
5. aug 2023

tak tento bol dobry 😂 😂

alickapusinka
5. aug 2023

Uplné ale že úplne nereálne. Dom za toľko zakry sa takou perinou na akú mate a nie kraviny dom za 500 tisíc eur to ma kto. Splátky vysoké a prijem mate nič moc. A splátky výsoke a nie obmedzenie na roky to by musel žiť aspoň 100 rokov aby to dokázal splácať.

palicka
5. aug 2023

@alickapusinka a to este nerata s inkasom. Dom bude rozlohou asi vacsi, a toto kurit, svietit...tiez nebude zanedbatelne..

alickapusinka
6. aug 2023

@palicka presne tak máš pravdu. Energie drahé a hypotéka to najmenej pri takej sume 2 tísicové splátky. A prijem majú 1600 eur .Niektorý ľudia už od dobroty nevedia čo by robili.

jaroslav81
6. aug 2023

Jeden byt si chcete nechať a chcete aj dom za 500 000€. A ešte čo chcete? Buggati Veyron by sa manželovi nepáčilo v garaži? Manžel keď ma 43 tak už má znížené DTI a dostane hypotéku max na 25 rokov, mesačnú splátku by ste mali cez 2000€, to by ste museli mať príjem aspoň 4000€ aby vám toto vyšlo.

jaroslav81
6. aug 2023

A autorke odporúčam naštudovať si výrazy ako DTI a DSTI. To si myslíš, že keď prídem do banky a poviem, že chcem kúpiť Dóm sv. Alžbety za 3000 000€ tak mi banka na neho požičia, lebo ním ručím? Nič to že zarábam 600€? Sa spamätaj.