Stačí odpracovať jeden mesiac po otcovskej dovolenke, keď chceme žiadať o hypotéku?

Zodpovedané
8. aug 2022

Dobrý deň,

muž je na otcovskej dovolenke a našli sme pre nás vhodnú nehnuteľnosť. Vek nás žiadateľov je 29 - žena a 34 muž. Máme 2 maloleté deti. Ručiť budeme domom, ktorý chceme kúpiť. Netreba nám peniaze na celý dom, keďže predáme byt. Dom stojí 300 000 eur a hypo chceme 160 000 eur.

Príjem máme spolu 2 300 - 2 500 eur.
Matka rodičák (380 eur)

Je v bankách podmienka, že stačí mať odpracovaný len jeden mesiac po otcovskej dovolenke?

Budeme mať šancu získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

po otcovskej dovolenke po odpracovaní jedného celého mesiaca sa bude vášmu partnerovi rátať celý príjem z aktuálneho zamestnania. Nie je to však takto v každej jednej banke. Napríklad v ČSOB potrebujete mať odpracované až 3 celé mesiace. Ak rátam s tým, že 2 300 až 2 500€ je v čistom, tak by ste mali mať bez problémov nárok na hypotéku vo výške 160 000€.

Záleží to však od viacerých parametrov: Váš vek a vek vášho partnera, vaša úverová história, vaše aktuálne úverové produkty a podobne. Takisto to záleží od toho, či na byte máte aktuálne hypotéku alebo nie. Ak áno, treba dať v banke ako podmienku čerpania novej hypotéky vyplatenie starej, aby nerátala s tým, že budete mať 2 hypotéky. To by vám mohlo skomplikovať situáciu a viesť k zníženiu maximálnej možnej hypotéky.

Pre preverenie ostatných parametrov a zodpovedanie doplňujúcich otázok mi kľudne napíšte súkromne mail, alebo mi položte ďalšiu otázku v poradni.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk