Dôvera verzus Union

diana304
7. aug 2021

Ahojte 🙂
Ktorú poisťovňu odporúčate ? Dôveru alebo Union?

nika82
7. aug 2021

to je tazko takto, kazdy ti bude odporucat tu svoju
ja mam Doveru uz dlhe roky, raz som na rok zmenila na Union a dr sa chytala za hlavu preco som urobila taku blbost

diana304
autor
7. aug 2021

@nika82 aj ja som v dôvere som spokojná celkom ale hlavne aj kvôli dieťaťu rozmýšľam, či dať tiež dôveru alebo Union 😏

nika82
7. aug 2021

@diana304 no jedina moznost je vyskusat na 1 rok a uvidis ci zmenis spat alebo ostanes v novej

kkovacovak
7. aug 2021

@diana304 ani jedna. Tieto poisťovne sú pre mladých a zdravých ľudí. Kým ti nič nie je tak je to v poriadku ale akonáhle začne byť problém tak majú komerčné poisťovne s ťažšími zákrokmi a preplacaním komplikovamej liečby problém. Majú síce naoko výhodné zľavy ako zubár atď ale to je len lákadlo pre ľudí. Kamoška je ťažko chorá a rozmýšľala o zmene poisťovne. Jej lekárka ju rovno stopla a povedala že jediná poisťovňa ktorá má záruky je všeobecná.

e1i
7. aug 2021

@diana304 mam union od začiatku, žiadny problém nikde nikdy. Termin na mr v den objednania.muz presiel minulý rok. Dcera isla automaticky tam, je predcasniatko, hodne kontrol a pod a ziadny problém nikde nikdy. Aj dalsie deti pôjdu do unionu

nikha2809
7. aug 2021

@kkovacovak súhlas.hlavne čo sa týka onko pacientov jedine VšZP.pokial človek je zdravý a nemá problém je to jedno

diana304
autor
8. aug 2021

Hlavne ma zaujímalo či od unionu je to obyčajné lákadlo čo sa týka detí, keďže ja som v dôvere a napríklad v dôvere mi chcú iba určitý počet liekov na mesiac preplacať keďže som epilepticka ale čo sa týka detí neviem ako to tam funguje...zato ma to zaujimalo 🙂

petkasaurus
8. aug 2021

Mne 2 lekári nezavisle od seba povedali, ze mam zostat vo vszp, chcela som union

zrebny_kristian
9. aug 2021

@petkasaurus súkromné poisťovne spätne kontrolujú lekárov a výkazy čo daný doktor vykonal všeobecná to nerobí preto sa to doktorom nepáči 🙂 ale samozrejme každý prípad je individuálny