Hypotéka - znalecký posudok

monik1505
8. mar 2021

Dobry den, prosim Vas najde sa tu niekto kto by mi vedel poradit ci sa da nieco spravit s hypo a novym znaleckym posudkom?
Kedze je situacia taka aka je, skusam najskor hladat radu tu neoficialnou cestou.
Mame hypoteku v slsp s 3 rocnou fixaciou, pred cca rokom sme menili podmienky na hypo. Zmena urokovej sadzby. Ked sme brali hypo, ZP sme si davali vypracovat cez banku. V novembri 2020 sme si dali robit novy ZP na ktorom vyrazne stupla hodnota nehnutelnosti. Potrebivali by sme zobrat nieco navyse, viete mi poradit teda ci je taka moznost v ramci slsp zmenit podmienky s novym znaleckym posudkom? Dakujem pekne za info ak ma niekto skusenost, popripade pracuje v tejto oblasti. Pekny den 😉

solange7
8. mar 2021

@monik1505 asi by si skor mala mat aktualnejsi znalecky posudok, nie pol roka stary. Navysenie hypo nieje problem, ak situacia dovoluje. Ale neviem ako to chodi, ak si chces menit podmienky pred ukoncenim fixacie. Skus oslovit financneho poradcu.

monik1505
autor
8. mar 2021

@solange7 ked som sa informovala u znalca povedal, ze je platny min. 2 roky ak su zmeny na dome tak aa moze dat spravit dodatok, teraz nas caka vystavba parkoviska takze zmena zatial neni. A ZP mame az z 28.decembra takze by ho snad uznali len neviem ci je to v banke mozne takto spravit. Ale dakujem aj tak ta spravu 😊