Kedy mám zaplatiť dobrovoľné nemocenské poistenie?

taliankamirka
30. jan 2016

Prosim vas, chcem sa spytat. Ku dnu 31.01.2016 mi dali v robote vypoved. Planujeme babatko teraz neviem, kedy si mam zacat platit nemocenske poistenie a kolko , aby som mala slusnu matersku. Bude sa vypocitavat materska este z minuleho zamestnania? 🙂

taliankamirka
autor
30. jan 2016

Bola som nemocensky poistena 270 dni za posledne 2 roky.
Dakujem. 🙂

sashabb
30. jan 2016

Samostatné DNP už dávno neexistuje. Takže ak chceš dostávať MD musíš sa zamestnať. Ak odrobíš v novom zamestnaní 90dní bez PN a OČR tak sa ti MD bude počítať z tohto nového poistenia.

moni244
30. jan 2016

@taliankamirka a co sa tak zamestnat?

Ja nechapem dnesny trend, nepracovat, poberat matersku, najlepsie co najvyssiu, byt doma 6,8,10 rokov a potom vyplakavat, ze nikde nie je praca pre matku s detmi, alebo home office

evita68
30. jan 2016

@moni244 tak toto bola múdra odpoveď 😒 neodsudzuj a nekydaj na druhých, keď nepoznáš okolnosti.. 😉 len toľko

moni244
30. jan 2016

@evita68 neodsudzujem, pozastavujem sa, lebo denne tu je takychto prispevkoch az az

taliankamirka
autor
30. jan 2016

Samozrejme, ze si budem hladat pracu. To len v pripade, keby nic nenajdem. Presne, netreba odsudzovat pokial neposnas okolnosti.

taliankamirka
autor
30. jan 2016

@evita68 Dakujem za link.

renimac
31. jan 2016

@moni244 tak mne po 2,5 rokoch snazenia sam lekar odporucil dat vypoved a ostat chvilu doma, aby som sa dala dokopy, kedze zdravotny problem u nas nenasli ziaden. Ono, nesudme inych, lebo nechodime v ich topankach 😉.

mima4
31. jan 2016

@taliankamirka ak ti mozem poradit, najdi si najprv pracu a z prace chod na MD. Je to lepsie ako ist na MD nezamestnana.

evittam
31. jan 2016

@sashabb A to si kde čítala a "vzala"´, že samostatné DNP už neexistuje - stále existuje len nie je možný súbeh DNP a zamestnanec, SZČO,..... 😉

evita68
31. jan 2016

@evittam Balíky dobrovoľného poistenia
Na aké dobrovoľné poistenie sa možno prihlásiť, v akých kombináciách je dostupné.
Záujemca o dobrovoľné poistenie si môže vybrať a využiť niektorý z balíkov dobrovoľného poistenia:
Dobrovoľné nemocenské poistenie, dobrovoľné dôchodkové poistenie a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti
Dobrovoľné nemocenské poistenie a dobrovoľné dôchodkové poistenie
Dobrovoľné dôchodkové poistenie
Dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti
- byť len samostatne dobrovoľne poistenou osobou v nezamestnanosti môže len samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO), ktorá je povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistená, a to aj v prípade, ak má prerušené poistenie z dôvodu ošetrovania blízkeho príbuzného a starostlivosti o dieťa a v období, v ktorom má nárok na rodičovský príspevok a súčasne nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť.
Dobrovoľné dôchodkové poistenie a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti
- túto kombináciu môže využiť tiež len SZČO, ktorá je povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistená, a to aj v prípade, ak má prerušené poistenie z dôvodu ošetrovania blízkeho príbuzného alebo z dôvodu nároku na rodičovský príspevok

evittam
31. jan 2016

@evita68 ??? Na čo si to písala mne? Ja len tvrdím, že DNP je možné - len nie súbeh poistení ako napr.ak si zamestnanec-nemôžeš platiť aj DNP, ako SZČO máš prvý rok oslobodenie, potom sa ráta podľa príjmu alebo si môžeš plaťiť dobrovolne z akého základu si zmyslíš - samozrejme minimálne z minimálneho, taktiež ako nezamestnaná si môžeš platiť DNP z akého len chceš základu....Kočka napísala, že nie je možné DNP.....

sashabb
31. jan 2016

@evittam samostatné už nieje. Ako je aj písané vyššie "Záujemca si môže vybrať a využiť niektorý z BALÍKOV dobrovoľného poistenia"

evittam
31. jan 2016

@sashabb Jááj, ty si myslela len priplácanie NP ako bolo kedysi možné - no to už nie je dáávno, najskôr bolo možné si priplácať ale skoro celý balík čiže minimálne okolo 120-130 Eur no a po novom už ani to nie je možné popri zamestnaní. Teraz mi došlo o čo ti išlo. 😀 😉

evita68
31. jan 2016

@evittam a ty si to ako myslela, že samostatné DNP stále existuje?

evittam
31. jan 2016

@evita68 Ale nie, veď čítaj.....existuje dobrovoľné poistenie - sú to balíčky, ktoré si vypísala vyššie... 😉 Proste môžeš sa poistiť ako dobrovolne nezamestnaná, SZČO, ...ale musíš platiť nielen NP ale celý balík

taliankamirka
autor
31. jan 2016

@mima4 Dufam, ze sa mi podari nieco najst. Tiez si myslim,ze by to bolo lepsie pre mna, ale nie pre zamestnavatela. 🙂

evita68
31. jan 2016

@evittam Neviem, asi sme sa nepochopili.. reagovala som na toto:
A to si kde čítala a "vzala"´, že samostatné DNP už neexistuje - stále existuje len nie je možný súbeh DNP a zamestnanec, SZČO,..... emoticon
Dnes o 13:28 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

Tak som sa iba spýtala, či som neprehliadla nejakú zmenu 😉

evittam
31. jan 2016

@evita68 Ale niee, ono sa to stále používa tá skratka.....Ja viem, čo ťa pomýlilo .... 😉