Koľko eur minie vaša štvorčlenná rodina na stravu?

miskovamaminka
15. feb 2014

Ide mi o náklady na stravu 4 člennej rodiny.

majuska85
15. feb 2014

My sme tiež 2+2 a snažíme sa minuť tých 250e +-50e , varíme len obdeň a máme väčšinou suché večere, malá má obedy v škole a malý je zatiaľ doma

mentolka94
15. feb 2014

sme 4 dospeli.(traja chlapi).a minieme na stravu aj viac ako 600€ mesacne..vari sa u nas obden,ale najviac mizne z chladnicky po veceroch,ked sa bufetuje pri nete,ak chcete mat doma ovocie ,jogurty,zeleninu a aj nejake sladkosti,je to priserne drahe a kde je este oblecenie,kozmetika a kopec inych veci,nehovoriac o sekoch a poplatkoch...ozaj,ked sa zamyslite...dali by ste predtym mesacne za stravu 18 000 korun?ved to je hroza pomysliet🙂...

monuska342
15. feb 2014

mi sme 4 a minieme 300-350 a to varim kazdy den aj obedy aj vecere snazime sa stravovat zdravo ziadny GMO a podobne hnusy ale ani to predrazene Bio zhanam skor domace maso a zeleninu od znamych myslim ze minieme tak akurat 🙂

bastika
15. feb 2014

Neviem ale marec budem odkladať blocky a potom napíšem. Je to však velmi veľa lebo sa snažím jest zdravo a na potravinách nesetrim aj ked do reštaurácii nechodime. To znamená morcacie a kuracie mäso, hriby do polievky veľa zeleniny na polievku a salaty, ryža jogurty sem tam puding sunka syr a pecivo taktiez ovocie a cestoviny. To je základ. Sladkosti nakupujem len výnimočne v lídli tam maju super veci za pár centov. Doma peciem palacinky a napr. Vynimocne urobim langose a sisky. Sme 2 dospeli a 4 ročná a babo mala sa stravuje v škôlke. Alergie nikto nema žiadne. Takze začiatkom apríla napíšem 😀

salome_82
15. feb 2014

Veľa, radšej to nechcem ani rátať. Mám pocit, že všetko prežereme :D Ale zas my nekupujeme práve najlacnejšie potraviny. Tých 500-600 EUR to bude. Sme traja.

andreasko
15. feb 2014

400-450 Eur.....

simsalabim
15. feb 2014

My sme 4 (deti 8 a 15). U nas to je do 500e mesacne. Podla rozpoctoveho programu mi to vychadza na cca 400e mesacne (to su platby bankomatovou kartou, tam mi nakup v Bille, Jednote, Lidli a pod. automaticky program hadze pod potraviny). Na zaciatku mesiaca robime 1 velky nakup za hotovost, to byva tak 80e. V tomto nie su zaratane obedy v praci a obedy deti v skole. Takze toto je ciste strava, ktoru jeme, ked sme doma...nie je v tom drogeria, oblecenie, obuv...

chiechie
15. feb 2014

3 ludia 800 eur??? sak kupim z tych prachov este aj dve prasce kazdy mesiac a budu jest aj susedia 😀

janinah
15. feb 2014

nepočítam to,kupujem aj pre rodičov,takže minieme dosť...ale tebe by skôr pomohla téma ako ušetriť si myslím 😉

zuju2
8. mar 2014

Mysme5 -ti. muž má obedy aj večere v práci.3 deti, jedno v škôlke 2 doma so mnou. Minieme 300-350 len strava .Hlavne mlieko, syry, jogurty, saláma, mäso Varím ob deň. Všetko je príšerne drahé....

vierockaa
8. mar 2014

kazdy mesiac vratane ovocia ,zeleniny,sladkosti,velkeho nakupu raz za mesiac a malych nakupov(kazdy den) 2dospeli 2deti (2,7) 450-400 eur . Nakupujem v tescu a mi vracaju body.

lloobb
16. mar 2014

my minieme tak cca. 200 e niekedy aj menej..... 🙂

standu
16. mar 2014

Robime kazdu sobotu velky nakup priemerne za 60€ + plus drobnosti cez tyzden, ked mi cosi vypadne a este necham zo 50€ v DM na bio potraviny - mesacne, oleje, strukoviny tofu vlocky muka susene ovocie atd.... varim denne, manzel sa stravuje takmer vylucne doma, starsia dcera je v skolke takze cez tyzden doma olovrantuje a veceria.. chlieb peciem doma, polotovary nekupujem, sladkosti jem najviac ja, nejaka cokolada. keksiky a take blbosti nekupujem, dcera to neje a manzel zriedka, skor so mnou cokoladu. pudingy a take vobec. vela zeleniny ovocia, maso, jogurty detom, my velmi nie. cize tak 350€

tarinka155
5. apr 2014

My sme sice 5clenna rodina a na stravu minieme kolo tych 300€.

pauliesivackova
7. apr 2014

Zatiaľ sme dvaja a minieme 60€ v gastrolístkoch, plus vždy asi 130€ navyše.

veva45
7. apr 2014

My sme 4.... cca 600 eur...

zuzulienka1973
9. apr 2014

My sme styria..Deti 4 a 10 rocne. Manzel ma vydelenych 5 eur na den.Deti maju obedy v skole a skolke.Ja miniem mesacne tych 400 eur.

kirsi
9. apr 2014

My minieme cca 300€. Sme štyria (deti 5rokov, 6 týždňov). Ale v nákupoch sú už i zarátané i plienky a UM.

atomica87
9. apr 2014

My sme 3 ja, ja mm a 15 mesacne dieta...a minieme do 300e....to je uz vratane drogerie

jankaeliska
9. máj 2014

dakujem za vase prispevky,kde pisete kolko miniete na stravu 🙂 lebo ja uz som na nervy,ze kolko vela mi minieme na stravu a to sme len dvaja dospelí a 5 mesacne babatko 😉 ale kojim a snazim sa dost varit a kupovat jogurty,syry atd.a to ma tak vela stojí ,ze pomaly placem ked zakazdym platimm v obchode 20eur 😔 a to mam este tu vacsiu matersku,som zvedava co budem robit s tymi 200eurami 😢 a to chcem este dcerke kade čo pokúpit.Aj vy vytahujete úspori???

aurora88
9. máj 2014

fuuu, tak my sme 2 dospelí a jedno 4-ročne dieťa a minieme mesačne tak 150- 200€ na potraviny aj s drogériou (bez oblečenia), škôlka je už tiež v tom a manžel má stravné lístky....varím tak 2-3x do týždňa pre mňa obedy (polievka aj druhý chod) a pre syna a manžela večere, cez víkendy sme u rodičov... aby som nezabudla, mäso kupujeme len zriedka, väčšinou ho kupujeme tak 2x do roka nárazovo niekoľko kíl z každého druhu - keď je akcia (rodičia majú veľký mraziak, kde to držíme a vyberáme podľa potreby)...

zuzanajamriskova
9. máj 2014

ako to tu čítam tak niektorý prepapáte celý náš mesačný príjem....a trošku vám to aj závidím....my sme dvaja dospelý a dve deti (4, 1) no na stravu dáme len čo môžeme a to je cca 80 eur za mesiac ☹ bolí ma srdce ked sme v obchode a deti chcú to a to a ja im to nemôžem kúpiť alebo ked už kúpim tak odopriem radšej sebe....

sakura77
9. máj 2014

My sme 2+2 a odhadom.tiez určite okolo tej 800ky.no hruza.ale denne kupujem vela zeleniny, ovocia, jogurty , snažíme sa stravovať zdravo, tak kuracie, morcacie, ryby..

kikushka2386
9. máj 2014

No u nas ako kedy.mm obeduje väcsinou v praci.sme 5clenna rodina a ratam cca 400-450 eur na mesiac

majuska0
9. máj 2014

2+2, cca 250 eur

drb
28. máj 2015

my sme štyria a minieme asi 450 ale je tam dost sladkostí takže dalo by sa ešte uškrtiť si myslím.

miruskaaaa
6. okt 2015

5 clenna musime sa vpratat do 260e deti su od 5rokov do 12,varime kazdy den najviac stoji maso mame zahradu zeleninu nemusime kupovat .

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jantyy
6. okt 2015

Minimálne 800€. A to bez lístkov na obed synovi

zuzickah
8. okt 2015

My sme 4-clenna rodina (2dospeli, 2deti:7r a 4r) a minieme len na stravu, bez drogerie, priemerne 350Eur mesacne