Koľko miniete mesačne na potraviny?

11. aug 2021

Baby koľko míňate na potraviny mesačne? Ja s manželom okolo 450€ - 500€, je v tom už aj drogéria, pracie a čistiace prostriedky, ale príde mi to strašne veľa. Nerátam sem vôbec benzín a iné poplatky.

s_a
11. aug 2021

tiež tak nejako, ale kupujeme veľa takých drobnosti zbytočnosti.. tiež si myslím že by sme mohli menej míňať..

zuvelyn
11. aug 2021

cca 300, neratam sem drogeriu, cistiacie a umele mlieko. Dvaja dospelí a 15mesacne dieta.

marylinmary
11. aug 2021

My sa snazime tak do 300 euro vmestit, akoze mame aj nejaku rezervu, ale snazim sa nenakupovat zbytocnosti a snazim sa aby sme proste vyuzili to co kupime, aby sme nevyhadzovali 🙂

autor
11. aug 2021

@marylinmary To sa aj ja snažím s darí sa. Nevyhadzujeme potraviny, keď vidím, že už sa niečomu blíži doba spotreby, tak z toho niečo uvarím. Inak v obchode kupujem hlavne v akcii, ale nie nekvalitné potraviny, aj keď teda, čo je kvalitné? Všetky tie éčka a konzervanty isto nie. Chcem tým povedať, že kupujem napríklad šunku 95 a viac % keď je v akcii, pracie s čistiace prostriedky keď sú v akcii, ovocie a zeleninu v zľave a aj tak minieme také nekresťanské peniaze. Nemyslím si, že kupujeme zbytočnosti.

heleninamama
11. aug 2021

Strašne veľa a teraz ešte viac. Mávala som limit 150 eur na týždeň a často ho prekročím. Kupujem pritom v bežných obchodoch, (a výnimkou mäsa a vajec), nemáme žiadne dietne obmedzenia a intolerancie, nie som prehnaný fanúšik zdravej stravy a bio výrobkov, doprajeme si aj sladkosti.
Ale je fakt, že my strašne veľa a radi jeme a v obchode som každý deň.

autor
11. aug 2021

@marylinmary Nakúpim mäso v akcii a dám do mrazničky. Vezmem celé plato mlieko, keď je v akcii.

krisbar
11. aug 2021

Otazka podobna tej "kolko stoji vase auto" alebo "za kolko postavim dom".
Ad 1 naco ti ta infornacia je? V com ti pomoze?
Ad 2 je ine ked niekto ma zahradu, iny nie
Ad 3 je ine ked niekto nakupuje kvalitne potraviny v malych obchodoch, iny vymeta akcie v lidli a tescu
Ad 4 je ine ked niekto vari/pecie, iny nakupuje sladkosti a chipsy.
Ad 5 je rozdiel kolko clenov domacnosti
Ad 6 niekto si bezne kupuje letecke ovocie, iny ledva jablka v akcii
A tak dalej....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. aug 2021

@krisbar Ďakujem 🙂

autor
11. aug 2021

@heleninamama No my sme dvaja a príde mi to fakt veľa, rozmýšľam kde ubrať, ušetriť. Aj keď môj muž je jedák a ja takisto. Ale rada by som tu stovku ušetrila.

heleninamama
11. aug 2021

Nuž tak potom treba tabuľku a urobiť si mesačný prehľad a podľa toho sa zariadiť.
My máme 3 deti, takže suma je adekvátna k ich apetítu.

zuzubb007
11. aug 2021

neviem my s mužom a dve malé deti, a minieme na stravu určite 600 euro bez drogérie

ivangeline
11. aug 2021

Ani neviem..ale cca 300.

bublinka1426
11. aug 2021

cca 400 eur aj s drogeriou..a to kuopujem akcie. tak fakt neviem co mam este viac robit. asi nezrat. clovek ide do obchodu nekupi ani maso riadne a sup, 20 eur. :O to jkde...ale ok vedela by som to dat na 300 eur urcite. ale pod 300 2 dospeli a jedno dieta pochybujem....

viki_lv
11. aug 2021

My sme 2 dospelí a 2 malé deti s dobrým apetítom, máme sezónne ovocie rôzneho druhu zo záhrady a bez drogérie minieme tých 450-500. Drogéria nás vyjde v priemere 60e. Ale teda si aj doprajeme, nekupujeme len nevyhnutné potraviny a drogeriu

bublinka1426
11. aug 2021

@bambulienka25 ale si asi sama ze? lebo toto moxno max partner co malo je. :D

bublinka1426
11. aug 2021

@zuvelyn presne toto 300 eur bez drogisky( 2 dospeli 1 dieta)...

bublinka1426
11. aug 2021

za 200 eur? 2 ludia? nehrozi !!!! akoze fakt. pokial chce clovek cesrtve oovcie aj zeleninu. jasne skus kupit ryzu cestoviny vajcia akonzervy, tak mozno. ale inac rajciny paprika ak clovek nema zahradu, ci ovocko...vyjde vela. 200 eur ...pochybujem ze sa dnes vobec da za jedlo..cena mesa a sunk/ salam...fakt zit len an vajcach a cestovine, mozno....

0silvia0
11. aug 2021

@bambulienka25 asi nezijes na Slovensku...

natalala
11. aug 2021

Cisto na potraviny asi 500-600e, ja+muz+1,5 rocna dcera. Mne investicia do kvalitnych, cerstvych a co najviac lokalnych potravin pride ako investicia do zdravia, takze to je posledna vec na kt budem setrit ak raz budem musiet. A to este mala papa cely den v jaslickach, ked som jej varila doma bolo to aspon o 100e viac.

buberova
11. aug 2021

Čisto na stravu 170-200€ sme dvaja dospelí. Na drogériu do 30€ mesačne.

bublinka1426
11. aug 2021

@0silvia0 nemusi, ked je sama v pohode 200 eur..

bublinka1426
11. aug 2021

@buberova wau porad ako :D

bororka
11. aug 2021

Osobne nechápem prečo si ako anonym 🤷
Ja s mužom, sme zo 400€ išli teraz na 300€. Chcela som skúsiť ako sa prestravujeme za túto sumu. Keď mäso, tak kura z overeného chovu a radšej si zaplatím. Vynechávam denný rýchly nákup, nakoľko tam vždy bola nejaká mňamka a spravilo to aj 60€ V mraziaku mám vždy párky & chlieb, guľky z Ikea, pizzu. Proste, keď sa nestíha variť, nemusím nechať 20€ za donášku.

0silvia0
11. aug 2021

@bublinka1426 samej by to urcite stacilo, ale myslim, ze to neuviedla ze 200 € len na 1 osobu.

patuska00
11. aug 2021

Presne ako my tiež miňame veľa peňazi sme dvaja bez deti ratam okolo 260 do 300eur ale bez mlieka vajec lebo mame domace

buberova
11. aug 2021

@bublinka1426 žiadne reštaurácie, keď je akcia kúpim viac, tiež sa vždy zastavím pri regály s končiacou zárukou. Momentálne sa snažíme jesť menej mäsa ale aj keď som normálne varila z mäsa bolo to rovnaké. Potraviny nnevyhadzujem, nakupujem s rozumom a všímam si jednotkové ceny. To znamená že sa nedám obabrať iba tým že na tom píše že je to akcia ale si pozriem či to má oveľa lepšiu cenu v porovnaní s ostatnými značkami. Kupujeme aj junk food, aj džús z času na čas, aj upečiem koláč nie je to tak že máme iba cestoviny s kečupom :D
Ale je pravda že väčšinou nakupujem v Kauflande a nepotrpím si na bio a prémiové značky. Robím väčší nákup asi 2x mesačne a potom čo vypadne tak skočím do obchodíku na sídlisku. Mám presný rozpis obedov na celý mesiac takže do obchodu idem s presným zoznamom a predstavou čo potrebujem.
Nemám pocit žeby sme mali nejaký chudobný jedálniček alebo žeby sme sa extra ukracovali.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz