Koľko miniete mesačne s jedným dieťaťom?

17. feb 2021

Ahojte,potrebujem radu🙏
Cakame nase prve babatko,a chcela by som vediet cca kolko miniete mesacne.Rozpisem Vam nasu situaciu,ci to podla Vas bude stacit...
Manzel musi pracovat za 800€ mesacne v cistom,bohuzial nemame na vyber,predtym zarabal ovela viac no prisla korona....
Ja som monentalne nezamestnana,ale podmienku 270dni splnam,cize rodicovsky prispevok dostanem 390€.
Vsetko dokopy co musime zaplatit (hypo,elektrina...)nam vyjde 500€ mesacne.Z manzelovej vyplaty nam ostane 300€+390€ rodicovsky,cize “v cistom” nam zostane 690€ na mesiac.Netusim kolko “stoji” dieta na mesiac,preto sa pytam ci to podla Vas bude stacit?
(Na sporiacom ucte mame este 4000€,ale to si nechame na horsie casy)

Dakujem

nafka0483
17. feb 2021

Ak splnas podmienky, tak budes mat najprv matersku, az potom ten vyssi rodicovsky.

spolumatka
17. feb 2021

Kedže spĺňaš podmienku, tak by si mala dostať materskú dávku nie ? Čo by vám samozrejme zvýšilo príjem...
A koľko stojí dieťa..hmmm..to je veľmi individuálne 🙂 podľa tvojich nárokov / vašich by som povedala
Dieťa z môjho osobného pohľadu do toho roka potrebovalo 2 milujúcich ,trpezlivých rodičov a plienky :D ...Postieľku nám daroval manželov kolega, kočík trojkombináciu som zohnala za 100 euro... Používame už rok a pol. Vecičky na rozbeh zo sekáčov , podedené .Kojila som 14 mesiacov a príkrmy samozrejme. Zelenina, mäsko...
Ako naozaj tie prvé roky si ja dovolím tvrdiť ,že je to len o štandarde rodičov.
Ja som išla takouto cestou ... Samozrejme ty nemusíš . Kozmetika je zbytočná do pol roka až neodporúčaná. Hračky .. my sme kúpili synovi za rok 3 veci prisahám bohu. A aj tak má plnú detskú izbu . Každý kto bábätko príde pozrieť nepríde s prázdnou rukou 🙂

misana84
17. feb 2021

Tak ešte vy musíte jesť- koľko dáte na jedlo?...dieťa potrebuje plienky(dajú sa kúpiť v Lidl v akcii)počítaj cca. Balík na týždeň? To je 20€, ak nebudeš kojiť tak sunar krabica na týždeň a pól? 45€ a oblečenie podľa potreby. Ja osobne neviem koľko minieme lebo nejaké šatky kúpim a predám čiže točím peniaze a plienky a sunsr kupujem vo veľkom keď je akcia aby vyšlo lacnejšie

c_est_la_vie
17. feb 2021

V case otehotnenia si bola zamestnaná/ platila si nemocenské?

autor
17. feb 2021

@misana84 fuuuha to ze kolko dame za jedlo to vam neviem povedat...nikdy som to nesledovala🤷🏼‍♀️
@c_est_la_vie nie nebola som zamestnana,ale predtym som pracovala v kuse a este si platim DNP,vsetky podmienky splnam,riesila mi to riaditelka SP🙂
@spolumatka @nafka0483 ano jasne,najprv materska a potom rodicovsky,to som ani neriseila kedze to budem dostavat “len” 6 mesiacov😊😊
Dakujem za Vas komentar🥰

ariannazara
17. feb 2021

Dnes si vieš všetko pozrieť koľko co stoji na nete 🙂 bežné máš aj mesacne balenie plienok stojí cca 22,99 (dm-babylove) potom závisí ci budeš kojiť alebo UM môj malý pije UM to vezme tak 80 eur mesačne pije Hipp 2 a oblečenie si vieš kúpiť za super ceny na bazári. 🙂 takže podľa mňa to dáte v pohode.

baccio
17. feb 2021

No podľa mojich výpočtov by to malo stačiť v pohode. Ale ja počítam podľa seba ....manžel zarába cca tiež 800 v čistom plus prídavky,rodičovský to je tak dokopy 1350 na mesiac ...výdavky čo ide stále to je inkaso,poistky,auto cca 420 nieje v Tom škola keďže deti sú doma...nemáme hypo....čiže na stravu,plienky,jedlo a ostatné zvyši cca 930 e.....deti máme 6....a zatiaľ vychádzame.😉čiže pri jednom myslím nemusíš mať obavy. Aj ušetriť sa dá 😏

bluka2
17. feb 2021

Podľa mňa sa to veľmi nedá vyrátať, hlavne nech je dieťa zdravé a zvyšok uz doladis tak, aby to vyšlo. To ti vyjde. Bábo inak takmer nič nepotrebuje. Čím menej veci, tým menej budeš mať roboty s tým sa ich o krátku chvíľu zbavit, aj plienky môžeš mať látkové a ešte aj urobíš službu životnému prostrediu

didi2102
17. feb 2021

690eur na jedlo a.dieta je dosť,my máme dve menšie,kojila som a plienky boli ok aj z Lidla,vždy som kúpila aj 8balikov keď boli v akcii,oblecko sa dá pekne z bazaru ale aj Tesco má akcie a keď otvoria pepco tiež smiesne ceny a ako netreba vela,pokiaľ si nebudeš kupovať neake extra potraviny ale bežné ako každý druhý tak máte dosť , keby nieco neočakávané veľké rezervu máte

ivangeline
17. feb 2021

To dost zavisi od vasho zivotneho stylu. My sme vyzili s menej a dvoma detmi. 🙂 Teraz sme na tom o nieco lepsie ako vy a bude tretie.

zuzudrnda
17. feb 2021

Ahoj. Ak Vam zostane 690 eur, zacala by som jedlom. Tam sa najviac minie na male, neplanovane nakupy a jest musia vsetci. Nam sa osvedcila inventura v spajzi a tyzdenne plany, co sa bude varit. Vedela som si urobit zoznam a chodili sme na velke nakupy. Male boli len o cerstvom pecive prip.niecom nevyhnutnom. Vela sme usetrili. Pocas MD som varila, ziadne polotovary pre nas ani pre dieta. Pouzivala som a aj planuje pri druhom latkovky. Okrem toho, ze je to eko a zdrave tak podla vypoctov aj lacnejsie. Neminam na kremy, samponiky - pouzivam max.doma vyrobeny nechtikovy krem a doteraz umyvam vodou, mydlo len na ruky, vlhcene utierky co som dostala od mamy boli super na lestenie odolnej spiny doma, ja som ich nekupovala. Veci drobec dostal po kamoskach a ficala som na bazariku tu. Krasne vecicky, za dobru cenu, kt.dieta pri tej rychlosti rastu a do 1,5 r nema sancu ani len obnosit. Netreba nove. Ak niekto povie, ze dieta je drahe, usmejem sa, lebo potom mamka hovori o svojich predstavach a narokoch a nie o potrebach dietata. Ak je zdrave, potrebuje len kusok miesta vo Vasej alebo vo svojej posteli a veeeela lasky. Vsetko ostatne je bonus navyse.

didi2102
17. feb 2021

@zuzudrnda presne dieťa voooobec nieje drahé,je to o nárokoch áno aj ja som sa na jeseň rozsupla z materskej a synovi pokupovala neake značkové veci a veru bolo to drahé ale bolo to o mne že ja som to chcela,a bolo to nevyhnutné? nie ... To dieťa nevie čo má na sebe,ja som si chcela dopriať čiže dieťa môžeš mať tiptop oblečené doslova za pár eur

alana1
17. feb 2021

no sledujem to uz par rokov, ked sme boli traja a starsi mal tak 3roky tak sme platili 300eur za jedlo plus drogeria, teraz sme styria (10r a 2r deti) a jedlo a drogeria nas vychadza 500e mesacne, cize v priemere 125eur osoba. ono tak ti napisem, cim mensie dieta tym mensie naroky a naklady...ked budes kojit, tak v podstate prvy rok budes potrebovat iba plienky a oblecenie a to nie je velka polozka

luccija
17. feb 2021

Ťažko povedať...ak budeš kojit nebudeš mať veľké výdavky.A ostatné záleží od teba aké kúpiš drahé oblečenie, hračky, či budeš chodiť časom na detské plávanie.Vydavky prídu neskôr odrážadlo, bicyklík, výlety...čo si ustriehni to sú výdaje za stravu,topánky detske sú drahé, overal na zimu, bundičky ja som vždy kupovala väčšie číslo nech vydrží dlhšie.Ale z toho čo píšeš by to nemalo byť o drzku.Ale každú chvíľu sa niečo nájde nové zimné pneu, poistky, benzín, ak máte auto, mobily...teraz keď dostaneš materskú skús čo najviac ušetriť.U nás je najvyššia položka zo všetkého strava a to neviem okresať, ak chceme jesť mäso, ryby, syry nešetrit na každom eure

luccija
17. feb 2021

@alana1 asi tak my sme 3 a priemerne miniem 100 eur strava aj viac, ale varíme denne nestravuje sa nikto v práci, skole

negymama
17. feb 2021

na stravu rataj cca 100-120 eur mesacne na dospelu osobu, dojcene dieta nezje za peniaze nic, a aj neskor prikrmy su o minidavkach. Kolko stoji teraz UM netusim, ale baby ti tu popisali, ze zrejme to bude menej ako 100 eur na mesiac, takze zrejme vyzijete aj vam ostane. Najviac penazi stoja vydavky, ktore navysuju standart. ako drahe oblecenie, dovolenky, spotrebice, restauracie a podobne.

hettinka
17. feb 2021

Ešte dostanete na dieťa daňový bonus (žiada si manžel v práci, aby mu uplatňovali) a rodinne prídavky. A pôrodné.

Z pôrodného vykryjes s trochou rozumu cele naklady na prvú výbavu, ak nebudeš chcieť mat všetko značkové a nové. A uskromnite sa, podľa mna vam to vyjde, ale nie je zo na veľké vyskakovanie.

evaachesa
17. feb 2021

Určite to zvládnete s prehľadom. Ak budeš dojčiť tak usetriš veľa. Na plienky dávam 20e mesačne, kupujem naraz viac balíkov v akcii nech máme aspoň na 3 mesiace. Vlhčené mám len mimo domu, inak utierame vatovými tampónmi navlhčenými v umývadle. Po kakaní umývame riťku. Z kozmetiky má len jedno mydlo a na zadok prírodný krém a ak sa vyskytne začervenanie, tak vtedy sudocrem. Nekupujem žiadne Nestlé kašičky, kaše varím z normálneho zrna alebo vločiek. Na kvalite potravín si ale potrpím. Veľa oblečenia sme podelili, no keď niečo treba, tak kupujem tu v bazariku ako aj veľa iných vecí. Ak by som nemala nič, tak minimálne oblečenie riešim cez bazár 🙂 Kočík sme kúpili nový, ale kľudne by som už išla do bazárového. Veru také plávanie a iné aktivity niečo stoja, no uvidíme ako to bude časom. My sme stihli minulý rok až 2 hodiny plávania 😒

andrea_ff
17. feb 2021

Suhlasim s mamickami vyssie. Plus pridam vychytavku. Pred porodom som si z flanelovych latkovych plienok (kupis napr. V pepco) vystrihla take stvorce cca 15x15cm, obsila kraje. Tieto som namocila a pouzivala namiesto vlhcenych. V pripade kakania som utrela vlhcenymi a umyla pod vodou.
Tieto stvorce som potom prala samozrejme a pouzivala opat.
Mne neslo o financie, ale o chemiu....

elizabet173
17. feb 2021

Myslim, ze to date, mate aj urcitu rezervu a ty predsa nemusis byt doma tri roky. Ale od prveho si mesiac odsleduj kolko na co miniete, zapisuj si stravu zvlast, drogeriu, lieky, mozno si zabudla poistky, mobil, internet, neviem, ci mate auto, takze tiez poistka, benzin...budes mat prehlad a budes vediet, kde sa da priskrtit. A hned, ako ti pridu peniaze, odloz, aj ked len 50 eur, zidu sa.

lenuska9999
18. feb 2021

Záleží aj od toho aké veci budeš napr kupovať. Či sa rozhodneš napríklad pre plienky za 20 eur alebo za 8 eur. My sme potrebovali cca 4-5 balíkov mesačne. Tak isto mlieko. Keď budeš kokot je to ok, ale ak budeš dávať umelé sú to ďalšie peniažky. Tiež je rozdiel či budeš dávať mlieko za 20 eur alebo za 7. Tiež cca 4 dózy sme potrebovali mesačne. Je rozdiel či kupuješ oblečenie pre bábätko v bazároch , alebo nové značkové. Je to ťažko takto zhodnotiť, že koľko minieš.