Koľko platíte za vodu?

8. apr 2024

Baby kolko platite za vodu (vodne +stocne)? 4 clenna rodina 2 deti 2 dospeli)? Vdaka

ludkka0407
8. apr 2024

VVS 32e mesacne, robis si prieskum?🫠

1ryba
8. apr 2024

Cca 20 - 25 eur za 3 mesiace. Stočné u nás nie je. 3 dospelí.

autor
8. apr 2024

@ludkka0407 nerobim si prieskum iba ma skoro vykotilo ked prisiel nedoplatok za vodu tak ma zaujima ci som nenirmalna ja alebo je to normalna cena...

alias313
8. apr 2024

Rodinný dom,2 dospl.2 deti vodné stočné 40 eur.

lasona
8. apr 2024

Sme v dome 4 dospelý a jedno dieťa. Ja mam v dome svoj biznis, svokra svoj, miniete vody viac. Za pol rok je to tuším 200 eur

petra7797
8. apr 2024

2 dospelí 2 deti , 10€ mesacne

elbejo
8. apr 2024

Rodinný dom, 2+2 cca 20€ mesačne vodné+stocne, ale 1 dospelý je 3/4 mesiaca fuč.... Keď nám prišiel veľký nedoplatok tak sme zisťovali čím to je. Mali sme zlý pretlakovy ventil a voda z bojlera odtekala rovno do kanalizácie 😕 denne sme tak minuli takmer Kubík vody

autor
8. apr 2024

@elbejo super dakujem za info ako alebo s kym ste to potom riesili? Vdaka

ludkka0407
8. apr 2024

My sme mali preplatok, ale teda deti su v skole/skolke, muz v praci, ja tiez (tri dni robim z domu, dva som v office), nemame bazen a zahradu polievame dazdovou vodou. Takze je to aj o spotrebe, aj o tom, co mate. Najskor by som pozrela na hodiny, ci sa nepomylili pri odpocte a potom riesila dalej

alias313
8. apr 2024

@elbejo my sme mali presne tento istý problém pred par rokmi, voda prišla nedoplatok,keďže vyúčtovanie je polročné ale keď nám prišiel nedoplatok za elektriku to som skoro odpadla...bojler sa stále nahrieval a vypustal do kanalizácie...odvtedy odpisujem vodu a elektriku každé 2 tyzdne🤭

chrobak7
8. apr 2024

V prvom rade si porovnaj vyúčtovanie (počiatočný a konečný stav vodomera) so skutočným stavom vodomera. Ak to nesedí, reklamuj chybu odpisovania. Ak to sedí, treba hľadať, prečo je tak veľká spotreba.

Nič bližšie k vyúčtovaniu nepíšeš, potom sa ťažko radí konkrétne.

To, koľko platia iní mesačne či ročne za vodu je úplne irelevantné, niekto platí 10 eur mesačne, iný môže aj 100 EUR mesačne.

alenamihal
8. apr 2024

38eur mes / 2dospely 2deti/ 10m3 kazdy mesiac

elbejo
8. apr 2024

@alias313 nám odpisujú raz ročne si vieš predstaviť tú sumu za vodu. Keď odpisovali tak nám povedali že máme obrovskú spotrebu. Som sa s chlapom vadila lebo on polieva trávnik záhradu všetko tou vodou. Ja si beriem dažďovú....Doma máme všetko na elektriku, úplne všetko. Platíme 100€ mesačne. Vždy sme mali preplatok okolo 500€. Tento rok nám vyšiel preplatok len 40€... Ale tiež som sa tak bála tej elektriny že som to ani odpísať radšej nešla, ale dobre to dopadlo

elbejo
8. apr 2024

Vymenil sa ventil a namontovala expanzna nádoba, mali sme vysoký tlak a ten ventil to nezvládol pravdepodobne.

katkaseiner
11. apr 2024

rodinny dom, 2+2 (pouzivame aj v lete bazen a celorocne virivku a zmestime sa), 12€ mesacne len vodne (ak by sme mali stocne tak by to bol 2nasobok cize 24€