Koľko ušetríte za mesiac?

zuzik1701
17. dec 2019

Koľko dokážete každý mesiac ušetriť?
To aké sú vaše úspory mi nikto nepovie, ale Koľko miniete cca na, stravu mesačne, napr ako 3-cl rodina?
Ďakujem

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzik1701
autor
17. dec 2019

@ahoj0 no ja mam stále pocit ze nám chýbajú peniaze.... A to len inkaso na byte platíme 190€ (aj s energiami)
+ strava, nafta, internet, mobily, poistky
Neskutočne
Nemáme hypo aj tak

ledgerka
17. dec 2019

moznosti su dve, zacat setrit alebo hladat cestu ako zvysit prijem. Setrit mi velmi neslo kedze nebolo z coho, ale nedostatok bol dobra motivacia na to aby clovek na sebe pracovat a ziskal lepsie ohodnotenie.

lenka2710
17. dec 2019

@zuzik1701 ahoj,ja sa snažím z každej výplaty odložiť 200€, máme hypo, lízing, byt, poistky atď ale tých 200 si dávam vždy stiahnuť po výplate na sporiaci účet a z neho vyberám, až keď treba niečo väčšie kúpiť alebo podobne

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
17. dec 2019

My sme s muzom vzdy usetrili aj 10000 za rok, tento rok bol katastrofa, nove pneumatiky, potom zas nieco s autom, dane, zuby ja, potom zuby on, novy matrac, ...kazdy mesiac nejaka supa. Usetrili sme len nejakych 2000. A ako setrime? Obalky. 500 € v obalke na stravu a drogeriu, 100 € na zmrzlinu, kavicky, kebaby (co minies na prechadzke s dcerou), 100€ oblecenie a pod. A nesmies minut viac. Tych 500 na stravu si rozdelim na 100€ na tyzdenny nakup a 100€ na nahodu- lekaren, ziarovka, navsteva a pod.

ssandyy
17. dec 2019

@amelie2017 tak ten rok bol fakt katastrofa pre vás ked vtedy 10 000 a teraz 2000. Ale vždy lepšie ako nič.

ivkazba
18. dec 2019

Ja sama aspoň 500 eur mesačne, keď je lepší mesiac, tak aj cez 1000 eur.

deti95060810
18. dec 2019

u nás to vychádza cca 90 - 100 e na jedného...je nás 6...závisé aj od toho aké sú deti veľké...inú spotrebu má dieťa v 4 rokoch a inú v 14 tich...😉

vulka
18. dec 2019

Ja sa držím toho, že aspoň(často viac) 10% príjmu odložím. Ide to priamo na sporenie.

simca06022011
18. dec 2019

Zaleži velmi na aktuálnej situacii, inak sa mi setrilo ako slobodnej, inak sa mi setrilo pri dcere, ked sme mali byvanie zariadene a odkedy je nove byvanie, nedozariadovane o setreni nemoze byt ani rec. A je jedno aky mame prijem, proste tie vydavky su a budu, cim vyssi prijem tym drahsie polozky sa kupuju (niekto si kupi saunu, iny nie... jeden si da podlahu za par eur, iny za 50eur...). Ked bude vsetko hotove, tak sa odkladat zacne zase. Ja som zo zaciatku intenzivne splacala hypouver, potom prisli na rad rekonstrukcie... tie peniaze sa nevyparia, niekde ostanu. Co by mi vadilo, keby sme s prepacenim prezrali kopu penazi.. ;) To by mi prekazalo, radsej si dokoncim nieco ine v dome. U nas skor narazove investicie su, oblecenie naraz sezonne, napr. teraz malej 200EUR islo iba na nohavice a cizmy, mne na kabat a cizmy pojde este viac. CIze sa stane ze mesiac odidu iba platby za byvanie a dalsi bum nakupna horucka... ALe iste neprejeme traja 500EUR a to mame doma vsetko bio a eko a moj chlap toho zje za troch a dieta za dvoch :D Ked tak ratam tak max 50-70EUR tyzdenne necham v obchode na velky nakup. Vari sa u nas denne... okrem toho este mame raz za rok zabijacku prasiatka, raz barana a na jesen nakupujeme naraz zemiaky/jablka/cibula/cesnak, raz za 2-3 mesiace múku kupujem... na to ale treba uz aj kontakty a system, lebo rodina v panelaku nema ani moznost to odskladovat.... jedine rped -vianocami nejake vacsie nakupy exoticke ovocie atd.

mijo53
18. dec 2019

@zuzik1701 Ty napíš aký máte príjem do rodiny, lebo bez toho sa ťažko radí ako ušetriť

len_nig
18. dec 2019

My máme s muzom spolu okolo 1800€ mesačne a tých 800€ ušetríme každý mesiac takmer keď nir sú nejaké väčšie výdavky ako poistka na auto a podobne. A máme úver plus inkasa 350€ a ešte platíme klasika benzín, potravu, mobily atd.

hettinka
18. dec 2019

@zuzik1701 odkladam hneď po výplate, na účet, ku ktorému nemám kartu. Snažím sa 300€ mesačne, ale sú mesiace, keď sa nepodarí. Napríklad teraz, pred vianocami, alebo keď sme na dovolenke. Ale aj vtedy sa snažím aspoň 50€.
Obaja ale pracujeme, ja mám učiteľský plat, manžel o niečo viac, hypo nemáme.
Najviac máš stoja deti, obe na SS. To je náročné, keď im chce človek dopriať kvalitnú škôlku, krúžok, stravu, exkurzie, jazykovku...

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus985
19. dec 2019

Mesačne ostávame v pluse okolo 400€, s tým že z toho sú už odrátané úplne všetky výdavky vrátane sporenia. Teraz má muž aj materskú takže je to podstatne viac ale normálne sa to hýbe okolo 300€ -550€

12marec
19. dec 2019

Ja normálne pozerám koľko dokážete ušetriť.... A potom že slovenskí občania žijú od výplaty k výplate...
My nedokážeme bohviečo ušetriť lebo furt výdavky do auta alebo do traktora. Alebo furt volačo treba... ☹ Ale hlavne je že ste všetci zdraví

len_nig
19. dec 2019

@12marec dopraj a bude ti dopriate 😊 tá tvoja odpoveď mi prišla dosť zavistliva a ironicka... Ale ak si to tak nemyslela tak prepáč

zuzka1117
19. dec 2019

Ak mám povedať pravdu tak neviem presne, ale manžel teraz poberal materskú za dve deti plus popritom pracoval a ja som z jeho materskej ten rok ušetrila každý mesiac okolo 1000-1200€. Žili sme z manzelovho platu,takže jeho materska nám veľmi pomohla. No už teraz nám končí tak to bude podstatne menej.

kikus985
19. dec 2019

@12marec myslím že komenty sú aj tak úplne nepodstatné lebo sa nedá porovnávať koľko ušetrí rodina v Bratislave a koľko v Poprade. Keď vezmeme do úvahy platy, výšky nájmov a pod..

laulin
19. dec 2019

@amelie2017 Tak to je pekné, obálkový systém by som chcela vyskúšať určite aj ja 🙂 A keď ideš napr. na nákup a zároveň sa po ceste zastavíš na zmrzku/kebab, tak reálne si z domu berieš 100€ na nákup a povedzme 20€ na to ostatné? Alebo to potom večer popresúvaš do obáliek? Alebo si to niekde v exceli zaznamenávaš v ktorej obálke má koľko byť a raz za čas fyzicky v obálke "upraceš" ?

12marec
19. dec 2019

@len_nig Nie práveže ja nie som ten človek ktorý by závidel. Ja vždy hovorím aby ostatní mali aby im bolo dobre. Nehovorím, že my sa máme zle, ale isto si nevieme našetriť 10 000€ ročne. Závisí od toho, kto má aké príjmy a aké výdavky a hlavne, či míňa na hlúposti.. A možno sa tu niekto ide chváliť koľko odloží veľa peňazí a v skutočnosti je taký, že nepustí euro z ruky

12marec
19. dec 2019

@kikus985 Tiež si myslím, a záleží aj od toho z akého príjmu dokážu usporiť.

laulin
19. dec 2019

@vulka Aké máte sporenie kde odkladáš tých min. 10% z príjmu? Preto sa pýtam, lebo teraz po rodičovskej chcem aj ja nejaké sporenie, len neviem ešte čo 🙂 Len ja mám v pláne 10% odkladať ako "železnú rezervu", keby keď sa niečo nepredvídateľné stane (strata práce a pod), tak aby som mala tie peniaze k dispozícií. Preto skôr nejaký termínovaný účet. No neviem ešte

ssandyy
19. dec 2019

Odkladame každý mesiac 1200-1400 a do obálky.

kikus985
19. dec 2019

@12marec No presne. Tie príjmy a výdavky sú najdôležitejšie. My máme dve hypotéky, do toho poistky na dom, na auto, na muža. Mesačne ide do banky viac ako 600€ 🤦‍♀️ A tiež keď sa mi niečo páči tak to kúpim, aj keď to samozrejme nepotrebujem 😂 Viem že keby velmi chcem, dokážem ušetriť o nejakých 200€ viac 🤷 Ale nechcem 😂

fokuska
19. dec 2019

@zuzik1701 My zijeme z jedneho platu a druhy takmer cely setrime. Vynimocne su vyssie mimoriadne vydavky, tak berieme aj z druheho platu (nejake vacsie opravy, pripadne cestovanie...).
Je to aj fajn "trening" na obdobie materskej, rodicaku, pripadnej straty zamestnania a pod.

amelie2017
19. dec 2019

@laulin na nakup chodime vzdy s muzom autom a potom rovno domov. Do obchodu nieco dokupit chodim len minimalne a platim z penazi, ktore ostali z obalky nakup. Takmer nikdy neminieme celu 100. Ten vydavok nosim vzdy v penazenke. Plus tam nosim vzdy 20€ z obalky na hluposti. Ked sa minu, ale klesnu pod 5€, zas dolozim 20€. Jasne ze tieto peniaze niekedy vyuzijem aj v lekarni alebo na kupu ovocia. Ja by som mala problem minut 100 na kavy, zmrzliny a pod. Ale je to take vreckove, ked mi nieco padne do oka A teraz pred sviatkami sme museli povolit rozpocet. Predsa len clovek kupuje aj ine veci, ako bezne, pride viac ludi a pod.

aspinka
19. dec 2019

@12marec môžem ta utesit zijeme od vyplaty k vyplate... dobre sa setri hlavne bez vysokého uveru... kedze my mame dost vysoke vydaje na byvanie a sme 5clenna rodina s 3 detmi usetrit sa prakticky neda a som rada, že nie sme v minuse. Na stravu minieme cca 450€ (robim si domace ucto viem to celkom presne) jedine co fakt vieme dat bokom su rozne setrenia a sporenia na deti....zijeme skromne na dovolenky nechodime, pri nákupoch musíme rozmyslat, čo naozaj kupit a vychovávame tak aj deti, aby nemrhali a rozmyslali. Niekedy je mi luto, ze sa musíme tolko obmedzovat, ale vo vela veciach nas to uci nemrhat na zbytocnosti a vazit si kazdu jednu vec. Deti maju vsetko co potrebuju a my s muzom sa uskromnime 😉

vulka
19. dec 2019

@laulin Normálne trvalým príkazom si daj prevod na sporiaci účet(je tam trošku vyšší úrok ako na bežnom púčte a peniaze sú okamžite prevoditeľné na bežný účet) hneď po výplate. Tým pádom ani nepostrehneš, že na účte peniaze boli a hneď sa "pohli" na sporenie. No a ak tam už máš dajakých 3000, tak potom treba poriešiť niečo výhodnejšie. Termínovaný vklad alebo dajaké fondy. Ale v tom je už ťažko radiť.