Koľko vám ako 4-člennej rodine ostáva peňazí po odrátaní výdavkov?

27. feb 2024

Zdravim po odratani vsetkych výdavkov nam ostane 500 eur ,nedovolime si nic kupit ani odlozit ... Vraj minam vela tak ma zaujima kolko Vam ostava .dakujem

luckajozko21
27. feb 2024

A z kolko vam zostane 500eur? Z 5000? - tak ano, minas vela... Ak napr zo 700 alebo z 1000, tak nie neminas vela. Vieees toto je tak vseobecna otazka. 2deti su babatka na UM? Skolaci so sportovymi a jazykovymi aktivitami? ....Neviem aka odpoved by ti tu pomohla.

simulienka2207
27. feb 2024

to je tak individualne, pretoze neviem, z akej sumy zostane 500 eur... priklad u nas.. mesacne prijem 3000. 2 tisicky mesacne odidu a 1000 odlozim. 4 clenna rodina, deti 10 a 8 r, 2 auta, nemame hypo

viky_21
27. feb 2024

📌

stanielka17
27. feb 2024

🍿🍿🍿

sheila121
27. feb 2024

Celkom fajn. Niektorým ostáva aj menej a prežijú. Aj keď otázka je z akého príjmu vam ostáva tých 500 eur.

vyrovnanaosoba
27. feb 2024

Veľmi ťažko sa odpovedá. Z akého príjmu vám zostane 500e? A čo ešte potrebujete z toho kúpiť

miskakyska
27. feb 2024

Úprimne?.. už to neriešim..ostane,ostane...neostane,neostane.... bločky neodkladam.. jesť sa musí...eura si na tanier nenaložím😁asi tak .. prikrývam sa s takou perinou na akú mám ja...nie susedia,ten a ten🙂

bale1rinka
27. feb 2024

treba viac rozpísať otázku..
ja napríklad: odložím celý rodičák+rodinné prídavky na dve deti
z výplaty ako kedy: od 150do 200eúr, podľa toho či kupujem šaty😂 alebo či bol ples, či výlet, kino, návšteva, večera s kamoškou
muž viac: ako kedy ...dakedy,ale cca 900/mesiac odloží
nemáme úver ani hypotéku, bývame vo svojom..čiže mesačne si odložíme cez 1500e odrátala som auto lebo nie vždy sa kupuje alebo opravuje niečo..ale to je len tieto dva roky, predtým to bolo menej lebo mňa povýšili v robote a aj muža povýšili, vtedy sme odložili možno 1000 lebo však som nepracovala ale mala som brigádu aspoň.

autor
27. feb 2024

@luckajozko21 Pisem po odratani vydavkov ja zarabam 650 eur z toho 250 hypoteka,190 najom,internet pausaly 50,plus kruzky deti ostane okolo 50 eur.Manzel zaraba 800 eur niekedy 850 z toho si vyplati uver auto 220 ,nafta tiez mne nafta 100 eur a splacame pracku 40 eur..

autor
27. feb 2024

Ja pracujem na skrateny uvazok mam problemy so srdcom cize nikde ma neprijmu len tak na kolko ekg mam zle ...Manzel pracuje v sklade

zuzubb007
27. feb 2024

Tak z 500 euro by som ani na stravu neprežila, to nemáš z čoho šetriť a deťom furt dačo treba aj oblečenie a tak

autor
27. feb 2024

@zuzubb007 Ale vraj minam vela ale fakt kazde euro pocitam

tiezjedna
27. feb 2024

@autorka a kde akože míňaš veľa?? Za čo? Tých 550 €, čo zostáva, to je na jedlo, drogériu atď??

tundra
27. feb 2024

Pozri kolko zostane rodine vo Švajciarsku,len tak pre zaujimavost...

autor
27. feb 2024

@tiezjedna moj manzel.sa vyjadril ze minam.vela ano ide to na jedlo , drogeriu,stravu a sem tam oblecenie pre deti na seba si nedokazeme nic kupit

tiezjedna
27. feb 2024

@autorka tak ja si za 550 € na mesiac pre 4 viem horko ťažko predstaviť tak maximálne financovanie jedla. Nie tak oblečenia, či topánok, lekárne aťd. Manžel je asi úplne mimo realitu.

veverickav
27. feb 2024

@tundra vies to aj blizsie rozpisat? nevieme tu vsetci po nemecky. dik

eva233
27. feb 2024

V poriadku tak daj tých 500e na mesiac jemu a nech on robí 1-2m tie bežné nákupy domov ako je jedlo, drogéria atď.... Je pekné súdiť a hovoriť, že minas veľa, druhá vec je reálne ísť do obchodu a nakúpiť tam.... Nehovorím, že z 500e sa to pri 4clenej rodine nedá ale po mesiaci z toho ťažko niečo ostane.

svetlonos
27. feb 2024

@veverickav
nemusis vediet nemecky. Hore je suma ktora pride na ucer, po odcitani je na spodu zelenou farbou oznaceny zostatok - cize tiez bieda.

alivoda
27. feb 2024

neviem, asi vsetkym muzom, ktori sa nemusia starat o chod domacnosti sa zda, ze zena mina vela ☹ , lebo to nemusia riesit oni, je to strasne malo na vsetko to, co si vyratala, velmi rychlo sa to narata

eva233
27. feb 2024

@alivoda súhlasím, lebo všetci žijú ešte v ére z pred 6 rokov kde rožok stal 5 centov 🤷‍♀️ a za nákup par veci si dal 5e teraz za to isté zaplatíš 2x viac

selenka7
27. feb 2024

500€ na mesiac, z ktorých si ešte nekúpila stravu??? Manželovi kalkulačku do ruky a vysvetiť, že to je 16,66 € na deň!!! pre štvorčlennú rodinu. Nech sa spamätá a ďakuje Bohu, že má ženu, ktorá z toho dokáže nakŕmiť celú rodinu. My sme traja, nerozhadzujem, kupujem vždy lacnejšie alternatívy, varím doma a stravu si nosíme (dcéra obeduje v škole). Vediem si evidenciu LEN potravín, ktoré za mesiac kúpime a bežne je to vyše 500€, niekedy aj cez 600 €.

stanielka17
27. feb 2024

@tundra Na druhej strane, v tom tvojom tretom obrazku vidim napr. 1000 frankov na volny cas, 600 frankov na prazdniny/dovolenku a 430 frankov na "prispevky, clenstva, casopisy". To je 2040 frankov extra k tym usetrenym 860, co je uz celkom slusna suma, ak vezmeme do uvahy, ze je to cca tolko isto v eurach. Podla toho, ako si zadeli clovek priority, si vie pri svajciarskom prijme usetrit mesacne velmi vela.

tiezjedna
27. feb 2024

@tundra je tam veľa položiek, ktoré sa do autorkinho rozpočtu nevojdú ani omylom. Myslím, že si nedalal zrovna zodpovedajúce porovnanie...

jankasmejka
27. feb 2024

Tak jeden mesiac nech to zabezpečí manžel a uvidí koľko ušetrí.🙄🤔

mamina7070
27. feb 2024

ty prerataj manzelovi kolko by si zarobila ty na plny uvazok a kolko dostava on nech si laskavonakde brigadu lebo zaraba malo na muza a zivitela rodiny

a nech ti ruky nohy bozkava ze z toho dokazes vyjst a kto pobera danove na deti?

tundra
27. feb 2024

@stanielka17 tu je clanok s kompetnym rozpisom.
Zavesil som to sem cisto pre zaujimavost,nie je vsetko zlato co sa blysti.Prijem 4214Fr,je zena,ktora zije sama.Kludne preklikaj...
https://www.beobachter.ch/magazin/gesellschaft/...

tundra
27. feb 2024

@tiezjedna ako to je spracovane,tak som poslal😉

tundra
27. feb 2024

@veverickav skus pouzit translator.Dole som dal link s podrobnym rozpisom.Ak mas otazky,kludne napis,ak budem vediet,odpoviem.

stanielka17
27. feb 2024

@tundra Iste, ja len hovorim, ze podla tohto rozpisu nemusi clovek kazdy mesiac minut 2000 frankov na volny cas, clenstva a casopisy.