Má nárok na bonus biologický alebo nevlastný otec?

kissova
29. jan 2015

Potrebujem poradiť , môj manžel už dva roky po sebe dáva do daňového aj moju dcéru( z prvého vzťahu) a doteraz nikto neriešil že v rodnom liste je uvedený niekto iný, dcéra má jeho priezvisko a žije v našej domácnosti. Dnes po skoro siedmich rokoch mi zavolal jej biologický otec že potrebuje kopiu rodného listu malej nakoľko mu to treba do daňového, teraz neviem čo sa bude diať. Môžu dvaja otcovia poberať bonus na dieťa či ako to vlastne je?

xenicka13
29. jan 2015

Poberá ten, ktorý žije v domácnosti s dietatom

majusqa77
29. jan 2015

nemozu. ja by som mu rodny list nedala

kaktusik007
29. jan 2015

narok na danovy bonus ma iba danovnik, ktory:

a. dosiahol prijem za rok aspon vo vyske 50% minimalnej mzdy
b. zdiela s dietatom spolocnu domacnost.

ak su splnene tieto dve podmienky, tak narok na danovy bonus je.

potom sa natiska opravnena osoba - ze kto si moze danovy bonus uplatnit. Ak splnaju narok na danovy bonus viacere osoby, zakon pamata aj na poradie naroku nan, a to je nasledovne:

1. matka dietata
2. otec dietata
3. ina opravnena osoba


na zaklade tvojich info, ex si danovy bonus uplatnit nemoze, kedze nezdiela s dietatom spolocnu domacnost. A ak si danovy bonus neuplatnujes na nu ty, je spravne, ak si ho uplatnuje tvoj manzel - je totiz inou opravnenou osobou.

robin_claire
29. jan 2015

Musim povedat ze ten bilogicky otec je riadne vychcany

tykat
29. jan 2015

Mokrym vechtom medzi oci by som mu dala a nie rodny list.

klodyka76
29. jan 2015

...a takto jednu medzi oči nech sa mu rozsvieti by nechcel?.........urobiť dieťa a potom ešte ho využívať, to je charakter........samozrejme že nemá nárok na bonus, on je len sploditeľ a nie otec, otcom je ten, čo sa stará a vychováva, takže ten bonus nech si pekne uplatňuje tvoj manžel aj naďalej 🙂

rachel36a
29. jan 2015

Na danovy bonus ma narok ten kto zije s dietatom...moj muz napriklad berie bonus na mojho syna, to nie je jeho otec, ani nemaju rovnake meno ale on sa stara, on nas zivy...by som jeho bio otca poslala s prepacenim do zadku keby nieco take chcel...na to nema pravo

daniela_m
29. jan 2015

presne tak, nárok má ten ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, čiže tvoj manžel.. ex nedávaj RL, rovno mu povedz že daňový bonus poberá tvoj manžel a hotovo 🙂 ja to mám tak isto, môj manžel tiež poberá daňový bonus na moju dcéru z predch. manželstva