Mám nárok na hmotnú núdzu, keď má manžel minimálnu mzdu?

29. jún 2020

Baby máme ako rodina nárok na hmotnú núdzu ak manžel má minimálnu mzdu, ja som momentálne nezamestnaná a evidovaná na úrade práce a malý navštevuje škôlku? Máme len ten jeden príjem manželov. Prípadne dá sa aj pár mesiacov spätne vyplatiť hmotná núdza alebo ak by schválili tak len od toho dňa kedy o to požiadame? Ďakujem vopred za každú odpoveď.

maciatkolulu
29. jún 2020

@panelacikova písala na ruku a bokom a plus si privyrobiť a chce žiadať o hmotnú núdzi, tak to je odrbavanie. Hmotná núdza je pre tých, ktorí nemajú, podľa mňa a nie pre tých, ktorí dostanú na ruku.... Je to smutné, že niekto, ako napríklad samozivitel potrebuje a nedostane, lebo ma o 20 eur vyšší príjem.

alexk12
29. jún 2020

Nemáš nárok na nič to si chcela pocut

maciatkolulu
29. jún 2020

Môžem sa opýtať, čo je na mojich odpovediach také, že ich bolo treba odstrániť???? Pravda?

maciatkolulu
29. jún 2020

Takže to zhrniem, ak si pracovala, dostávaš podporu, ak si nepracovala, tak nedostáva nič, tvoj muž podvádza a berie peniaze bokom, čo sa samozrejme odrazí aj na prípadnej PN, ocr a rovnako dôchodku, okrem iného. Takže skôr ako rozmýšľať nad hmotnú nudzou, ktorá vám ako rodine neprinalezu, je hľadať si prácu, keď budeš mat decko v prvom ročníku, nebudeš mať dva mesiace školu, takže treba sa zamyslieť.

maciatkolulu
29. jún 2020

Toto sa ti už paci, či opäť niečo nevyhovuje? 😂

maciatkolulu
29. jún 2020

Inak je zaujímavé, mne tu do pic a kuriev nadávali a to bolo ôk, mister "skazeny_rozpravkar" píše perverzne kraviny a je to ôk a niekto napíše, že autorka odrbava štát, čo aj robí, porušuje zákony jej muž, má zdvihnúť rit a nie natrčať ruku a je zle😂😂😂😎.

tslobik
29. jún 2020

@extempore Úbohé....či už aj málo zarobiť je hanba? Ja že len dlhodobo nepracovať bez nejakých váž. dôvodov. Poznám ľudí s VŠ čo majú 600€. A robia v obore.

tslobik
29. jún 2020

Hlavne že pre Rómov je peňazí vždy dosť.

perdiem
29. jún 2020

@pelopeia teraz počas korony by mala pani, pokiaľ je evidovaná, nárok ešte na ochranný príspevok, čiže chytilo by to.

danielinaa
29. jún 2020

@damtiporiti aj tak neodsudzij. Potom aj na ciganov rovnaky meter.

c_est_la_vie
29. jún 2020

@panelacikova ale ona s muzom na tie davky nemaju pravo, rovnako ako tvoja kamoska ktoru davas za priklad.
Vsetci tu pisu ze treba vyuzit socialny stat a aj tak vela odvadzame. Tato pani sa snazi s muzom odvadzat co najmenej. Plus si pozri kolko zdani z prijmu jej muz a kolko clovek co tvrdo makal na VS ( alebo kludne je bez VS a taha nadcasy aby zarobil). Poviem ti len tolko ze ked ja zarobim 2 nasobok toho co jedna osoba z mojho okolia, 2 % z dani u mna tvorili 10 nadobok).
Po druhe- uz si konecne uvedomte ze tie peniaze na rodicaky, invalidne sa necaruju. Tie peniaze co si tuto pani, tvoja kamoska a im podobne ukradnu v tej kase budu chybat- a mozno ked budu ratat dochodky najma nam, co sme poctivo robili.
Po tretie- je jedno ci romovia cerpaju alebo nie. Ked rozmyslas ako odrbat system na prispevkoch, nie si o nic lepsia, ale rovnaka “socka” ( odvodene od socialneho pripadu ku ktoremu sa vsetci tito uradni odrbavaci hlasia). V nicom lepsia.

panelacikova
29. jún 2020

@c_est_la_vie Ja tak neuvažujem. Ja pracujem. Asi 2x v živote som poberala podporu, na ktorú som si poctivo x rokov predtým odvádzala aj ja. Toľko k tomu, či ja som alebo nie som lepšia. A keby som mohla o tom rozhodovať ja, ver mi, že pravidlá by boli ešte tvrdšie, ale platili by pre všetkých. "Bieli" ľudia by nesmeli byť diskriminovaní, ako to teraz veľakrát vidím vo svojom okolí. To teraz nepíšem o autorke...

maciatkolulu
30. jún 2020

To je neuveritelne, namiesto toho, aby si zdvihla zadocek a išla robiť, áno aj za minimálnu mzdu, snažíš sa nájsť cestíčku ako oklamat štát a sedieť doma na zadočku .... Toto je možné iba na sk. Klamat, hľadať cestičky, ako čo najlepšie osmeknut, lebo však, čierny, alebo Jano od velda dostal nejakú dávku, tak aj ja chcem. Smutne

maciatkolulu
30. jún 2020

Potom, ale neplackat, keď príde PN, OCR, dôchodok atď.... Bude aký bude, vsakze😜😉

tslobik
30. jún 2020

@maciatkolulu No práveže tí, čo celý život nepracovali budú mať lepšie dôchodky ako tí, čo dreli za minim. mzdu. Ja sa potom ani nedivím, že človek nemá motiváciu. Vo vyspel. krajinách aj ľudia s minim. mzdou slušne žijú, zatiaľ čo tu živoria.

extempore
30. jún 2020

@tslobik áno, je to hanba... napr. do automobiliek stale berú ľudí, maju ich akútny nedostatok... a to sa tam da slusne zarobiť. JOJ, lenze to by milý manžel autorky príspevku uz nemohol robit nezdanené fušky 🤣🤣🤣

extempore
30. jún 2020

@tslobik no tak sa prestahuj do tych vyspelých krajín kde padajú pečene holuby rovno do huby. Minimálna mzda na SK sa stale zvyšuje a nerobi to dobre podnikateľskému prostrediu. Lebo si porastú kolko musis zaplatit superhrubú mzdu nekvalifikovanemu robošovi, ktory robí jednoduchú pracu... ďakujem pekne

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Prosim ta to odkial beries take hluposti? Vies ake su podmienky naroku na dochodok? Niekto, kto cely zivot nepracoval nema ani jeden den dochodkoveho poistenia, tak ako moze dostat dochodok?
Aj tomu trosku rozumies, ci len siris bludy, ktore si si niekde precitala, alebo si si ich sama vymyslela?

tslobik
30. jún 2020

@extempore "nerobí to dobre podnikateľskému prostrediu" Nebud smiešna. Vlastne robí, to by môjho šéf nemohol ísť 3x ročne s celou veľkou rodinou k moru. A zamestnancom minimum, však?

tslobik
30. jún 2020

@fokuska Vidím to na okolitých rómskych rodinách a ešte sa tým chvália. Chudáci podnikatelia na mercedesoch a bavorákoch.

tslobik
30. jún 2020

Normálna realita, na páske minimum a bokom o omrvinku viac. A sťažovať sa neoplatí,lebo však v rade je dosť nezamest.

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Omg, ak maju skutocne narok na dochodok, tak to znamena, ze museli splnit podmienky a mat aspon to minimum odpracovane. Neexistuje aby dostali dochodok bez toho aby mali dochodkove poistenie. Zaujimave, ze tie rodiny tak dobre poznas, ze vies presne ze dostavaju dochodok a este aj v akej vyske.

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Ale s tebou velmi nema vyznam diskutovat, pamatam si ta z inych diskusii a vsetko je len zle zle zle, ludia su chudatka, ale ked sa treba "bit" za svoje prava, tak vtedy stiahnes chvost a si ticho.

tslobik
30. jún 2020

@fokuska Poznám

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Ked poznas, tak by si mohla vediet aj to ako splnili podmienky naroku.

tslobik
30. jún 2020

@fokuska Lebo vidím, že niekto je nenažraný a niekto je chudák. Vidím že sú veľké priepasti medzi ľudmi, že sa vytráca stredná vrstva, ktorá by si mohla slušne žiť bez zdierania. A čo? Nemôžem vyjadriť svoj názor a ticho súhlasiť s tým ako to ide dolu vodou? Ano, robím to, bohužiaľ ako tisíce iných.

tslobik
30. jún 2020

@fokuska Určite nemajú mozole od roboty.

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Tym, ze si ponadavas, ale nic realne neurobis, nicomu nepomozes.
A co, ze nemaju mozole od roboty. Je vela prac, ani ja nemam mozole a to neznamena, ze nepracujem. Faktom ostava, ze ak maju narok na dochodok, tak preto, ze splnili podmienky. Bud si platili dobrovolny balicek, co je mozno nepravdepodobne, tak potom ostava uz len moznost, ze pracovali - aj keby len vratnika robil taky chlap, tak mozole teda nema, ale odpracovane ano.
A to je 1000x lepsie ako sediet na zadku a len sa spoliehat na davky. Lebo u takych sociek nezalezi na tom ci si biely ci cierny - ide o pristup, ci system len vyciciavam, alebo aj prispejem. A ver, ze z penazi na ruku by dochodok nemali, cize ak ho maju vyssi ako ti, co zarabali minimalku, tak preto, ze zarabali viac ako tu minimalku.

tslobik
30. jún 2020

@fokuska Ja mám názor taký, že systém vyciciava nás a čím ďalej, tým viac. Hlavne oproti minulosti. Platiť za zdravie, vzdelanie, za všetko...Ja som nikdy štát nezdierala, ani moji rodičia. Chodili aj chorí do práce lebo im to bolo "blbé" brať peniaze bez práce. A kde sú? Teraz ako sa o nich štát stará? Rešpektujem ak niekto má iný názor ale ja ten svoj už nezmením. Nemám 20 ani 30. Tak viem porovnať čo to. Štát vyciciavajú tí, čo majú byť príkladom pre "svoji" občanov, voličov a pod. Takže ak si nejaká žienka nebodaj chce prilepšiť, hneď je príživník a neviem čo. Smiešne...tých pár euro, almužna naviac.

fokuska
30. jún 2020

@tslobik Mozno keby si mala zaujem trosku si doplnit informacie a rozsirit obzory, tak by si zistila, ze system ta nevyciciava. Neplatis za zdravie - platis si odvody do poistovne a potom mas narok na zdravitnu starostlivost, doplacas za nadstandard a niektore lieky. V ktorom inom state je vsetko toto zadarmo? Myslim zadarmo, nie ze odvody platia 3x take vysoke ako my a tym padom si ten nadstandard uz predplatili. Za vzdelanie platis? ZS, SS aj VS studium je bez poplatku. Dokupuju sa len niektore pomocky, ale za samotne vzdelavanie neplatis. Ukaz mi inu krajinu, kde je toto zadarmo.

A zas opakujem - to, ze ist do prace aj ked som chora a robit potom zo seba martyra, toto nie je cesta. To nie je ze brat peniaze bez prace - to je predsa prave to na co mam plny narok, lebo si platim nemocenske poistenie - je to pre taketo pripady. Pre ekonomiku je vzdy lepsi zamestnanec, ktory ide na PN a vylieci sa a potom poda skvely vykon ako taky, co 2-3 tyzdne chodi chory, ten vykon asi nebude taky skvely, co je logicke a este aj nakazi ostatnych kolegov. No naozaj skvely pristup.