Mesačné výdavky na bábätko

27. dec 2020

Ahojte chcem sa opytat kolko asi minate na babetko mesacne ( novorodenec a asi take do 6 mesiacov babo)
1. ak nekojite
2. ak kojite
3. plienky
4. oblecenie a ine vydavky
len tak informacne aby som vedela co ma caka 😀 vobec netusim kolko stoji dieta ked sa narodi

P. S : celkova vybava teda ak uz ozaj mame vsetko nas vysla okolo 3000 eur ( pomohli nam rodicia)

Dalsia otazka ako to mate s manzelom/ partnerom rozdelene

u nas manzel plati hypo, a najom plus strava
ja som zial na marodke cize si zaplatim svoje veci pausal, poistka a co ostane ide na male

chceme to poriesit tak ze z materskej/ rodicovskej co mi ostane pôjde vsetko na dieta
ja si nekupujem drahe oblecenie len ked nutne nieco potrebujem

autor
27. dec 2020

@kubkovamama nie si stara :D len ja som tam zapocitala uz aj detsku izbu a same ine veci
ja sit neviem cize to mas dobre ked si vies nieco urobit
poviem to uprimne pri mojom muzovi sa neda mat mat spolocny ucet :D aj teraz sme napr riesili jednu vec a on stale povie ze to mame casu kupit tak jednoducho mu poviem ze nech to kupi lebo ja to potom kupovat nebudem a basta
mam pocit ze keby sme mali spolocny ucet kontroloval by ma a diktoval co mozem a co nie a to nechcem
vsetko co mame mozeme dakovat rodicom on chcel vsetko potom kupit
teraz kupil na vianoce komodu a pred tym 4 ciapky a flasku a cumlik ani jednu hracku takze nekomentujem nemam na to nervy
pamatam sa ze v lete mi povedal ze ked pridem domov z porodnice tak bude vsetko kupene ja som na to na nich vyskocila ze nie a zacala som s mamou kupovat veci lebo mamicka mu nakecala sprostosti do hlavy
viac tu nechcem pisat ako dobre zabezpeci stravu, najom, hypoteku a to je vsetko ale na dieta zatial nic take velke nekupil... verim tomu ze keby sme mali spolocny ucet bolo by to horsie...

amelie2017
27. dec 2020

Necakaj, ze chlap kupi nieco extra pre este nenarodene dieta. Chlapi sa v tom tak nevyzivaju ako my, nemaju syndrom hniezdenia. My zeny by sme kupili komplet celu vybavu a asi aj hracky do 15 rokov hned, ako ocikame test. Navyse podla vacsiny chlapov by dietatu stacili 2 teplaky, 2 tricka, 1 mikina a vybavene. Nechapu, ze niekedy potrebujes 5 (aj viac) kusov oblecenia na den pre dieta. A nejake mantinely, hniezda, zavinovacky, odsavacky, atd. uz ide uplne mimo nich.

autor
27. dec 2020

@amelie2017 to si presne vystihla manzela raz ked sme sa pohadali tiez mi to takto vysvetlil :D

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
27. dec 2020

@pupavka89 moj odniesol malu do jasli len v pancuchach 😂😂 mojho napr. bavilo vyberat veci ako kocik, prebalovaci, ale oblecenie, cumle a pod. ide uplbe mimo neho. Povie, ved ty kup, ty vies co treba. Ale topanky vyberame napr. spolu

autor
27. dec 2020

@pupavka89 tak moj neni potom jediny :D .. moj zas este robi to ze ked vojde do detskej zacne si pozerat male vecicky a usmieva sa jak slniecko 😀 myslim ze keby nas nemal rad tak to nerobi
alebo este vyberie kocik a kocikuje na chodbe 😀
zas ja som taka ze by som kupila vsetko asi sa boji ze miniem vela penazi takto ma aspon kroti :D

kubkovamama
27. dec 2020

Chlap pre dieťa nekúpi,lebo chlap nevie.🙂Aspoň väčšina.Vsade inak,môj napr.je vycvičený z prvého manželstva a ja tiež,takže sme tolerantní a zosúladení a chápeme,že ja chcem to,on zas inak.Urobi sa kompromis.Napr.kocik by on ani nezhanal,nemá na to bunky,kúpila som aky som chcela a som happy.Postielku mi povedal,že načo,veď bude spať s nami v posteli.🤦Oblečko to už vôbec.Plienky jedine zadrel,že tie by teda mohli byť a na Vianoce doniesol mojkacika.Ja s ním ani nedebatujem o takýchto veciach.Idem,kúpim,ak treba beriem ho zo sebou.Nastastie nefrfle,nezakazuje,nekomentuje.Povie dobre a je.Zas my už to tak neprezivame ako keby to bolo prvé dieťa,tým pádom viac ušetríme,lebo čo som mala pri prvom,pri treťom už pokladám za zbytočnosť(ako napr.vibracne kresielko,cestovná postieľka,xy obliečok do postieľky atď,oblečko za mesiac vyrastene,dudliky,hračičky,nezmysli)Spolu riešime iba veci pre dvoch veľkých chalanov.Aj to, veľa chlapov máš problem dokopat niečo kúpiť keď už dieťa vyrastá-vymenit nabytok,prerobiť detskú,veci do školy,šport,oblečko a to už nie sú malé peniaze,aby ste skôr potom nemali nezhody.

autor
27. dec 2020

@kubkovamama 👍
snad neskor nebudu nezhody uz pri druhom ak sa postasti a budeme chciet druhe bude to ine
tak ako pises neskor pochopim co je zbytocnost a co ozaj treba 🙂

jarka26011
28. dec 2020

3000€ 🤦🏻‍♀️ ci pana, dobreee,.to máte všetko značkove? 😁 dve deti ma tolko nestáli 🤷🏻‍♀️

autor
28. dec 2020

@jarka26011 nie pre boha :D ... neviem opravit prispevok do 2000 eur trosku som sa sekla
myslim ze aj vacsie palky daju na deti nie je to az taka hrozna suma ale to uz asi z frajeriny kupia kocik za 1500 eur 🥺😀😀😀 jak citam ine prispevky

kikanik
3. jan 2021

@diusqa761 vsetkemu verim ale 50€ za sprchove gely za mesiac? To neminiem ani na seba za rok za sprchove a teda umyvam sa kazdy den, v lete sprcha aj 2x sem tam 😳

dollyzv
3. jan 2021

3tis za výbavu? 🙆🙆🙈 To načo preboha 🤣🤣 ako jasné keď na to máte tak prečo nie,ale podľa mňa úplne zbytočne 😁😁 môj drobec má 2 mesiace,kojim ale dokrmujem Nutrilonom čiže na mlieko nejakých 50€,plienky možno nejakých 30? Používame pampersky premium a Lupilu,dojčenská voda možno nejakých 10€,oblečenie sme už na 68,50ku ani neobliekol,56ku nosil možno 2 týždne,pár týždňov nosil 62 a 3tyzdne nosíme už 68,kupujem oblečenie lacné..Lidl,pepco,popripadne z bazaru čo nieje vynosene.pride mi zbytočne kupovať drahé kúsky keď to oblečie 2-3x,ale záleží aj od dietata,niektoré rastie/priebra rýchlejšie iné pomalšie,takže niekedy veci výnosu dlhsie..my sme za 6tyzdnov pribrali 2kila,v utorok máme poradňu a začínam sa báť toho čísla na váhe 🙈🙈 a cena neviem..keď sa mi toho viac páči tak aj 40€ mesacnne,potom hneď na prvej poradni mi dala dr zoznam liekov a prípravkov čo mám mať doma pre prípad potreby a v lekárni som jednorazovo nechala 30€ čo sa týka rodicaku,pokiaľ nebudeš mať prehnane nároky na oblečenie pre drobca že dáš za jedno body 20€ tak ti to v pohode vyjde podľa mňa.ja mám zatiaľ materskú,(môžem povedať že veľmi dobrú) ale zase aj vysoké výdavky,hypo atď..mne chlap posiela "nájomné" alebo peniažky na bývanie alebo ako to nazvať,proste čiastku za to že bývame u mňa v byte 🤣🤣stravu platíme kedy ako..kto ide do obchodu zaplatí,plus na drobca mi posiela 100ku a z toho platím plienky,mlieko,oblečenie keď treba,samozrejme keď je v obchode a zavolám mu že malý potrebuje plienky alebo mlieko tak mu neposielam peniaze naspäť,kúpi "zo svojho"tak isto keď presvihnem 100eurovy "limit" nedrankam od neho ďalšie 😁😁 takže kto je obchode a niečo treba ten to kúpi a neriešime 😁 samozrejme keď prejdem na rodičak tak to bude oveľa horšie,to už budem musieť riešiť brigádu 🤔😖

diusqa761
3. jan 2021

@kikanik užíva Babe malý gél na vlasy (na mliečnu škvrnu mala) a babe na telo gél. Je to v mini flaštičkiach a pri dennom kúpaní dcéry sme kupovali 2 x mesačne . U nás v lekárni šampón babe stojí 13,10€ fľaštička a na telo okolo 12€ 🤦 ale teda musím sa priznať že mi takýchto vecí na seba a deti u nás doma "kydáme" 🤣 byť skromnejší stačilo by im jeden krát možno. 🤣

diusqa761
3. jan 2021

@kikanik kukám teraz na tie fľaštičky že opačne. Šampón na mliečnu chrastu je 12€ a na telo olejový gél 13,10€ 🤭

diusqa761
3. jan 2021

@kikanik len pre porovnanie s hrnčekom. Sú to naozaj pidi fľašky. 🤷 Pri dennom kúpaní , v lete aj 2x to nemá šancu vydržať z každého jedno mesiac aspoň u nás nie 🤭

diusqa761
4. jan 2021

@kikanik a to obdivujem že 50€ na rok za šampóny 🙂 (v dobrom nerobím si srandu) mne priateľ nosí z Nemecka , teraz momentálne mi kupuje pleťovú kozmetiku rituals a smeje sa na mne že sa nestíha do Nemecka točiť koľko toho miniem 🤣( on je úplne rovnaký na tieto veci). Však to ten ich sprejíček s čistiacou penou (miesto sprchového gélu ) miniem väčšinou za dva týždne 🤦 aj teraz doniesol (že vraj) za skoro 50€ od nich darčekovú krabicu ale však skoro nič tam a za takú cenu 😒 tuším vonné sviečky, scrub cukrový, na telo gél čo sa mení na penu a krém na telo. Ale zasa je cítiť že je to kvalitnejšie ako z drogérie tak som rada 🙂

kikanik
4. jan 2021

@diusqa761 ja som myslela 50 € za sprchovy pre mna bez samponov 🙂. Ved 1 stoji 4€ a mam ho na mesiac. Vela behavam, cvicim, tak sa sprchujem casto ale vazne mi staci 1 na mesiac🙂 Ja to chapem, ze sa da kupit aj mydielko za 2€ aj minipidi gelik za 20€ ale prislo mi to divne lebo detom vela chemie netreba. Kazdy fici na niecom inom. Ked na tom ficite obaja s muzom, tak vam to pride prirodzene. Mna by chlap asi vysmial, keby som kupovala take veci (nie zeby sme na to nemali).

diusqa761
4. jan 2021

@kikanik jaaaj tak to ano bez šampónov, kondicionéru, masky na vlasy atď to ani ja nedám čisto za sprcháč až taký prípad ešte neni sme 😄

diusqa761
4. jan 2021

@kikanik a čo sa týka dcérky ju sme kupavali vždy mydlom lebo niekoľko krát denne sa zavracala , mala hnačky a iba vodou sa mi to zdalo málo 🤷 a skúšali sme veľa "lacnejších" značiek ako Johnson baby, HiPP, DM kozmetiku ale na všetko mala škaredé alergické reakcie tak nám lekárka dala tip na hento Babe a to jej sedelo tak odvtedy používame

ckatka
3. jún 2021

Pridám sa do "štatistiky"...A trocha ti ju pokazím, pretože mám nezriedkavy prípad kombinácie 1 a 2....
Cize mliečka mam malo, kojim tak na 30-40-% a dokrmujem cez cievku UM. V snahe zvýšiť produkciu mlieka ma najviac stalo (stoji) laktacna poradkyňa (30€ za stretnutie), cievky fľaše bylinky a výživové doplnky, čaje a homeopatiká, čo je aj 50€ mesačne možno viac, plus to umelé mlieko, asi 60€ na mesiac.
Plienky kupujem slovenské babybaby soft, asi 40€ mesačne ale žiadnu drogeriu ani krémy už nepoužívam. Mam par latkovych z druhej ruky, striedam.

Oblečenie kupujem zásadne Lindex. Ad 1 sedia a ad2 sú dostatočne kvalitné ze to viem ešte za dobru cenu predať. Čiže bodycko kúpim napr za 7-8€ a predám za 5. Tiež kupujem v Lindex bazári.
A potom ešte merino. Je síce drahé...ale Rýchlo schne je to kvalitne a dobre sa predá.
Najviac ma stali šatky 😂 a kočík ale ten kupovali naši.
Inak takmer všetko vieš vyriešiť s bežnými vecami z domácnosti...nemusíš kupovať nič špeciálne detské.
A veci ako napr prebalovaci pult - najlepšie ikea...bazár...10€
Postieľka ziadna, decko k sebe. A hracia deka s hrazdickou na zem...sú naše topky.