Oplatí sa mi investovať 5000 eur?

17. júl 2023

Dobrý deň,mám na účte "zbytočných" cca 5tis eur. V blízkej dobe neplánujem nič také kupovať a v prípade potreby na novú práčku/chladničku resp opravu auta mám doma. Oplatí sa to niekam investovať (ak áno kam),či to je malá suma na takéto rozmýšľanie? Ďakujem za rady a pekný deň prajem. 😀

zuzkaa1991
17. júl 2023

Poraditnsa s finacnym ktorému nejde o proviziu ale o dobre poradenstvo;) my mame vo fondoch penazky aj dcére tam posielame kazdy mesiac ;)

sweet20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweet20
17. júl 2023

zalezi na ake casove obdobie to chces.. vela veci

matus_ik
17. júl 2023

Áno oplatí. Lepšie, ako nechať tie peniaze len tak stáť. V závislosti od toho, ako dlho plánujete mať tie peniaze zainvestované sa vyberajú konkrétne nástroje.

domiklik
17. júl 2023

Samozrejme ze sa to oplatí, porad sa s finančným poradcom

sweet20
17. júl 2023

mozes sa ozvat ak potrebujes, pozrieme sa konkretne na to, ze na ake odbodie atd

janulikt84
17. júl 2023

Ako píšu vyššie - urcite to nemôže byť tvoja rezerva - dôležity je horizont na aku dobu chceš investivať - pozor na bankove investovanie - ak máš otázku kludne píš ja mam osobneho fin.ktory mi spravuje investície...

martinp288
17. júl 2023

Oplatí. Na začiatok je to ok suma a vieš k nej posielať ( pravidelne, nepravidelne) ďalšie ako píšeš,, zbytočné " peniaze, ak sa nazbierajú. Možností je kopa, treba si len správne vybrať. Ako sa píše hore, hľadaj niekoho, kto aj poradí a nejde iba za 3-4% poplatkom.