Kde sa oplatí investovať pre deti?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

malému synčekovi skončila doba stavebného sporenia vo Wüstenrote a vyplatili nám vyššiu sumu peňazí. Práve sa rozhodujeme, že čo s nimi ďalej.

Chcem, aby to bol pre syna dobrý štart do života s čo najvyšším výnosom.

Kde sa oplatí investovať pre deti?

Ako a kde mu máme šetriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre dobrú radu by bolo vhodné absolvovať finančnú analýzu Vašej situácie, kde sa zohľadnia Vaše priority a ciele.

Minimálne je veľmi dôležité, aký dlhý čas predpokladáte, že peniaze budete ešte odkladať, tiež či máte konkrétnu predstavu o cieľovej sume, resp. na aký účel budú peniaze potom slúžiť.

Ak by sa jednalo o dlhšiu dobu a po posúdení vhodnosti riešenia konkrétne pre Vás, by mohlo byť riešením aj investičné sporenie.

Pravidelným a dlhodobejším sporením môžete získať viac. V tomto mojom článku www.finporadna.sk si môžete pozrieť jeden reálny príklad - https://www.finporadna.sk/investicne-sporenie-p.... Ten dokonca zohľadňuje aj aktuálny pokles na finančných trhoch, ak by takýto výrazný pokles v čase výberu prostriedkov nebol, tak bude nasporená suma oveľa vyššia. Na blogu je aj viac článkov o sporení/investovaní (aj pre naše deti).

Možností ako šetriť, resp. akú zvoliť stratégiu, je viacero. Pre každého je, minimálne z dôvodu predpokladanej dĺžky sporenia či finančných cieľov, vhodné niečo iné. Ak sa chcete poradiť konkrétnejšie, môžeme si upresniť Vaše očakávania a ciele detailnejšie - napíšte na mail posta@finporadna.sk.

Ak sa budete rozhodovať, je dobré zvoliť takú stratégiu, kde je šanca aspoň na 3%-tné ročné zhodnotenie. Vtedy je predpoklad, že peniaze, ktoré následne od Vás syn dostane, budú mať aj podobnú kúpnu silu ako dnes.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk