Peňaženka zdravia VŠZP a súkromie

marybery
10. mar 2024

Zdravím žienky, máte niekto v peňaženke zdravia aj niekoho iného ako manžela a deti? Ak áno, čo všetko o vás vidí?
PS: Rozmýšľame pribrať do skupiny niekoho z mimo, čo vieme, že by mu pomohlo, ale nerada by som, aby o nás vedel súkromné veci.

katica06
10. mar 2024

@marybery mám tam svokra, brata, rodičov muža aj deti. Okrem deti tak nikoho údaje nevidím.
Ti tam vidíš mužove vyšetrenia? Lekárov? Preventíky?

marybery
autor
10. mar 2024

@katica06 ďakujem. Ja som správca, tak vidím o všetkých. Manžel vraví, že ma vo svojej appke ani nevidí, ale on ju nepoužíva, takže sa v nej nevyzná.

katica06
10. mar 2024

@marybery vidís iba meno a dátum nar? Alebo aj mužove vyšetrenia? Lekárov? Preventíky?

barla5
10. mar 2024

Ja som správca, mám tam muža, mamu, dospelého syna. Nevidím o nikom nič. Keď ešte syn nebol dospelý, videla som aj jeho údaje. Deň pred tým, ako mal 18, údaje zmizli.

marybery
autor
10. mar 2024

@katica06 vidím manžela, koľko má zostatok, prehliadky nevidím, ale tiež sa v tej appke, odkedy ju zmenili zrovna extra nevyznám. Ani zdravotné poukazy detí už neviem nájsť, iba svoj.

zojanka
10. mar 2024

@marybery Nič neuvidia. Ani ty neuvidíš ostatných vyšetrenia, lekárov a pod. Okrem detí samozrejme. Veď skús pozrieť, že ani manželove nič nenájdeš.

zojanka
10. mar 2024

@marybery a preukazy detí nájdeš, keď klikneš dole v strede na "preukazy" a potom dole napravo na zelený krúžok s iniciálami

marybery
autor
10. mar 2024

@zojanka ty si poklad, ďakujem 🙂

katica06
10. mar 2024

@marybery čiže dokopy nevdíš nič čo by to skodilo malo dopad na súkronie
Preukazy detí najdeš na spodnej lište,, preukazy,,potom trochu vyššie taký krúžok s monogramom.

marybery
autor
10. mar 2024

Žienky, ešte otázka: ako funguje zdieľanie kreditu v rámci skupiny? Napríklad keď člen vyčerpal svoju 100ku napríklad na zuby, ešte by vyčerpal 20 na lieky a 200 na oči. Že limity v jednotlivých kategóriách neprekročil, ale ide mu kredit od ostatných členov. Schvália mu to automaticky, alebo čakajú na koniec roka, či jednotlivý členovia budú mať nejaký kredit nazvyš a až potom schvália? Ako to funguje?

marybery
autor
10. mar 2024

Ešte upresnim... Myslím to tak, že napríklad začiatkom roka by jeden člen absolvoval všetko vyššie spomínané a ostatní členovia ešte nič. Peňaženka by bola plná. Tak vtedy mu to schvalia? Alebo čakajú na koniec roka, či si aj ostatní nebudú čerpať svoje?

katica06
11. mar 2024

@marybery nie nečakajú, dáš žiadosť napr na 100e máš štyroch členov čo si nečerpali, systém im stiahne po 25e. Keď vyčerpáš stovku a päťdesiatky každého člena na začiatku obdobia tak členovia môžu čerpať už iba po 50e na seba, alebo ak ten úkon nie je súrny čerpať na ďalší rok

marybery
autor
12. mar 2024

@katica06 ďakujem