Platobná karta na pin verzus paywave bezkontaktne

bodkaa45
22. apr 2016

Ahojte dievčatá, všetkým ktorí prispeli na moju otázku o platobných kartách ďakujem, bezkontaktnú službu paywave som si chcela dať zrušiť, no banka povedala že taká možnosť neexistuje a nedá sa to zrušiť ani zablokovať ani nič s tým urobiť, všetky vub karty sú len s touto službou. Keďže ja o túto službu nemám záujem, a chcem kartu ktorá si zakaždým vypýta pin, chcem poradiť, v ktorej banke je toto možné? Aké máte skúsenosti, ktorá z vás má bezkontaktnú kartu zablokovanú , žiadne extra operácie nerobím, internet nákupy a platby v potravinách, občas nejaký prevod, to je všetko, ešte raz ďakujem

bodkaa45
autor
22. apr 2016

vďaka za predchádzajúce odpovede @dreamer8 @mimina00 @nika82 @andisko @nicolle21 @keyneska @melvela @micpav @carlline @janka2501 @mimla @liaka

janka2501
22. apr 2016

ja mam v tatra banke, a tam nebol ziadny problem

nicolle21
22. apr 2016

chod normalne do vubky a zniz si limit na bezkontaktnu platbu na 1e napriklad,cize ked pojdes do obchodu,strcis kartu a vypyta pin pri platbe nad 1e
staci tak?
ako prehadzovat ucet do inej banky len kvoli takejto "blbinke" je podla mna zbytocne pracne.. a myslim si,ze skor ci neskor budu mat vsetky banky len taketo karty.. ale ako vravim,nie je problem zmenit nastavenia.. napriklad vcera som platila asi 6e v pepcu a pani sa ma pytala,ci chcem na pin.. mozno staci aj povedat pri pokladni

elenita
22. apr 2016

Ahoj, nečítala som si žiadnu Tvoju predchádzajúcu diskusiu...ale podľa mňa, stačí pri pokladni zakaždým povedať. že nechceš kartu len priložiť, ale chceš na pin..Aj ja to tak robím. A robím to tak preto, lebo keď platím bezkontaktne, nikdy mi nepríde sms notifikácia. A keď na pin, vždy mi vzápätí pípne sms so stavom na účte...Či Ty sa bojíš, že Tvoja karta môže byť zneužitá takýmto spôsobom pri krádeži napríklad?

bodkaa45
autor
22. apr 2016

@elenita áno , bojím sa že keď ju stratím, tak môže byť karta zneužitá, preto chcem pin
@nicolle21 s tým 1eur limitom to je dobrá vec, prečo mi to potom neponúkli túto možnosť keď som prišla do banky s tým , že o službu paywave nemám záujem

bodkaa45
autor
22. apr 2016

@janka2501 áno, ževraj v TB to ide,dnes mi to potvrdila kolegyňa, kt.tam má účet, len že má vysoké poplatky na bežný účet oproti iným bankám, no ja neviem ani tie čo má vub, tak sa pozriem na výpis a porovnám

janka2501
23. apr 2016

Po slpneni podmienok mam 3 eur. V slsp dom mala 5,9 eur. Myslim trv.prikazy,platby kartou ....

nicolle21
23. apr 2016

@bodkaa45 uprimne, nejde mi do hlavy preco ti ta sluzba paywave tak vadi? baby ti tu napisali kopu sposobov, ako to obist, da sa aj v obchode vzdy pri pokladni povedat,ze chces platit na pin, da sa zmenit limit aj cez ib (konkretne vo vubke), da sa aj zajst osobne a spravia ti to.. preco ti to neponukli mozem len hadat, ak si im povedala len tolko,ze nechces tuto kartu,tak ti povedali inu nemame.. co ja viem,nebola som tam.. bud skus znova ist,alebo si to pokukaj cez ib
ale ten paywave vobec ani nemusis pouzivat

tie poplatky v bankach su dost podobne inak, odvija sa to aj od toho, ci ma niekto nejaku sumu odlozenu v danej banke (napriklad ja vo vubke mam) a podla toho sa potom uctuje poplatok 😉 takze ze ti niekto povie ja mam za xx euro v xx banke ti nepomoze,ked nevies suvislosti.. a nevies co vsetko dany clovek vyuziva,ja by som napr spoplatnene vybery z bankomatu a platby v obchodoch a cez ib nemohla mat,to by som potom mesacne platila nenormalne poplatky