Zabudnutý pin od debetnej karty

ivuska147
23. máj 2020

Ahojte. Dnes ráno som sa zobudila s pocitom, že si nepamätám svoj pin od debetnej karty. Myslela som si, že si časom spomeniem, no pri platení v potravinách som skúsila všetky kombinácie, ktoré sa mi akosi zdali povedomé, no ani jeden pin nebol správny. Stalo sa vám to už niekedy? A neviete prosím, či znovuvytlačenie pin kódu na pobočke banky je na počkanie? Ďakujem za info, som zúfalá 🙏

janka2501
24. máj 2020

A nemas pin v aplikacii? V tatra banke ho tam najdem

luzzia
24. máj 2020

@ivuska147 ano, stalo sa mi to pred rokmi, presne ako tebe, proste zrazu som si uvedomila, ze si ho nepamatam.. len tak, z nicoho nic 🤦🏼‍♀️ uplna panika a divny pocit, lebo dovtedy som tu kartu normalne pouzivala.. a zablokovala som si kartu nespravnym zadavanim, potom som musela ist do banky a vyplnit nejake tlacivo, ale vzhladom nato, ze to bolo snad aj viac ako 10 rokov dozadu, uz si nepamatam, ci to bolo na pockanie alebo mi ho posielali domov v obalke potom a tusim som daco zato aj platila 🤷🏼‍♀️

marcellka32
24. máj 2020

@janka2501 ja skúšam tiež aplikáciu, kde nájdem pin v aplikácii ďakujem

janka2501
24. máj 2020

@marcellka32 tam kde je nastavenie karty. Aspon tak mi ukazala pani v TB

ivuska147
autor
24. máj 2020

@janka2501 v tatra banke áno ale túto druhú mám sporiteľňu a tá bohužiaľ takú službu nemá.

ivuska147
autor
24. máj 2020

@marcellka32 v TB sa prihlás do aplikácie choď na zložku karty, ak máš debetnu zvol debetnú, ťukni na tú, ktorú chceš a tam hore v pravo máš zobrazenie pinu, je to na heslo, ktoré si si vytvorila k aplikácii.

ivuska147
autor
24. máj 2020

@luzzia ale ja netušim, čo sa musí v ľudskej hlave stať aby zrazu po 5-tich rokoch dostal okno keď ešte deň predtým som platila dialničnú známku a to som musela na pin. Nuž zbehnem zajtra do banky a hádam to bude na počkanie, lebo predsa len potrebujem tú kartu používať.

luzzia
24. máj 2020

@ivuska147 uplne to iste sa mi stalo, proste som tu kartu pouzivala pravidelne a zrazu okno, panika.. zablokovala som si kartu.. a vies, co bolo na tom najlepsie? ze ked som prisla do banky, uz som ten pin vedela.. teraz ma to napadlo, ze ja som tam vlastne isla kvoli tomu, ench mi tu kartu odblokuju alebo uz neviem.. ale viem, ze ked som to uz isla na druhy den do banky riesit, uz som zas ten pin vedela, len uz som mala niekolko pokusov na zadavani pinu a bloknutu kartu a dokonca teraz neviem, ci mi ju aj bankomat vtedy nezozral 😅

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska147
autor
24. máj 2020

@luzzia hah no ja som našťastie tretí pokus neskúšala takže ani neviem, či ten pin náhodou neviem. Lebo mám zapísaných ďalších pár kombinácií ale do bankomatu ju pchať nechcem, keďže ako vraviš mi ju zožerie, keď nezadám správny pin.

ivuska147
autor
24. máj 2020

@viestta a koľko to asi trvá? Lebo to je vec, na ktorú sa veľmi nedá čakať. Ak je to tak, tak škoda, že sa to nedá na počkanie...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qetka
24. máj 2020

A preco nezavolas na linku? tam ti presne povedia... a mozno sa ani nemusis zbytocne trepat do banky. A tie linky zvyknu fungovat aj v nedelu 🤦‍♀️

luzzia
24. máj 2020

@ivuska147 baby maju asi pravdu, ze to pride domov v takej tej zvlastnej obalke, tiez sa mi nieco mari.. no zatial si budes musiet vybrat asi nejaku hotovost 😒

ivuska147
autor
24. máj 2020

@viestta tak to super. Ďakujem

ivuska147
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivuska147
autor
24. máj 2020

@luzzia našťastie mám aj druhú kartu a k tej si pin pamätám. 😅

luzzia
24. máj 2020

@ivuska147 vies co, ja uz odvtedy, ako sa mi stalo, som chytila taku neistotu, ze mozem kedykolvek "odebilniet", ze som si vsetky hesla a piny od vsetkeho pozapisovala.. a nemyslim tym do penazky, mobilu a podobne.. to viem len ja kde a ako.. ale proste pre istotu, kebyze naahodou zas chytim daky zahadny vypadok 😅

ivuska147
autor
24. máj 2020

@luzzia presne tak to spravím aj ja. Konečne mi na infolinke dvihli po dvoch dňoch, čo som sa snažila dovolať a dali mi vygenerovať ten pin ale príde mi až v piatok. Čo mi príde dosť nelogické, keby má človek len jednu kartu neviem z čoho by platil, čo už. 😁

ivuska147
autor
24. máj 2020

@qetka snažila som sa dovolať dlhšie a konečne sa mi to podarilo pár min. vzad. Ja som sa len pýtala, či tu niekto už tak isto “osprostel” niekedy ako ja 😁🙈

luzzia
24. máj 2020

@ivuska147 no jedine vybrat na pobocke hotovost z uctu zatial 😇

ivuska147
autor
24. máj 2020

@luzzia ako našťastie mám aj druhý účet a budem používať ten 🙈 ale ako vidím slsp to nemá veľmi domyslené, pretože v Tatra banke si viem pekne pozrieť pin aj v appke 😁😅 Silno rozmýšľam, že odtiaľ odídem.

cacianka
24. máj 2020

Aj ja som mala okno....

ivuska147
autor
24. máj 2020

@cacianka aspoň nie som sama. 😁

jasminet
24. máj 2020

Sranda, mne sa to stalo tiež, snáď 20 rokov dozadu, išla som do obchodu, len taška, penazenka, kľúče a zrazu bum - nemohla som si by pin spomenúť, úplne okno, vedela som čísla, ale nie ich pospájať dokopy 🙂 reku bskupim nakúpiť a pri platení si spomeniem.... Ale kde, 2 pokusy, tak som to vzdala a radšej hotovosťou zaplatila. Doma kukla do debilnika na pin.... Hlavne, že denno denne som ho predtým zadavala

ivuska147
autor
24. máj 2020

@jasminet aspoň si mala ten debilník, ten ja bohužiaľ nemám a musím teraz počkať do piatka kým mi vydajú nový pin. 😭 Ale tak čo už aspoň som sa poučila, že to treba niekam zapísať.

qetka
24. máj 2020

inak teda, ja som tiez takto zabudla a po par tyzdnoch ma zrazu osvietilo a spomenula som si 🤷‍♀️

ivuska147
autor
24. máj 2020

@qetka možno aj mňa osvieti, len už to bude jedno keď budem mať nový pin🥺 už nad ním ani nerozmyšľam radšej lebo toľko čísel mám v hlave, že to už ani nie je možné😂🙏

cacianka
24. máj 2020

@ivuska147 na elektricenku ! A nie raz !
Nervy som mala.
Pin na alarm, pin na PC. Pin na obedy.pin na MK pin este 2 stranky.
Pin na fcb
Na mejly.
Teda heslá ale s cislami a to sa nedá.
Este ze som mala rezervu 2 dni a typla som si.tak uz si píšem zaheslovane hesla...

ivuska147
autor
24. máj 2020

@cacianka hrúza, neviem čo sa musí stať, že človek len tak zrazu dostane okno a zabudne. Už si aj ja budem všetky heslá písať🙏 Pre istotu.