Poradíte poisťovňu na cestovné poistenie?

obcansr
27. jún 2013

Dobrý den , chcela by som sa opýtat, neviem v ktorej poistovni sa mame poistit na dovolenku, pozerám na nete ale niekde pýtajú aj rodné číslo tak neviem či to je ok. Neviete mi niekto poradit nejakú dobrú poistovnu, cez ktorú sa poistujete. Dakujem

trish31
27. jún 2013

Pokial viem,najlacnejsi je Union,ale napriklad Allianz ma neobmedzenu vysku krytia,avsak su o 200% drahsi.S pytanim si rodneho cisla som sa este nestretla,netreba klikat priamo na novu zmluvu,ale len na predbezny vypocet sumy

iveta7677
27. jún 2013

Ja dávam vždy Union

sympa1
27. jún 2013

my vzdy cez allianz...podla toho aj do akej krajiny sa ide...lebo ak je to niekde daleko a v PRIPADE ( nahoda je blbec) komplikacii sa pri vacsine poistovni aj tak nedoplatite...treba si pozistovat taketo veci...vzdy pre istotu si priplatim a nemusim sa stresovat ze " keby nieco..."

masinka
27. jún 2013

my mame celorocne rodinne v Unione - platime len za nas dvoch dospelych a nase 3 deti to maju zadarmo. (je to cca 75 EUR vratane poistenia storna dovolenky a zodpovednosti za skodu) . Ked ideme aspon na dva tyzdne do roka do zahranicia, tak to vyjde lacnejsie ako si to poistovat len na dovolenku. Tento rok som si na dovolenke musela dat opravit bolavy zub a v pohode mi do dvoch tyzdnov preplatili osetrenie aj s ATB, ktore som kvoli tomu musela brat. Nic vaznejsie a drahsie sme nastastie este cez poistovnu riesit nemuseli.

janka54321
27. jún 2013

Union...

nezbednik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokorunecka
30. jún 2013

Union.

stanislavao
30. jún 2013

ja som pozerala a najvyhodnejsie cenovo je Uniqua

odbornyporadca
16. júl 2013

Pri cestovnom poistení, tak ako aj pri ostatných druhoch poistenia, cena nemusí byť rozhodujúca. Podstatnejšie je, aby vám poisťovňa uhradila liečebné náklady a iné škody, ktoré sa stanú v zahraničí. Čiže najdôležitejším faktorom pri výbere cestovného poistenia by malo byť výška poistnej ochrany.

Liečebné náklady na mnohé, na prvý pohľad menej závažné úrazy či ochorenia, sa môžu v zahraničí pohybovať v desiatkach tisíc eur! Tu je niekoľko príkladov skutočných udalostí http://www.odbornyporadca.sk/2013/dovolenka-ako...

Prajem každému naozaj výnimočnú krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku 🙂

zuvinka102
16. júl 2013

podla mna sa skor oplatia rocne poistky nakolko clovek nikdy nevie, kedy skoci len tak na vylet za hranice a nemusi stale mysliet na to.. a odporucam s vlastnych skusenosti amslico

rosaria
16. júl 2013

My si dávame v union. Ako.poistenci tam máme 50% zľavu plus 5% za to že sme rodina. Na tyzden 3 os.14 eur stredný balík.

mirreckall
16. júl 2013

my máme celoročne cestovné poistenie cez union

nelika
16. júl 2013

po skúsenostiach - jednoznačne europska cestovna poistovna

pauli88
22. júl 2013

Ahojte, čo hovoríte na Allianz ? Teraz majú všade veľké reklamy, len človek nevie ako sa má zariadiť ... Máme jedného chlapca a s partnerom by sme chceli ísť na dovolenku - klasika Chorvátsko.

strapatymajo
26. júl 2013

Pauli88 skús si porovnať aj iné ponuky, ja by som odporúčal Generali, prípadne Allianz ako píšeš. Union nie je zlý, ale sú tam isté veci čo mne osobne nie moc vyhovujú.

Rozhodne netreba šetriť, ale čítať čo kde a za koľko dostaneš. V CP radím mať okrem klasiky - liečebných nákladov aj úrazové pripoistenie, zodpovednosť za škodu na zdraví a taktiež na majetku, batožinu, ak idete autom aj nejaké asistenčné služby pre vozidlo ... Celkovo by ste sa 3-ja mohli vmestiť pri 7-8 dňovom pobyte do ceny okolo 25-28€ , čo je fakt facka v porovnaní s tým čo sa môže udiať, predsa Chorvátsko nie je Návšteva Parndorfu :D

maha1331
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomaskuna
17. júl 2014

Vídim, že sa to tu už riešilo,nevšimol som si to...ale tak tu som založil novú tému o cestovnom poistení, ak by mal niekto záujem o update: https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/v-ktorej-poistovni-uzavriet-cestovne-poistenie/

homola
14. aug 2014

My sme sa teraz vrátili z Chorvátska, všetci štyria sme mali tiež Union, a všetko prebehlo bez problémov. Ja mám od nich celoročné, lebo to sa mi viac oplatí, brat s priateľkou si dali to krátkodobé a vyšlo ich to na 7 dní tuším nejakých 8 eur.

bublinka127
5. júl 2015

nemáte skúsenosti s Generali - cestovne poistenie cez nich? teraz maju aj taku moznost si k cestovnemu pripoistit aj asistenciu k vozidlu - náhradnu dopravu do vlasti, pomoc a takisto prevoz auta na SR do 1500 eur

ivkakaa
5. júl 2015

Doporucujem Generali, tento rok sfuzovala s nimi aj Europska cestovna poistovna,ktorá je lider na trhu. Maju jedni z najvyssich limitov na poistne sumy ak aj nie najvyssie. Rychlo preplatene poistne udalosti.

sonka_d
5. júl 2015

Tento rok sme prvy krat vyuzili nase cestovne poistenie - mali sme Allianz a mam velmi, velmi dobru skusenost. So synom som potrebovala k kekarovi, lebo nal uz 2 den vkuse teploty a este bolo 5 dni do odchodu... asistencna sluzba fungovala nad ocakavanie. Mily personal, jasne informacie a instrukcie okamzite aj cez sms.. vecer volali ci mu je lepsie a dohodli sme dalsi postup... vyborne...

monikaced
5. júl 2015

najlacnejsie vychadza asi Union aj co sa tyka krytia je to vcelku velmi dobre

martina833
5. júl 2015

Allianz - poistne udalosti riesia a vyplatia rychlo, vyhrava aj pomer cena/kvalita, teda poistne podmienky: vyssie limity ako v inych poistovniach, neobmedzene krytie liecebnych nakladov

bronislavabukvova
20. júl 2015

čo sa týka poistenia na dovolenke v unione,tiež sme tam boli poistení minulý rok, tento rok som to mala poistené inde a o polovicu lacnejšie 🙂

alena258
21. júl 2015
Používateľ alena258 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alena258.

bronislava a kde to bolo teda lacnejsie? Ja som akurát čítala taký článok o cestovnom poistení na dovolenke http://www.nextfuture.sk/poistovne/clanky/poistenie-cez-leto-dolezitejsie-ako-opalovaci-krem-pri-mori tak možno niekomu tiež pomôže

kaia
21. júl 2015

Ja mam vybornu skusenost z minuleho roka s Europskou cestovnou poistovnou a naopak, velmi zlu s AXA 😝

lilimoni
21. júl 2015

My sme spokojny s CSOB poistovnou. Maju zmluvnych lekarov vsade po svete a v pripade potreby nas osetria v kazdej krajine a nepytaju ani cent doktori od nas 🙂

jantleskac
18. aug 2015
Používateľ jantleskac je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jantleskac.

aj my si dávame vždy union cestovné poistenie. Tu sa to da aj online vybavit https://www.union.sk/cestovne-poistenie-online

moukuska
18. aug 2015

europska alebo allianz

severanka333
18. aug 2015

odporúčam UNIQUA,má dobré ceny aj za poistenie na dlhšiu dobu