Prevod peňazí a uvedenie mena

helus888
25. jan 2022

Zdravím. Prosím vás nemám s tym skúsenost ak som previedla peniaze na účet a napísala som zle meno pre príjemcu je to problém?

deedol
25. jan 2022

ak ide o slovensko, cislo uctu (iban) je dolezite, meno moze byt hocijake. (mam skusenost s postovou bankou)
co sa tyka zahranicia, neviem.

petra_bororo
25. jan 2022

@helus888 pokial je spravne napisany iban a patri tomu konkretnemu cloveku, mozte do kolonky prijimatel napisat trebars aj trubiroh, on to neuvidi 😊...len toho trubiroha nenapiste do predmetu 🙏

Dolezity je IBAN, nie meno

janai1
25. jan 2022

@helus888 meno slúži pre teba a tvoj IB, on to neuvidí a banke to je jedno čo tam napíšeš, dôležitý je IBAN a prípadne ešte VS ak máš zadať

jaja20
26. jan 2022

Ja do kolónky pri prevode píšem napr. len nick,pod ktorým je tu na stránke zaregistrovaná konkrétna žena,od ktorej nakupujem + pripíšem Modrý koník a nikdy nebol problém.

vroni
26. jan 2022

Nie, nie je, meno je úplne fuk.
Minule sme pozerali reportáž, že banky začali hlásiť policajtom, čo je v predmete (teda, ak tam bolo niečo podozrivé). Mali zbierku od pomerne nevinného "za dobrý sex" cez "na daňový podvod" až po "na vraždu premiéra". Bolo to čiastočne vtipné, ale nejako si dosť neviem predstaviť, že by niekto fakt prispieval na teroristický útok bankovým prevodom a ešte to aj uvádzal do predmetu.... Chcem tým povedať, že v blbej konstelacii môže byť väčší problém nesprávny predmet než nesprávne meno 😉