Rodinný rozpočet - odkladanie na sporenie, jedlo, bývanie

blondmummy
15. sep 2021

Ahojte baby prosim Vás len ma tak zaujíma máte naplánovaný rodinný rozpočet keď príde výplata že viete odložit aj na sporenie aj jedlo bývanie?? Lebo sa snažim manželovi vysvetliť že sa to dá aj s málom

natalienka12
15. sep 2021

Kolko je malo? Kolko je vela? Kazdy mina tolko, kolko ma.

klarissa25
15. sep 2021

@blondmummy tak muž zarobí tých 1200 e z jeho výplaty sa platí nájom 400e... mne príde tých 650 a z toho ide strava drogeria také potreby. Ostatok sa odkladá...samozrejme keď si nejaké nečakane výdaje tak to platí chlap

mata1001
15. sep 2021

Ano, mam na vsetko ( uver, platby, sporenie) trvale prikazy a co ostane z toho žijeme...ked mi nieco este ostane pred dalsou vyplatou, vyberiem a odlozim na horsie casy.

sense
15. sep 2021

Časť trvalé príkazy, časť obalový systém a co zvýši míňam... A ak do ďalšie výplaty zvýši tak to je bonus naviac

konikkon
15. sep 2021

@blondmummy z mala sa nedá príliš odložiť. Som s prestávkami uz takmer rok pn, o chvíľu idem na materskú, potom bude rodicak. Ja nedokážem odložiť nič. Minam peniaze na seba, na dieťa, niečo do domácnosti, platím si paušál. Vôbec nevyskakujem. Manžel zarobí asi 3x viac ako mne príde pnka. platí energie, stravu a všetko ostatné, tretinu výplaty odkladá. Nemáme hypo ani leasing... Neviem, čo je podľa teba malo, ale nemyslím si, že s príjmom domácnosti pod cca 2000 € sa da nejako extrémne odkladať. Záleží, ake mate fixné výdavky, t. J. Šeky, pôžičky, aký máte životný štýl atď.

mogaa
15. sep 2021

určite sa dá aj z mála odkladať....teda samozrejme treba rátať s tým že prestanem kupovať blbosti ako sladkosti, čipsy, deťom radšej upiecť koláč...či ale odložíš 10eur alebo viac záleží od príjmu a akým spôsobom žije rodina,,,,,sporenie znamená "uskromnenie", čiže kúpim len nevyhnutné veci a aj tam pozerám na cenu....najlepší spôsom je nastaviť si TP na sporenie alebo v deň výplaty urobiť prevod na sporiaci účet....poplatiť všetky výdavku a sumu čo ostane rozrátať na týždne ....ak ti ostane 100 eur na týždeń, vieš sa zariadiť....

blondmummy
autor
15. sep 2021

@natalienka12 ved jasne ale ci dokaze clovem odlozit z toho čo ma a nechccem nikoho uraziť

negymama
15. sep 2021

@konikkon ja len ze mate ako manzelia SPOLOCNY PRIJEM. tak nechapem to "ja nedokazem odlozit, on odklada.... ty "nevyskakujes" a on odklada z 3 nasobneho platu tretinu. zda sa mi cudne take uvazovanie a hospodarenie pri manzeloch s bsm, kde su vsetky prijmy co zarobite spolocne bezohladu na to kto momentalne viac ci menej.

blondmummy
autor
15. sep 2021

@mata1001 presne toto som myslela

mogaa
15. sep 2021

@blondmummy jasne že dokáže, ak teda chce....len tie peniaze treba odložiť hneď v deň výplaty a nespoliehať sa , veď niečo ostane a to odložím.....v prípade naozaj že peniaze ti budú súrne chýbať .- máš ich na sporiacom účte.....ale nastaviť sa tak že to len v nevyhnutných prípadoch....

hederamonstera
15. sep 2021

@negymama jejda, aj my to tak mame, vieme, ze su to spolocne peniaze ale kedze nemame spolocny ucet, tak tiez tak pomenuvavam kto co plati…ja tiez odkladam, on tiez odklada…

@blondmummy Zalezi o aku sumu ide, ja sa snazim kazdy mesiac odlozit rovnaku ciastku z mojej vyplaty, ale obcas su necakane vydavky, tak odlozim co mi ostane, ked pride dalsia vyplata (alebo nic ako teraz, ked sme kupovali kocik). Ak vam nieco ostane, tak to odlozte

blondmummy
autor
15. sep 2021

@konikkon ja keď som nemala manžela a deti som dokazala odkladas polovicu platu teraz jasne to je ine ak som na rodicaku platime hypo energie ale na tie musi ist tak max 25 % z prijmu

negymama
15. sep 2021

@blondmummy da sa aj z mala, aspon 20-30 eur dat nabok ale hned po vyplate. Ja po vyplate presuniem 1-2-3 stovky ako vyjde vyplata, na sporivy ucet, potom mi odchadza na sporenie zalozene pre deti 80 eur a este mame investicne sporenie tam 200 eur. zo zvysku zijeme, hypo uz chvalabohu nemame, a ine uvery sme nikdy ani nebrali.

blondmummy
autor
15. sep 2021

@hederamonstera hej ja odkladam ked pridz prachy ale ak je treba vyberiem a tiez sme teraz kocik kupovali 🙂 aj nieco do vybavy pre baby

blondmummy
autor
15. sep 2021

@negymama smiem sa spytat kde mate to investicne zalozene ? V tomto sa dosť strácam čo je výhodné a čo nie

negymama
15. sep 2021

@blondmummy napisem ti IP.

zuzanockamt
15. sep 2021

@konikkon určite sa dá šetriť aj z menšieho prijímu, ako si uviedla

arrram
15. sep 2021

@blondmummy poprosim aj ja IP ohľadom investične sporenia, ďakujem!

blondmummy
autor
15. sep 2021

@arrram aj ja čakam co pani napíše

ivangeline
15. sep 2021

Ano. Obcas to nevyjde,necakane vydaje ale ano. Da sa to aj s malom. ;)

denden77
15. sep 2021

ja mam aj sporenia nastavene na trvale prikazy, cize do tyzdna po vyplate (aktualne RD 😁) odidu vsetky platby a zo zvysku fungujem 😊

negymama
15. sep 2021

Inak moj muz je taky, ze keby som to nechala na nom...bezohladu na vysku prijmu, minal by ako maly chlapec a potom zacudované ocka pred vyplatou? "to kde SA vsetko minulo?" jasne...SA SAMO minulo.

lucikim
15. sep 2021

@blondmummy mne ked pride vyplata tak prve co odlozim na sporiaci ucet, viem kolko potrebujem na trvale prikazy a inkasa a 400€ na stravu a drogerku. K tomu si nechavam nejaku rezervu 100€ pre seba. Zvysok hned na sporiaci aby som ich nerozflakala. A kedze mam pohyblivu mzdu tak by som nic nemala usetrene. Prve co mas je zaplatit sebe(cize odlozim si)

20erika07
15. sep 2021

Vsetko mam na trvale prikazy, treba sa nato len nastavit a potom to bude samozrejmosť a tych par eur co stiahnu na sporenie, s tymi uz vobec nebudes mesacne pocitat a budes sa zariadovat inak, bude to ine ked uz to zacnes praktizovat. Ked mas menej peniazkov zacinaj s mensou sumou, aspon 20eur, ked budes mat viac prihodis si viac . Obycajny sporiaci som zrusila hned, to pre mna nebolo dobre lebo vedela som ze tam odisli a ze ich mozem kedykolvek pouzit a tak som ich aj použila 😆 davam do fondov v banke

konikkon
15. sep 2021

@negymama chytáš ma za slovíčka uplne zbytočne 🤦‍♀️ je mi jasné, že každý cent, čo zarobíme, je nás spoločný. Ja, xak boh dá, najbližších 6 rokov budem na MD /RD. Čiže 6 rokov prispejem do rodinného rozpočtu necelými 400€. manžel šetrí pre nás, na dovolenky, na nové auto a pod. Zarobí dobre a uživí nás s prehladom. Moj príjem je vreckové na moje talafatky (oblečenie, kozmetika a pod.) ťažko z toho dokážem niečo ušetriť, ci zobrať rodinu na dovolenku 😉

monika191019
15. sep 2021

Nám každú mesiac na sporenie odchádza 150 eur ..už je tam pekná sumicka keďže takto sporime 8 rokov a nechýbajú nám v rozpočte..vieme všetko utiahnuť aj tak + vždy do výplaty niečo ostáva na účte ešte. A to muž zarobí cca 1100 ja okolo 700 a sme traja a sporili sme takto aj keď som bola na rodicaku a dostávala 245 eur..stále 150 odchádzalo

konikkon
15. sep 2021

@zuzanockamt moju poslednú vetu si nečítala, všakže?

zuzanockamt
15. sep 2021

@konikkon čítala

negymama
15. sep 2021

@konikkon sak v pohode, nemyslela som to v zlom. je na vas ako si co platite a hospodarite. Len v pripade ze beries vase prijmy za naozaj spolocne - netreba si pestovat take to podvedome oddelovanie. vies ked su prijmy spolocne tak vy sporite, vy zarobite, minate atd... tak hovorit ze teba niekto živí je zvlastne. niekedy su aj slovička doležite.

mirkakab
15. sep 2021

@negymama ahoj, aj mne prosím správu, tiež rozmýšľam nad sporením.