Škareda jazva na tvári po šití. Preplatí mi plastiku poisťovňa?

sumienka2525
4. júl 2009

Potrebovala by som poradit. Mala som na tvari ( na lici) taky velky pupak ktory mi odstranili aj s puzdrom aby sa mi to znovu nevracalo a zasili mi to. No ale tu jazvu mam strasne skaredu a vyzera ako taky domotany uzol. Je mi to dost vidiet a som s tym velmi nespokojna ako mi to zasila chirurgicka. Proste mi to odflakla ako sa len dalo. Chcela by som ist na plastiku kedze to mam take skarede. Len neviem ci by mi poistovna plastiku preplatila ked mi to tak chirurgicka skaredo spravila a som s tym nespokojna. Neviem ci a kde sa mam ist stazovat alebo ako postupovat pri staznostiach a o uplatnenie financeho prispevku na plastiku. Keby to nebolo na tvary i tak mi to nevadi. Mam to uz od novembra a myslela som si ze sa mi to bude casom zlepsovat ale mam to stale take velke a skarede. ☹

roasha
4. júl 2009

sumienka,to je divne,neviem,ale nemali to hned vyberat na plastike? 😕
mne vyberali na "ksichte"/brade/znamienko,robili mi to na plastike na sukr.klinike,ale to nie je vidiet,a mala som 4stehy. 😅

sumienka2525
autor
4. júl 2009

roasha: Mna poslala moja kozna na chirurgiu, ze ona to robieva casto taketo zasahy na tvari a ze pekne sije a su s nou vsetci spokojny. No neviem ci nemala svoj den v tedy ked ma sila ale urobila mi st stasne. Tak by som s tym nieco chcela robit. A na plastiku ja teraz nemam peniaze a kamaratka mi vravela ze by sa to malo nejako dat vyriesit cez poistovnu ked mi to takto dofusovali hrozne. Lern ja sa nevyznam takym veciam ze kde mam ist a tak.

sumienka2525
autor
6. júl 2009

bashka
6. júl 2009

sumienka aj mna poslali chirurgovi, no ale otasssss, na cele mi vyberal znamienko a vyzeralo to po tom fakt zle. Mne ale dost pomohol contractubex gel, neskusala si? Stoji kolo 10 eur, ale pomohol. S tou plastikou cez poistovnu by som moc neratala. Zasite to mas, co oni sa staraju ako to vyzera? 😝 😝 😝

nanyka
6. júl 2009

mne vyberal chirurg kedysi davno 2 znamienka a mam po nich jazvy (na chrbte) - to si planujem dat odstranit laserom,ak to pojde..
a tento rok som isla dat vybrat dalsie,no po skusenostiach k plastickemu..ku klasickemu v ziadnom pripade..krasne mi to zasil, nic nie je vidno..
tiez pochybujem,ze ti to poistovna preplati, skus nasetrit a prekonzultovat s plast.chirurgom,co sa s tym da robit

sumienka2525
autor
6. júl 2009

bashka:
Nie neskusala som ten krem ale isla by som si ho kupit ked vravis ze je dobry, lebo ja som velmi nestastna z tej velkej skaredej jazve. A nevies ci mi pomoze aj teraz ked to mam tu jazvu od novembra? Vies ci to nie je len na cerstve jazvy. Ja to mam ako taky velikansky uzol na pol lica. Nechapem ako ma tak mohla znetvoit ked to mam na tvari kde to vsetci vidia. Co som sa uz naplakala koli tej jazve to som za cely zivot tolko neplakala. ☹

nanyka: Aj mne na chrbte vyberali velke znamienko lebo som si ho nechtiac prerezala na okne a mam tam hnusnu jazvu ale to mi tam nevadi. No a to ta jazva na chrbte vyzera o moc krajsie ako ta na tvari.

No asi mi ostava asi len setrit. A to pokial nasetrim tak to si asi este dlho pocam na tu plastiku. Ja som si myslela ze by sa to nejako dalo vybavit cez poistovnu ked sa jedna o tvar. No skoda.

Dakujem vam za rady.

sumienka2525
autor
7. júl 2009

😉

susik77
7. júl 2009

sumienka: asi by som na tvojom mieste skocila do nej. laseroveho centra, a poradila sa. ten contractubex je v tomto pripade vyhadz. penazi 😖

susik77
7. júl 2009

myslim, ze tieto laserove zakroky sa robia na jesen, v zime a dovtedy urcite nasetris 😉 myslim, ze to nebude tak hrozna suma...

sumienka2525
autor
7. júl 2009

susik77: A ten laser by mi mal uplne odstranit tu jazvu alebo len zmiernit??? Ja to mam velke a najradsej by som to tam nemala. A nevies kolko to asi tak stoji priblizne a ci to treba na viac posedeni tam chodit ???

susik77
7. júl 2009

sumienka: ja som sa zaregistrovala tu v Prahe na jednu kliniku est. mediciny, skusim ti pozriet orient. ceny. ten laser je na jazvy super, ale urc. to nie je kednoraz. zalezitost.
pri takej velkej jazve na tvari je zbytocnost skusat kremy-tam je skutocne slaba ucinnost. mozes to skusat ako doplnkovu liecbu, nie ako hlavnu 😔

susik77
7. júl 2009

najlepsie urobis, ked zajdes do nej. centra, nej. dr. sa Ti na to pozrie, povie Ti ake su alternativy, a kolko by to stalo, aj co mozes ocakavat 😉 podla toho sa rozhodnes. chod co najskor. najle[psie sa upracvuju cerstve jazvy, al. do roku po vzniku 😉

sumienka2525
autor
7. júl 2009

susik77: Dakujem. Pozriem to a uvidim. Teraz na to peniazky nemam ale urcite by som to neskor skusila ak by mi to malo pomoct. 😉

bashka
7. júl 2009

sumienka, podla mna skus, mas to lacnejsie ako laser. Kamoska mala takto jazvu na ruke dost skaredu a asi po dvoch rokoch rodila cisarskym a ta rana sa jej tiez bohvie ako nehojila tak jej dr. poradila tento contractubex a potom si vsimla, ze ma aj tu jazvu na ruke tak hovorila, ze aj to si ma potierat, ona ze to je uz 2 roky stare, ale ze to neva, ze s to da...jej sa s tym ale nechcelo piplat takze u nej neviem...no za pokus nic nedas

http://www.magister.sk/-p-3465.html

sumienka2525
autor
8. júl 2009

bashka: Dakujeeeem a da sa to kupit v lekarni???,Cez internet som este nikdy nic nekupovala. No ja si to teda kupim a vyskusam. Ja vyskusam cokolvek len nech to zmizne. A ak nic nepomoze skusim potom ten laser ked nasetrim peniazky na neho. A nevies ako dlho to treba natierat pokial uvidim zmeny??

sumienka2525
autor
8. júl 2009

bashka: No tak som si uz kupila dnes tu masticku v lekarni. Uz som sa aj ponatierala. No som zvedava ci za nejakych 6 tyzdnov uvidim daku aspon malu zmenu.
Inac aj lekarnicka mi povedala ze je dobra ta mast. Sme si trosku pokecali lebo tam nemala ludi
Tak este raz diki za radu. Jaaaaj keby mi tpo pomohla tak by som bola taka stastna ako blcha. 🙂

bashka
8. júl 2009

sumienka, tak nech ti pomoze, mozno to nebude zazrak, ale verim, ze budes spoko, potom daj info...ale daj si radsej dlhsi cas na to ako 6 tyzdnov 😉

sumienka2525
autor
8. júl 2009

bashka: Jasne ze dam potom vediet. No ved ja si myslim ze to bude trvat aj dlhsie ale keby uz po nejakych 6 tyzdnoch vidim aspon nejake male zlepsenie tak som happy. Lebo ja mam tu jazvu uz par mesiacov stale taku istu a vobec sa mi nezlepsovala ako mi hovorili doktori ze do roka sa hoji jazva a meni sa.
Jaaaj no sama som zvedava. Uz som si to dnes natrela 3 krat. Robi sa mi z toho taky biely povak na tvari a kazdy sa ma dnes pytal co to mam a ja ze taky krem po com mi zmizne jazva. 🙂
Nie ze by som tak von chodila ale dnes mal moj priatel meniny tak sme doma oslavovali a bolo tu par ludi.

bashka
9. júl 2009

🙂

xlucia
3. sep 2012

@sumienka2525 ako si dopadla? pomohol ti ten gel?