Zablokovaný účet

mima343
21. aug 2022

Ahojte,prosim Vas ma niekto skusenost,zablokovali mi ucet,no nieje zablokovany ale je v minuse 600eur,chvala bohu matersku som stihla vytiahnut,nakolko som mala na ucte na spplatku uveru tu mi nestiahlo...prosim vas ma niekto skusenost ?chodi mi tam rodicovsky prispevok a pridavky,mam v banke uver ktory mi stahuju.Neviem ani zaco mi to stiahli,ukazuje mi len v cervenom minus 600eur,mozem si ist dat na urad posielat rodicovsky a pridavky na iny ucet v banke ?kedze 600eur nemmam a bez penazi ostat nemozme.Dakujem za rady

dadis
21. aug 2022

@mima343 No utekaj do banky a ries vypis z uctu a co sa s peniazmi stalo. To nie je len tak, ze mas 600eur v minuse(musela si mat povolene precerpanie) len tak a zabudnime na to..ty si sktualne banke tych 600eur dlzna..ak ti neodisla splatla uveru, dalsi problem. Chces byt v uverovom registri? Aku mas splatku uveru? Uhrad ju v banke v hotovosti priamo na uverovy ucet.

veronikaszabova
21. aug 2022

@mima343 nemas exekuciu?

mima343
autor
21. aug 2022

@dadis splatku mam prvu 170eur a dvadsiateho mi stahuju 40eur,no tu mi uz nestiahlo ,ano mam nejaky dlh ale nie v banke v banke podstiho mi stahuju kazdy mesiac uver

mima343
autor
21. aug 2022

@veronikaszabova ano mam iba ak mi to stiahli

mima343
autor
21. aug 2022

@dadis povolene precerpanie nemam

dadis
21. aug 2022

@mima343 Volaj do banky urchlene. Si myslis, ze sa na 600 eur len tak zabudne, ked sk záozis novy ucet? Tych 40 eur ak ti nestiahli, tak dones na pobocku v hotovosti, nech z toho zaplatia splatku uveru..

natalienka12
21. aug 2022

@mima343 príkaz exekútora, ak mas exekúciu co si cakala? Vsak ti prisla obsielka ako bude pohľadávka uspokojená, nie? Exekučný príkaz. Co si cakala? Ze sa nic nestane?

veronikaszabova
21. aug 2022

@mima343 tak ak mas exekuciu, mas exekutorom zablokovany ucet

natalienka12
21. aug 2022

Neviem, za co mi to stiahli… a ze mas exekúciu napises, az ked sa niekto opyta? Si myslis, ze exekutor sranduje?

natalienka12
21. aug 2022

@veronikaszabova ucet nie je zablokovany, exekutor dal len banke príkaz odpisat peňažné prostriedky z uctu, ak je v mínuse, ma na 100% povolene prečerpanie a tieto peniaze musi banke vratit. Ak nevrati, bude nasledovat dalsia exekúcia.

dadis
21. aug 2022

Ano, to bude exekucia.

veronikaszabova
21. aug 2022

@natalienka12 teraz som si to poriadne precitala 🙂 lebo najprv pise o zablokovanom ucte 🙂

veronikaszabova
21. aug 2022

@natalienka12 fuuuha, ked to je z povoleneho precerpania stiahnute, nechcem vidiet tie uroky, co jej tam naskacu 😳

natalienka12
21. aug 2022

@veronikaszabova okolo 25 % na kontokorente, ci uz viac? Netusim, nesledujem to.

veronikaszabova
21. aug 2022

@natalienka12 neviem presne, ale vela 🤦😳

natalienka12
21. aug 2022

@veronikaszabova Ja sa skor obavam, ze pri jej pravnej negramotnosti, to necha tak, da si rodicak posielat na iny ucet a mysli si, ze banka na tych 600 eur “zabudne”.

domka222
21. aug 2022

Však si založ nový účet, ale na tento s
- 600€ banka nezabudne. A keď to nebudeš riešiť, budeš tam musieť s úrokmi vrátiť už nie 600€ ale hooodne viac

zmrzlinka2021
21. aug 2022

Manžel o Tom vie? Treba to čím skôr uhradiť

20erika07
21. aug 2022

Exekutor napadne aj novy ucet si myslim, nemam skusenost.
Rodicak a prídavky sa daju posielat aj na postu ,ako si chodia vyberat tí ,ktorí nemaju b.ú.
A dlh treba splácať, dohodnut sa splatkovom kalendári, aj po mensej čiastke ale SPLACAT!

mima343
autor
21. aug 2022

@natalienka12 to tazko,ja sa pekne pytam ,nepoznas ma nevies aky je problem ,nesud...nebudem nato kaslat ale prepac ked mi stiahne celu matersku tak peniaze nebudem mat odkial

mima343
autor
21. aug 2022

@20erika07 no samozrejme na mna by som ucet nedala...no pojdem do banky v pondelok uvidim co mi povedia,no aj nad tym som rozmyslala ,ze si dam na postu posielat ale bojim sa ze mi.nepridu ked mam takyto problem

mima343
autor
21. aug 2022

@zmrzlinka2021 nie nevie,nemam tolko penazi ani.on

mima343
autor
21. aug 2022

@veronikaszabova nieje to stiahnute s povoleneho precerpavania nakolko nemam debet

natalienka12
21. aug 2022

@mima343 Nepoznam ta ani nesudim, iba sa normalne pytam, ze co si cakala, ked mas exekúciu? Ako sa mozes este take opytat, ze neviem, preco mi to stiahli. A to, ze nebudes mat peniaze a z coho zit, je bohuzial iba tvoj problem. To exekútora ani tvojho veriteľa nezaujima.

zuzuliennka1
21. aug 2022

@mima343 tak asi mas, inak by si nebola v minuse. vies vobec, aky mas ucet? typ uctu?
lebo na zaklade tejto tvojej vety: “zablokovali mi ucet,no nieje zablokovany ale je v minuse 600eur,” dost pochybujem. Zablokovali, no nie je zablokovany.

ak si v minuse, tak to sa vola debet, a tieto peniaze dlhujes banke, cim dlhsie je ucet v minuse, tym vyssie su uroky

cocolino234
21. aug 2022

@mima343 “mozem si ist dat na urad posielat rodicovsky a pridavky na iny ucet v banke ?“ ??? to si vážne myslíš, že príkaz exekútora vybavíš tým, že si dáš peniaze posielať na iný účet? :Ddd. Do budúceho mesiaca máš zablokovaný aj ten a ak ho napíšeš na niekoho iného, tak na tomto starom účte rozhodne neočakávaj len 600€. A logicky by ti nezablokovali čiastku na účte ak by si splácala, je to pre teba pochopiteľné? tak neviem čo tu zo seba robíš, že nevieš za čo to prišlo.

Zablokovaný účet budeš mať dovtedy, kým nezavoláš danému exekútorovi, s ním si dohodneš splátkový kalendár, uhradíš prvú splátku a doklad pošleš banke, oni účet následne odblokujú. Trošku viac zodpovednosti už keď si rodič... či ďalšia z tých, ktorá dlh prenesie na svoje deti? .. to, že nebudete mať peniaze bohužiaľ nikoho nezaujíma, nezaujímalo to ani teba keď si sa rozhodla neplatiť, teraz už len znášať následky a postaviť sa k tomu dospelo.

julie19
21. aug 2022

Jediná zmysluplná rada tu je … chod do banky, sadni si tam, nechaj si to dopodrobna vysvetliť a pýtaj sa na všetko čomu nerozumieš … vždy ale že VŽDY je najlepšie riešenie spolupráca, dajú sa rôzne splátkové kalendáre a podobne… ja teda s pôžičkami a exekúciami nerobím ale v práci sme sa stretli s dlžníkmi a nikdy nebola cesta cez ignoráciu problému, to že si dáš peniaze posielat inak a budeš sa tváriť že ten účet neexistuje ti len priťaží lebo sa tam budú zbierať úroky a poplatky, tebe budú chodiť domov výzvy a muž sa to aj tak časom dozvie … naozaj, chod tam kým ta oni nenaháňali a preukáž vôľu to riešiť a aj banka aj exekútor sa k tomu postaví inak akoby ta mali naháňať

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isis234
21. aug 2022

Zájdi do banky, nech sa to čím skôr vyrieši,, a materskú si zatial daj vyplácať na poštu... Inak, môže sa stať i chyba v banke, že ti omylom nejakú sumu naúštovali.. aj to sa stáva... Viem o čom to je,, bola som to riešiť v banke a daná pracovníčka dostala výpoveď.

slavkadi
21. aug 2022

@mima343 veru utekaj do banky a za exekútorom dohodnut splátkový kalendár, a čím skôr vyplatiť, aby ti nerástli zbytočne uroky. A rodicak si daj zatiaľ posielať poštou v hotovosti. Aj nový bankový účet by dopadol rovnako. Rodicak nie je postihnutelny exekútorom, ale keď ti príde na účet, on nevie odkiaľ tam tie peniaze prišli, tak ich stiahne. A tuším ešte je nejaká nepostihnutelna suma zostatku na účte, na ktory exekútor nemôže siahnuť cca170€, keď ho požiadas, to si prezisti u exekútora. Nenechaj to tak, treba to riešiť čím skôr, dohodnúť sa a splatiť, lebo ti suma nenormalne narastie.