Zámena mincí za papierové peniaze

hu3hu3
6. jún 2018

Ahojte maminky, potrebujem poradit. Dcerka si spori peniazky a ma v pokladnicke okolo 400 eur v 1 a 2 eurovkach.chcela by som to zamenit za papierove. Chcem sa spytat ci v banke kde mam ucet mi kovove eurovky zamenia bez poplatku? Dakujem

1177
6. jún 2018

To zavisi od toho, kde mas vedeny ucet. Pozri si sadzobnik danej banky. Pripadne si to vloz na ucet a nasledne vyber z bankomatu

dada_99
6. jún 2018

@hu3hu3 skor by som asi skusila postu... tam by ti to mali zamenit ale neviem ci bez poplatku..

alenah31
6. jún 2018

@hu3hu3 postupne ich pozamienaj v obchode - oni len budu radi, mavaju s drobnymi problem 🙂 vklad v banke byva zvycajne spoplatneny - vyska poplatku zalezi od vysky-sumy zamenených peniazkov. Posta by mala zamenit bez poplatku, ale robit to nechcu, lebo nemusia - zdrzuje ich to.

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeltica
6. jún 2018

Porozdeluj si to po 50 eur a chod s tym do obchodu ale najlepsie uz tak na vecer ked nemaju vela roboty aby mali cas si to preratat, uvidis, ze ti so radostou zamenia 🙂

zuzans258
6. jún 2018

@hu3hu3 ahoj ja robím v obchode....a viem, že tam drobných nieje nikdy dosť....keď prídeš do hocijakého obchodu a povieš že máš 1 a 2-eurovky tak ti zamenia s veľkou radosťou...napriklad najprv zanes za 200 a potom 200....a budeš to mať bez poplatku...medenáky by ti nevzali...ale uvidíš že tieto peniaze ti vezmú s veľkou RADOSŤOU !!!!! 🙂

hiro
6. jún 2018

Banky (urcite NBS) vymiena do 100ks minci bez poplatku. Takze sa tam staci otocit zo 3x

danielahamar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
6. jún 2018

Ja tak sporim dcerke tiez 1 a 2 eurovky proste ked nam v penazenke tak hodim a potom ked tam ma 50 alebo 100 eur zamenim za papierove mamina robi v drogerie a svokra v jednote tiez sa tesia ked im dam zamenit. A ked som robila v kaviarni tiez stale tieto hodnoty chybali. Asi preto ze ich vsetci hadzu doma do sporkasy 😀😀😀

danielahamar
3. aug 2018

Keby prides k nam do obchodu, tak aj za dve stovky zoberieme, takze skus obchody

nellita
3. aug 2018

V NBS ti zamenia bez poplatku ale musíš mat roztriedene v osobitných sackoch