Zdravotná poisťovňa Dôvera verzus Union

janula2511
17. apr 2015

Ahojte momentalne som aj so synom vo vszp.ale chcela by som prestupit do inej.len neviem este ktora je lepsia.poradte mi.dakujem.

dada7701
27. apr 2015

..ja mám Union, som spokojná, žiaden problém doteraz nebol, bola som aj na operáciu chrbtice...zatiaľ spokojnosť, malú mám tiež v Unione, manžel prešiel len kvôli tomu,že sme chceli zapožičať monitor dychu - to musia byť obaja rodičia v jednej poisťovni, tak preto....zatiaľ som sa nestretla s negatívnym názorom na od lekárov na túto poisťovňu, dokonca mi lete na rehabilitačnom oddelení ponúkala sestrička či nechcem ísť ležať na oddelenie, lebo mám dobrú poisťovňu...toť zatiaľ moje skúsenosti s Unionom....

placem
27. apr 2015

@ladyblcha treba splácať dlhy veru tak, a cim su staršie tak tým je to horšie , lebo sa nabaluju úroky

17alexis
27. apr 2015

@ladyblcha ahoj, aj ja som bola na laparke a povedali mi, že booože, dôvera, treba čakať 6 týždňov lebo majú limity. Keď som si volala do Dôvery, povedali mi, že je to blud a zrazu mi z nemocnice volali, že môžem ísť teda na LPS skôr. Už neviem, koľko presne som čakala, ale asi 2 týždne. Dôvera vraj schvaľuje termín, ktorý určí lekár a schvaľujú zákroky do troch dní.

placem
27. apr 2015

Ja mam union, a raz ma obmedzili, neurolog mi predpísal 10 infuzii, nakoniec som vybrala iba 5 a zvyšok doplatiť zo svojho (12 euro za jednu infuziu), nech sa páči

dada7701
28. apr 2015

@placem ja som teraz chodila na infúzky pred týždňom a žiaden problém som nemala...ktovie ako to funguje celé...

placem
28. apr 2015

Chodila som do Trstenej, neviem kde vy ste boli

dada7701
28. apr 2015

@placem tak ja som z východného slovenska, do Spišskej Novej Vsi 🙂

janula2511
autor
25. jún 2015

Ahojte viete mi poradit ktora poistovna vszp alebo dvovera union je najlepsia?dakujem za rady.

ejka3
25. jún 2015

@janula2511 Medzi VšZP a Unionom sa musíš rozhodnúť ty sama. Obe sú myslím na rovnakej úrovni a zatiaľ bezproblémové, záleží čo od nich očakávaš a s kým majú zmluvy doktori v tvojom okolí 😉

monikaced
30. jún 2015

Najlepsie je ta, ktoru schvaluje vacsina tvojich lekarov ku ktorym chodis. Mne sa stalo ze mi zubar povedal ze je pre neho lepsia jedna, tak som do nej presla nakolko ku zubarovi chodim pravidelne rocne aspon na kontroly.

meusicka
30. jún 2015

@janula2511 ahoj, ja som mala deti v Unione a seba v Dovere. musela som sa odhlasovat nakolko sme sa prestahovali do zahranicia. takze moja skusenost je tato.... v Unione som vsetko vybavila velmi jednoducho, komunikacia na urovni, mali tlacivo, pani mi dohodla termin, ja som prisla , tlaciva mi dali, potom mi postou poslali odpoved ze sa mojej ziadosti vyhovelo.
v Dovere som sa snazila odhlasit, prisla som tam, tlacivo nemali,cudovala sa, ze v UNIONe maju 😕, pani mi nevedela povedat ci splnam podmienky na odhlasenie, na kolienku rucne spisane cestne prehlasenie, kde ona ani poriadne nevedela co ma byt napisane. vraj, ked sa mi neozvu, tak je vsetko v poriadku. neozvali sa. az o 5 mesiacov mi prisla SMS ze neeviduju platcu odvodov do ZP za mna. ja som bola este na RD ked som to chcela rusit a toez som ukoncovala v tom case ku koncu roka prac.pomer. ked som tam prisla, ze co sa deje, tak tam zase nic nevedeli, len ze mam este funkcnu poistku. znova napisat cestne na kolienku, a cakat. samozrejme karticku poistenca som odovzdala este pred 5 mesiacmi, spolu s kopiou zahranicnej karticky a aj s potvrdenim pobytu v zahranici. nikto si nedal namahu sa s mojim pripadom zaoberat. ked prebehlo druhe kolo, cakala som vyjadrenie ale nic mi neprislo. nakoniec som vsetko sformulovala do listu a poslala na centralu zo zahranicia, doporucene, aby som mala aspon nieco v rukach. tak sa mi potom po cca 2 tyzdnoch ozvali ze mojej ziadosti vyhoveli, sice nie spatne, ako to bolo v Unione, ale aspon k terminu ukoncenia mojho prac. pomeru. ale aj to im trvalo od toho terminu viac ako 4 mesiace.
ja som nastastie nemohla dostat ziadnu pokutu, kedze som si svoju povinnst odhlasit sa urobila este v case trvania RD, ale zial bola som duplicitne istena. teraz uz len dufam, ze sa mi do nicoho neopre tunajsia poistovna, nakolko si este aj od nich ziadali potvrdenie, odkedy som tu istena.
takze tortura jedna radost. pokial sa vratim na SVK tak urcite pojdem do UNIONU, kde maju aj tlaciva a nepozeraju na cloveka ako keby spadol z jahody.

janula2511
autor
30. jún 2015

@meusicka aj ja sa viac taham k unionu.neviem preco.momentalne som vo vszp ale ta uplne onicom.

majulino
30. jún 2015

@janula2511 ahoj ja som pred 2r. mala vszp presla som do dovery a to bol des mala som zapal trojklanneho nervu sposobovala mi to zlomena nosova priepaska a dovera mi to odmietla preplatit z dovodu ze mi to neohrozuje zivot ( mala som take bolesti ze mixx ibalgin ataralgin novalgin a injekcia nepomahali) ziadala som 5x a stale zamietli. som od minuleho roku v unione a schvalili mi ju na 1x. union mi radili aj dr. ze tam pri zakrokoch nemaju ziadne obmedzenia.. zamna jednoznacne union

janula2511
autor
30. jún 2015

@majulino aj ja nad unionom rozmislam.

janula2511
autor
30. jún 2015

@majulino a so vszp si bola ako spokojna?

gita17
30. jún 2015

rozmIslas? asi moc nie 🙂 🙂

janula2511
autor
30. jún 2015

@gita17 to jak myslis ze asi moc nie?

majulino
30. jún 2015

@janula2511 celkom to ušlo ale zatiaľ je naj union

blumchen2
30. jún 2015

pokial mam dobre informacie, tak vszp ma zmluvy s nemocnicami vo velkych mestach /univerzitne/ a nerada uzatvara zmluvy so sukromnymi lekarmi.
doveru vlastni penta, ako aj siet nemocnic svet zdravia, cize sa snazia obmedzit pobyt pacientov s doverou v ich nemocici... tot moje osobne skusenosti a nieco z tlace.
preto som v unione...

magduska2
2. júl 2015

Ja mám union a som spokojná, mám ju už asi 8 rokov?možno viac,v podstate asi od začiatku. synovi(6) som dala vszp keď sa narodil a pár krát som sa sa stretla stým že na rôzne vys.sa doplacalo viac.dcérke(2) keď sa narodila tak už som dala union a páčilo sa mi že zadarmo požičiavajú monitor dychu. nikde som nemala žiadny problém, veľa operácii vraj union uskutočňuje skôr ako pacientom iných poisťovní, napr.za crp vys.Sa v vszp doplacali 3€ v union nič(neviem ako je to už teraz)tak som prehlásila aj syna.super komunikácia či už telefonicky alebo osobne sa pobočkác. ZA mňa jednoznačne union