Životná poistka, jej zmeny alebo zrušenie

stonozka
20. feb 2012

ahojte, dovolila som si založiť túto diskusiu, lebo potrebujem poradiť a neviem na koho sa mám obrátiť... v čase keď sme kupovali byt sme si brali hypoteku, poistovacia agentka okrem toho že nám vybavila úver v banke doporučila aj životnú poistku pre manžela, aj úrazove poistenie, nakolko ja som na materskej a keby niečo aby sme neostali bez penazi...lenže všetko bolo príliš drahe a jednoducho na to není tolko peniazkov, manželovi znižili plat a ja som 2 roky bez roboty... úúrazove sme zrušili už dávnejšie... teraz potrebujem poradiť od niekoho čo ma skpsenosť alebo vie v tom chodiť... mesačne platime skoro 60€ a je to dosť, nakolko je v poistke aj pripoistenie pre úraz a choroby... tie peniaze čo posielame sa "zhodnocujú" v nejakom azijskom akciovom fonde a neustále nam chodia výpisy s klesajúcou a nie stúpajucou tendenciou.... ked sm volala ten čo to s nami robila tak nejak nemá čas... manžel je naštvaný a chce všetko zrušiť ale neviem či to pojde... životnú poistku mame od januára 2008.... a čo v prípade ked ma na účte menšiu hdnotu ako bol plán v rámci strategickeho vývoja.... a predpokladam, že sa zmení aj odkupná hodnota účtu... ide o amslico... ďakujem za pomoc názory, veľmi nam to pomôže... lenka

sante81
20. feb 2012

a nieje tych poistovacich agentov v meste alebo vo vasom okolí viac? skusila by som nejaky kontakt priamo do bratislavy a zavolala by som tam po prípade a viac sa informovala, tu ti neporadíme, nevieme aku máte zmluvu. ak by si to aj tak zrusila, tak dostanes mozno 1/10 z vlozenych penazí. tiez som sa tak oklamala pred 10 rokmi vdaka sikovnosti poistovačky, ze som miesto sporenia platila len poistenie - 4500 za 3mes, keby som si v tej dobe dolámala ruku tak dostanem asi 2 mil. ale tak učíme sa na vlastnych chybach. skus inu agentku alebo znízit splátky, ale to ide myslím ze len o 25%

stonozka
autor
20. feb 2012

no zrejme sa budeme musieť vybrať priamo do pobočky... no myslela som,, že by mal niekto podobnú skúsenosť

ciusinka
20. feb 2012

@stonozka Ja momentalne tiez riesim svoju zivotnu poistku a urazovu v Amslicu, zvazujem uz rok, ci ju zrusit alebo nechat, zalozili mi to este rodicia, kym som byvala s nimi, mala som 20 rokov, o 3 roky som sa odstahovala, rodicia mi dali papiere, tu mas a plat si to, co je nadherne vzhladom na to, ze mame hypoteku, chceme dieta atd..A mam to platit este 10 rokov..Teraz som sa rozhodla, ze to definitivne zrusim, su to pre mna vyhodene peniaze, ktore radsej budem davat dietatu na sporenie, ked sa nam narodi..Minuly rok v lete som sa stretla s mojou "agentkou", ktorej som sa snazila vsetko vysvetlit, ze planujeme dieta a su to velke vydavky pre nas, no ona na mna kukala ako na idiota, ze nebodaj zvazujem zrusenie..A ked som odchadzala, tak mi este ponukala poistky pre manzela!! Tito poistovaci su uplne vygumovani..Teraz jej chcem napisat mail, ze som sa rozhodla vsetko zrusit, uz to vidim, ako sa bdue chciet stretnut a zase mi hustit do hlavy..Ake uz sa nedam..Najhorsie je to, ze kamkolvek clovek pride, vzdy ma odkazu na tu "moju" poistovacku..Ale sa nastvem a napisem vypoved a rovno im to tam poslem..Lebo ked som sa jej napr. pytala, kolko sa mi vrati naspat, tak to ona nevie, lebo to su neviem ake koeficienty a to mam v zmluve, no ale v tom sa nikto nevyzna.. Je to tragedia tieto poistky, dufam, ze sa ich cim skor zbavim 😒

sisaha
20. feb 2012

@ciusinka no pravda je taka, ze ked to zrusis, tak sa ti vrati iba malinky zlomok toho co vlozili do toho tvoji rodicia. Skor by som poistku vratila rodicom a nech to zvazia oni, ci ti s tym na cas pomozu, kym sa ako tak vyhrabete z dlhov, materskej, alebo to mas zrusit.
btw. amslico je hadam najhorsia poistovna co poznam (moj partner tam ma poistku tiez a nie malu), ale tiez mu ostava iba 10 rokov a povedali sme si, ze to nejak doklepeme. Predsa im tie peniaze tam nenecham.

sisaha
20. feb 2012

@stonozka obrat sa na svoju agentku a skus to prebrat s nou a takisto investovanie tvojich penazi - radsej konzervativny rast ako dynamicky (co je momentalne nevyhodne)

ciusinka
20. feb 2012

@sisaha Rodicia to platili 3 roky, ja mam platit zvysnych 12..Ale to tu nechcem riesit..

Tu nejde o ziadne vyhrabanie sa z dlhov, my nemame dlhy, mame len hypoteku na cast bytu a z tej sa „vyhrabeme“ za 27 rokov, takze to sa este nacakam..Ziadne ine dlhy nemame..Ale ide tu o to, ze si viem predstavit tie peniaze minut na dolezitejsie veci, najma ked budeme mat dieta a budem na materskej a prijmy nam o dost klesnu..Mame aj nasetrene na toto obdobie, ale nechcem tie nasetrene peniaze minat na poistky..To uz radsej by som potom zalozila dietatu nejake sporenie a davala peniaze tam..A okrem toho by som rada aj normalne zila, isla niekam na dovolenku atd a nie len setrila na to, aby som mohla zaplatit poistky..A tie peniaze, ktore platim, fakt nie su zanedbatelne..A nechcem prist do stadia, ze nebodaj by mi rodicia tie poistky znovu platili a ja by som sa citila blbo za kazdu vec, co si kupim alebo ked niekam pojdem na vylet alebo do restauracie, lebo tie peniaze som mohla dat na poistky a nemusela s tym zatazovat rodicov..Ale o tom som tu vobec nechcela pisat, len som chcela, aby zakladatelka vedela, ze nie je jedina, co riesi takuto vec..

veverka84
20. feb 2012

ja som zrusila minuly tyzden sebe aj detom 🙂 mali sme v kooperative ja od roku 2004, deti jedno od roku 2006 a druhe od roku 2009.zrusit to mozes kedykolvek napis si ziadost posli na centralu a hotovo a nevybavuj sa s nejakymi poistovakmi ktory to za ziadnu cenu nechcu zrusit ze sa to neoplati a pod.poistovne su o nicom.preplatis vela a ked maju dat tak sa tvaria ze nic...dostala som aj nejake peniaze podla grafov zo zmluv to cca sedelo rozdiel bol min.ak by ste este nieco chceli vedet rada odpoviem ak budem vedet.

alicia28
20. feb 2012

dnes sa mi zda zivotne poistenie skor luxus ako nevyhnutnost,
ludia su radi ked maju na stravu a uver na byt.,
my s manzelom mame poistky a platime vela ale keby som na to nemali hned to zrusim,
dolezite je zit v pritomnosti a mat za co kupit detom jest a zaplatit najom
a nie zivorit len pre poistovne,
situacia na slovensku je uboha a pokial nebude vyssia zivotna uroven ludi a stale budu nizke platy tak aj s poistkami to nebude ruzove,
kazdy si to rozmysli ci bude platit poistku alebo bude radsej zit pritomnost a nerozmyslat co sa mi stane ked sa mi stane.

rusalinka
20. feb 2012

Ahoj, pracujem v poisťovni (nie ako poisťováčka 🙂), v inej ako amslico. Mnohé tieto poistky majú možnosť aj čiastočného odkupu, výberu. Skús zatelefonovať a popýtať sa na to. A určite je možnosť zníženia splátky, nedaj sa odbiť, toto musia mať všetky poisťovne. A najlepšie bude zájsť na nejakú pobočku, tam ti povedia viac info. Len ako vravím, nedaj sa odbiť, lebo oni ťa budú presviedčať, aby si si splátku neznižovala... čo sa týka rušenia, to asi neruš, nevrátilo by sa ti veľa, zmluva z roku 2008 je veľmi mladá, to by bola škoda..

liz_lemon
20. feb 2012

@veverka84 zrusit sa da len 6 tyzdnov pred splatnostou, je to tak stanovene v Obcianskom zakonniku

sisaha
20. feb 2012

@ciusinka ja ti rozumiem, ale po troch rokoch ta odkupna hodnota bude mozno nulova a rodicia vlastne vyhadzovali peniaze do vzduchu. Preto hovorim, ze by si ich radsej mala s tym oboznamit - aj so svojou fin. situaciou a nech sa rozhodnu oni. Ak to zrusis a nedostanes nic, tak mna ako rodica by sa to dotklo a urcite by som radsej za to dieta platila..Ber to len ako moju radu, nech sa rozhodnu rodicia sami.. 😉

magali
20. feb 2012

@alicia28 uplne suhlasim.. moj priatel tiez prave rusi amslico zivotnu poistku, lebo na to nemame, ja si zatial necham ale ked nebude ina moznost zrusim aj ja, viem ze pridem o peniaze, ale radsej nech mi vratia aspon nieco a nebudem musiet platit.. este k tym poistovakom.. ja tiez nevychadzam z uzasu, ako dokazu klamat a zavadzat.. priatel isiel na pobocku ze by to chcel zrusit, tam mu panko povedal ze to mu moze zrusit len ten agent kt. mu to zakladal.. zdalo sa mi to divne ale budiz, tak sme kontaktovali toho agenta, dva tyzdne trvalo kym nam dal vobec termin stretnutia a den predtym to odvolal a ze sa este ozve, lenze sa neozval.. tipujem ze si nasiel priatelove papiere a urobil to naschval aby sme presvihli lehotu na vypoved.. takze sa drahy nastval a napisal mail priamo na centralu, odtial mu odpisali ze to moze normalne zrusit formou listu a poslat na centralu, este mu tam aj pekne napisali citacie z vseobecnych podmienok co sa tyka lehoty na podanie vypovede.. takze zaver z celeho je ze poistovaci su len prizivnici a este aj klamari

veverka84
20. feb 2012

neni pravda ja uz mam peniaze na ucte a to som mala platit svoju este 8 rokov a deti jednu 20 rokov a druhu 23 rokov 🙂 je pravda to ze oplati sa zrusit k vyrociu teda vzdy k datumu kedy sa uzatvorila ale aj to je len min eur navyse...treba si precitat zmluvne podmienky a tam v niektorom bode bude uvedene aj odstupenie zrusenie kazda poistovna to nazyva inak, a taktiez je tam pisane ako je to s ,,odbavnym,, tak to nazyva kooperativa a ,,odbytne,, tak sa to vola v allianzi.

ciusinka
20. feb 2012
ciusinka
20. feb 2012

@sisaha Oki, dakujem za radu a za nazor, ale ono je tam vela faktorov, ktore ovplyvnuju moje rozhodnutie, ale to uz naozaj nie je na verejnu diskusiu..

anitab
20. feb 2012

@stonozka niekedy sa to da pozastavit, alebo znizit vysku splacania, skus sa informovat aj tymto smerom, mozno by vam pomohlo, keby poistka bola docasne zastavena samozrejme len s tym, ze keby sa vam stalo nieco, tak vam budu hradit podla zmluvy vyplatu aj ked je to pozastavene...ale to su velmi specificke podmienky kazdej poistovni...ja myslim, ze zivitel rodiny by mal mat zivotnu poistku kvoli rodine, no tazko sa vyjadrovat k tvojej konkretnej - niekedy je lepsie velmi zlu poistku zrusit a zalozit inu...vseobecne zrusenie poistky je vacsinou nevyhodne pre poistovnika...ako som povedala, zlu treba zrusit, ale ostat uplne bez zivotnej by som sa bala..alebo jednoducho zvolit inu formu sporenia -drzim palec

liz_lemon
20. feb 2012

@sisaha podla mna to bude zbytocne platit, a dalej tak vlastne prichadzat o peniaze...

sisaha
20. feb 2012

@liz_lemon ja jej rozumiem, no ona najlepsie vie ako to maju v rodine. Preto sa musi rozhodnut sama. Ja som len povedala, ze ja by som informovala rodicov a nech sa sami rozhodnu, ci budu este platit za nu, alebo nech to zrusi.. 😉

stonozka
autor
20. feb 2012

@ciusinka
@sisaha
no veru veru, tiež zvažujeme lebo sme stále len stratový a to máme do 65tky takže teraz by to bolo najvhodnejšie... asi zrušiť a ked poistku tak niečo menej náročne a hlavne rozumnejšie...

stonozka
autor
20. feb 2012

@sisaha no ja som sa snou chcela spojiť a stretnuť ale nejako mi nedvíha telefon... 😒

liz_lemon
20. feb 2012

@stonozka ved to je jasne, lebo ma za teba peniaze, a ked to zrusis, tak ich uz mat nebude
preto treba ist rovno do centraly, a s poistovakom sa vobec nebavit

sisaha
20. feb 2012

@stonozka a skusala si aj osobne v kancli? Nam tiez nikto nebral, az ked sme sa dovalili osobne, tak sme veci poriešili. Ako prve sme zrusili indexaciu, reklamy s dalsimi a dalsimi ponukami a dvojite poistenia rovnakych veci. Poistka sa da aj optimalizovat, ale treba si to nechat vysvetlit..

stonozka
autor
20. feb 2012

@sisaha no nie, lebo viem že ona tam často nebýva, cestuje mimo SR... a pravdou je že čo sa týka "financii" ide to mimo mňa ... ja som študovaný iný odbor jasne že logika nepustí, ale nevidím do toho tak ako mnohí iný... možno to bolo myslené dobré ale kríza urobila svoje... neviem ... manžela posielam do pobočky 🙂

stonozka
autor
21. feb 2012

dnes sme mali stretnutie... zmeny sú možné najskôr január 2013, teraz čakáme čo sa bude diať... 😒

liz_lemon
21. feb 2012

@stonozka asi mas rocne splatky a poistne za tento rok si uz zaplatila...vtedy sa neda naozaj nic robit

ipllp
25. feb 2012

ak ste z okolia povazskej mozeme si k tym poistkam sadnut a zvazit za aj proti.nepatrim medzi ciste poistovacky jednej poistovne ale mam prehlad vo viacerych.Aby som mohla pomoct potrebujem vidiet navrh co v nom mate ,za co konkretne platite.V pripade zaujmu napiste mail.

slobyf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilka22
11. mar 2012

@liz_lemon tiez rozmyslam o zruseni zivotnej poistky, mam Amslico. Ak platim stvrtrocne, mozem to zrusit 6 tyzdnov pred kazdou stvrtrocnou splatnostou? Som z toho jelen. Platim ju uz 7 rok, tak by ma aj celkom zaujimalo o kolko v percentach pridem.....

stonozka
autor
13. mar 2012

@kamilka22 no ono ti musela poisťovňa vypracovať plán rastu úspor... a berie sa do úvahy odkupná hodnota účtu... odpočítaná o peniaze na administratívne účely s tým spojené... aspoň tak som to pochopila... ale nie je na škodu si tam napísať.... akurát my do konca roka neurobíme nič ☹ .... berie sa do úvahy výročie podpísania zmluvy

lenkatomkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz