Životná poistka, jej zmeny alebo zrušenie

stonozka
20. feb 2012

ahojte, dovolila som si založiť túto diskusiu, lebo potrebujem poradiť a neviem na koho sa mám obrátiť... v čase keď sme kupovali byt sme si brali hypoteku, poistovacia agentka okrem toho že nám vybavila úver v banke doporučila aj životnú poistku pre manžela, aj úrazove poistenie, nakolko ja som na materskej a keby niečo aby sme neostali bez penazi...lenže všetko bolo príliš drahe a jednoducho na to není tolko peniazkov, manželovi znižili plat a ja som 2 roky bez roboty... úúrazove sme zrušili už dávnejšie... teraz potrebujem poradiť od niekoho čo ma skpsenosť alebo vie v tom chodiť... mesačne platime skoro 60€ a je to dosť, nakolko je v poistke aj pripoistenie pre úraz a choroby... tie peniaze čo posielame sa "zhodnocujú" v nejakom azijskom akciovom fonde a neustále nam chodia výpisy s klesajúcou a nie stúpajucou tendenciou.... ked sm volala ten čo to s nami robila tak nejak nemá čas... manžel je naštvaný a chce všetko zrušiť ale neviem či to pojde... životnú poistku mame od januára 2008.... a čo v prípade ked ma na účte menšiu hdnotu ako bol plán v rámci strategickeho vývoja.... a predpokladam, že sa zmení aj odkupná hodnota účtu... ide o amslico... ďakujem za pomoc názory, veľmi nam to pomôže... lenka

molly28
20. sep 2012

@anib ..kludne si to prepíš a pýtaj sa...nie je to hanba...a nie je zač,,,som tu od toho, aby som pomohla 😉 😉 😉

renatka100
20. sep 2012

@anib v prvom rade ma tvoj muz uzavrety zly produkt. Podla mojho nazoru je uplne zbytocne poistenie s kapitalovym sporenim. Ved co bude za dvadsat rokov suma 5000 eur plus nejakych par drobnych za uroky z poistenia? Ja by som tuto poistku zrusila a nikdy viac kapitalove zivotne poistenie neuzavrela. Ja mam osobne a to odporucam aj tvojmu manzelovi nakolko je sofer rizikove zivotne poistenie. Platis sumu a si poistena iba na to riziko co si uzavries, nic do buducnosti neukladas. Toto poistenie je ovela lacnejsie a vpripade rizikovej prace tvojho manzela vyhodnejsie. A prave taketo poistenie maju kamarati tvojho mnazela. Moj nazor sucasnu zrusit nezmrazovat (to si budu iba pekne z tej sumy oductovavat poplatky a za chvilu tam nic nebude, prip inflacia uplne znizi hodnotu) dostanes par korun ale do buducnosti uz tak strasne neprerobis a uzavriet nove bez sporenia. Zrusit sa da vzdy k vyrociu poistnej zmluvy aziadost musis napisat 6 tyzdnov pred vyrocim. Dufam ze som trochu pomohla 🙂

liz_lemon
20. sep 2012

@anib to, ze niekto by platil cca 20 E/mesacne a mal poistnu sumu na 33tis EUR je blbost, never im

molly28
21. sep 2012

@renatka100 ja som radila @anib preto zmraziť, lebo pri zrušení zaplati ovela viac ako ked nechá zmraziť danu sumu (teda ju uvedie do slateného stavu)

renatka100
21. sep 2012

@liz_lemon tak ja platim 30 eur stvrtrocne pri PS 33 000 ale rizikove zivotne poistenie. Cize to co zaplatim za rok 120 eur sa nikde nescitava ani nekumuluje a po uplynuti poistnej doby nic nedostanem.

liz_lemon
21. sep 2012

@renatka100 no, to je urazovka, tie su lacne

renatka100
21. sep 2012

@liz_lemon nie je to urazove poistenie je to rizikove zivotne poistenie plus mam tam dalsie pripoistenia chronicke choroby, urazove pripoistenie a poistenie trvaleh invalidity.

katarina104
22. okt 2012

@renatka100 ahoj môžem sa opýtať v akej poisťovni to máš?ďakujem

tina2213
23. okt 2012

Ahojte. Nerozumiem prečo dôverujete poisťovacím agentom. Uzavrú hocičo len aby mali čo najväčší zisk. Obrátťe sa na finančných poradcov,ktorý vám tie hlúposti pomenia a zadarmo. Musia robiť všetko v prospech klienta a nie v prospech seba. Tam kde pracujem ja je veľa spokojných klientov. A robím tiež finančného poradcu len momentálne som na MD takže pracujem v Topoľčanoch a okolí

liz_lemon
23. okt 2012

@tina2213 poistovaci agent a financny agent je to iste, nesnaz sa tu ludi balamutit takymi hlupostami, ze to niekto robi zadarmo
nikto tu nie je taky naivny, aby nevedel, ze poistovne davaju agentom provizie
alebo ty to snad robis zadarmo?
a pomenenie tych hluposti je len o tom, ze za stare zmluvy (pomaly konciace, ktorym sa uz blizi vyplata poistnej sumy) sa uz nevyplacaju provizie, takze co urobia skveli agenti, ktorym ide len o dobro klientov? povedia, zruste si tie stare zmluvy, su nevyhodne (blbost, pretoze na starych poistkach byvala zvycajna technicka urokova miera 5%, teraz jedva 2,5%), uzavrite si nove (ovela horsie), z ktorych zase budu dostavat provizie
zda sa ti tento postup v prospech klienta? mne ani nahodou

molly28
23. okt 2012

@liz_lemon len aby som to uviedla na správnu mieru....naozaj register v NBS rozlišuje pojmy finančných agentov, finančných poradcov, a dokonca finančných sprostredkovateľov ....

@tina2213 a aby som zase uviedla na správnu mieru - všetko je to o človeku ktorý je na danej pozicii a ktorý to robi...každý jeden či finančný agent, či finančný poradca, alebo finančný sprostredkovateľ to robia za účelom zisku, ale v závislosti od daného človeka ktorý vykonáva tuto funkciu sa zmluvy či obchody uzatváraju...su takí, ktorí robia pre dobro človeka a sú bohužial takí, ktorí robia len pre víziu velkého zárobku...a práve títo kazia meno tým dobrým, tým poctivým...

liz_lemon
23. okt 2012

@molly28 viem, ze NBS to rozne rozlisuje, ale v konecnom dosledku je to to iste

molly28
23. okt 2012

@liz_lemon všetko je to o ĽUĎOCH...

tintinamartina
23. okt 2012

@molly28 keď sa pz dá do zmrazeneho stavu, mesačne sa aj z takejto zmluvy sťahujú poplatky a to v kazdej poistovni. Klient už nie je poistený, ale poplatky idú. Pri zrušení zmluvy mu budú stiahnuté.

alenka777
23. okt 2012

@tina2213 nie je to celkom pravda, aj finanční poradcovia majú zmluvy len s niekoľkými poisťovňami a bankami a produkty vyberajú podľa toho za čo majú najvyššiu províziu....

molly28
23. okt 2012

@tintinamartina ano máš pravdu...ale tak je to jedna z možnosti---nie?
@alenka777 suhlasim s tebou..a preto hovorim že je to jedno ako sa nazýva dotyčný, hlavné je ako robi...

zuzanazuzinka
9. nov 2012

@ciusinka
vidim, ze tato debata je trochu starsia a neviem, ci si to este precitas, ale neda mi nenapisat svoju skusenost s ZP od Amslico.........Rovnaky pripad-poistku mi zalozili rodicia, k tomu este nevyhodnu, tak som sa ju rozhodla bez ohladu na to, kolko stratim, zrusit. Ale som v olovici poistnej doby, takze by to nemalo byt hrozne. V kazdom pripade som sa definitivne rozhodla tymto podvodnikom neplatit uz ani rok navyse ako nejaka opica, len aby som neprisla o nejake eura.....Mimochodom, pani "agentka" mi taktiez nevedela povedat, kolko dostanem....Takze: platim polrocne, tak som im pisomnu ziadost zaslala doporucene 6 tyzdnov pred uplynutim polroka. Oznamili mi, ze to teraz zrusit nejde, ze az k vyrociu zmluvy. Zaroven som im oznamila aj zmenu adresy TP (nepisem bezdovodne-vsimni dalej). Bola som v tom case tehotna, tak som sa nechcela rozculovat a natahovat s nimi, tak som si povedala ok. O polroka som napisala a poslala doporucene opat ziadost, tentokrat uz 6 tyzdnov pred vyrocim zmluvy. A teraz: predstavte si, ze ta "agentka" volala domov k mojim rodicom (teda na staru adresu, pricom korespondencia z Amslica mi uz po zmene TP prisla aj na novu) a dovolim si povedat, ze teda otravovala, navyse sa ani nepredstavila a kedze zial aj moja mama ma u nich ZP, tak sa pytala mojej mamy, preco chce zrusit svoju ZP. Mama samozrejme o nicom nevedela. Uplnou nahodou som tam vtedy bola tak som telefonat prevzala. Tato dotycna mi povedala, ze moju ziadost sice prevzali dna 2.10., ale ze im z Bratislavy oznamili, ze to nie je mozne zrusit, lebo som to nestihla tych 6 tyzdnov. Tak to ma fakt nasralo - datum vyrocia je totiz 15.11., t.j. prevzali to 6 tyzdnov a 2 dni pred tymto datumom!!!!!!!!! Taze mi zacala tvrdit, ze este musim zaplatit dalsi polrok a az potom to zrusit!!!!!! 🙂))))) ROBIA SI Z LUDI IDIOTOV!!!!!!! POZOR!!!!!!!! Tak som sa fakt nastvala, az mi dala "agentka" k telefonu "riaditela" pobocky - A TERAZ POZRITE NA PROFESIONALITU TYCHTO LUDI: viete, c sa ma tento riaditel opytal, bez toho aby sa predstavil? Opytal sa ma - citujem: "Vy nemate co robit, pani XY? Vy nemate co robit?" Tak a teraz si urobte nazor, ludia. Momentalne cakam, ci mi tie peniaze poslu. V opacnom pripade ich bude kontaktovat moj pravnik.

tombellong30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciusinka
22. nov 2012

@zuzanazuzinka Tak ja uz to mam nastastie vsetko za sebou, ja som sa skontaktovala s agentkou uz tusim v marci alebo tak nejako, podpisala som s nou, ze to chcem zrusit a ona ze to posle do centraly tych 6 tyzdnov pred vyrocim..aj som sa bala, aby na to nezabudla, kedze mala v septembri rodit, ale nastastie pred cca. 2 tyzdnami mi prisiel papier, ze mi teda "schvalili" zrusenie zivotnej poistky - neviem, co mi oni mali co schvalovat?? a ze mi peniaze poslu postovou poukazkou - ta mi dosla minuly tyzden a uz mam aj peniaze doma - aj toto je "super" logika - ked som chcela poslat peniaze na ucet, tak by som muela ist podpisat nejaky papier s cislom uctu k notarovi, ze ked to nepojdem, tak potom mi poslu postovu poukazku - kedze som nemala cas ani chut sa trepat k notarovi, dala som si to poslat poukazkou..Nastastie uz je vsetko vybavene a mam svaty pokoj..

depeche7
22. nov 2012

ak by ste chceli poradit co s poistením, napiste, ak budem vediet, pomozem. Nie som agentka, ani maklerka, ale venujem sa tejto tematike cez 2 roky.

depeche7
22. nov 2012

tom inc fin.sluzby pocujem a vidim teraz prvy krat, hmmmmmmmmmm...
Ak by som potrebovala uver, tak rozhodne idem cez banku, najlepsie kde mam aj ucet, alebo manzel a som tam staly klient. Vtedy mozu aj znizit urok.sadzbu. Plus vyhoda vek do 35 rokov a akciove ponuky banky.

katarina104
13. dec 2012

@depeche7 ahoj chcela by som vedieť aký máš názor na wustenrot INVESTIČNÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE PRE ZDRAVIE A DÔCHODOK ďakujem

depeche7
14. dec 2012

@katarina104
prečítala som si info o tomto produkte.
http://www.wuestenrot.sk/index.php?idpg=223
Treba podotknúť, že je to investičné poistenie - investovanie do fondov, kde výška výnosu závisí od obchodovania na trhoch. Treba si poriadne prečítať na poistnom návrhu ( poistnej zmluve) všetky všeobecné podmienky, čo v tom poistení všetko je a aká je GARANCIA vložených peňazí. (Aby sa Vám v budúcnosti nestalo, že napr. vložíte 3000,-€ a o 10 rokov tam bude len 600,-€. aktuálny stav pri obchodovaní na finančných trhoch.
Ďalej je dôležité vedieť aj cenník poplatkov, čo a koľko Vám za akú transakciu strhujú.
http://www.wuestenrot.sk/upload/files/sadzobnik...

Môžete si navoliť (ako aj v iných poisťovniach) ponuku šitú priamo na mieru - poistné riziká podľa vlastných preferencií, pre prípad ktorých chcete byť zabezpečený.
Ja odporúčam hlavne základ je:
Poistenie pre prípad dožitia.
Poistenie pre prípad smrti.
Poistenie pre prípad trvalých následkov v dôsledku úrazu s progresiou 400 %.
Poistenie pre prípad smrti spôsobenej úrazom.
Poistenie dennej dávky za dobu nevyhnutného liečenia úrazu.

Výhodu majú tú že
Deti sú až 7-krát zadarmo spolupoistené:
kritické choroby
trvalé následky úrazu s progresiou 400 %
rehabilitačné náklady a náklady na kozmetické operácie po úraze
denná dávka za pracovnú neschopnosť s karenčnou dobou 14 alebo 28 dní
denná dávka za dobu nevyhnutného liečenia úrazu
denná dávka za hospitalizáciu
cestovné poistenie

A rozhodujúca je cena poistenia. Dajte si spraviť ponuky aj v iných poisťovniach a nechať vysvetliť všetko čo to obnáša, uležať v hlave a potom sa rozhodnúť.

Ešte som si všimla, že uvádzajú
...volíte si vlastnú investičnú stratégiu, ktorú môžete kedykoľvek zmeniť...
tu treba potom aj sledovať ako sa trhy pohybujú, sami sa staráte o svoje financie.
Dôležité je aj spoplatnenie jednotlivých úkonov.

Ja preferujem radšej garantované poistenia, kapitálové, aj keď okolo s 2,5% ročným úrokom, ale je tam istota, že peniaze čo vložíte dostanete aj späť + s úrokmi istými..

V investičnom môže byť výnos oveľa vyšší, ale aj časom môže ísť dosť dole.
Ale sto ľudí sto chutí.

stonozka
autor
22. dec 2012

ahojte, takže po roku zrušená poistka, ale ako!!! v dôsledku zle investovaných penazi poistovnou amslico, muž prišiel o tretinu svojich penazi... a z tých 2/3 čo ostali dostal 60% takže 987€... no bude na vianočne odmeny... manžela skoro porazilo... no a že profesionalita a všetko v mene klienta...nikdy viac... 😠

tanitta
22. dec 2012

@stonozka my sme rusili 2investicne poistky po 6r.... aj ked sme stratili...s tym sme pocitali .... v dochodsovskom veku by sme si za to mozno kupili par rozkov 😝 ...

prospects
23. dec 2012

@stonozka mozem sa opytat ako si ju nakoniec zrusila? Moja v allianz bude mat vyrocie v juli buduceho roku. Tiez planujem zrusit moju, rodicia ju otvorili bez mojho vedomia pred dvoma rokmi, viem, ze asi nedostanem ani cent a budem tu celu sumu rodicom vratit, ale fakt si neviem predstavit platit 29 eur este dalsich 30 rokov.. Zijem v UK a tu su poistky aj tak omnoho lacnejsie, ak si budem chciet nejaku otvorit. Poziadala si pisomne alebo osobne? Dakujem vopred za odpoved.

liz_lemon
23. dec 2012

@prospects ak poistku uzatvorili v tvojom mene rodicia, teda jeden z nich je poistnik, tak ty ju zrusit nemozes, moze to urobit len jeden z rodicov, a to aj ked si dospela
poistka sa vypoveda pisomne min. 6 tyzdnov pred datumom splatnosti

prospects
23. dec 2012

@liz_lemon pozeram teraz do zmluvy, je na nej uvedene: poistnik a poisteny- moje meno a opravnene osoby- mama 50 %, otec 50 %.... nevies nahodou co to znamena? dakujem vopred za pomoc

liz_lemon
23. dec 2012

@prospects to znamena, ze zmluvu si uzatvorila ty, takze ju mozes sama zrusit a opravnene osoby su osoby, ktorym by sa poistka vyplatila ak by si zomrela

prospects
23. dec 2012

@liz_lemon no to je super sprava si ma potesila takto pred Vianocami 🙂 zmluva bola uzavreta 15.6.2011, zaciatok poistenia 15.7.2011, prosim ta od ktoreho datumu sa bude ratat tych 6 tyzdnov?
Taktiez nevies nahodou co by malo byt udane v tej pisomnej ziadosti? A trosku sa aj bojim, ze ked ju poslem z UK, aby dorazila nacas a tiez som citala na inych forach, ze poistovna proste povedala, ze ju nedostali nacas a potom dotycny musel platit dalsi rok... nebolo by istejsie to tam priniest osobne do BA? Neviem.... Dakujem este raz za tvoju pomoc!