Životná poistka s investovaním

9. aug 2022

Rozhodujeme sa pre zivotne poistenie s investovanim pre dcerku … alLianz alebo metlife
Mate taketo poistenie ? Ste spokojny ? Aku poistovnu si vybrat ? Dikicko

janai1
9. aug 2022

Ani jednu... Životné poistenie neslúži na investovanie

marci77
9. aug 2022

tiez neodporucam zivotne poistenie
samostatne poistku ak chcete
a samostatne investovanie

nelca84
9. aug 2022

Pridavam sa k nazoru, ze tieto dve zalezitosti zasadne zvlast. Zivotka s investovanim je asi najhorsi produkt na trhu.

liljana
10. aug 2022

Ludia su naivni, ked si myslia, ze si budu platit zivotne poistenie a ked sa im nic nestane, tak im potom celu sumu vyplati poistovna ako darcek. Takto by poistovne rychlo krachli.

amonet
10. aug 2022

cez poistku sa neinvestuje ani nespori

autor
10. aug 2022

A co odporucate ako investovanie pre dieta ? Aby si za 20 rokov mohlo vybrat nasporenu sumu ?

dr_smajlik
10. aug 2022

pracujem s poistením ale ja sama klientom neodporúčam investičné poistenie... poistenie má slúžiť na krytie rizika, Veľkú časť investičnej časti zožerú poplatky a pri predčasnom odkupe o to viac... pokiaľ chcete sporiť formou investovania, tak tam záleží od Vašich možností a zručností. najjednoduchšia forma sú podielové fondy, Veľký boom zaźívajú aktuálne ETF fondy, niekto nakupuje fyzické investičné zlato a tí skúsenejší obchodujú na burze. A potom sú ešte vysokorizikoví špekulanti, ktorí obchodujú kryptomeny... pokiaľ ale máte minimálne skúsenosti, z investičných produktov je pre Vás najlepšia voľba investičné sporenie vo fondoch.

liljana
10. aug 2022

@dr_smajlik Asi tak. Ak sa chce dat poistit, tak samostatne zivotne poistenie. Ak chce sporit a investovat, tak samostatny investicny produkt. Ale nie ten hybrid zivotna poistka so sporenim, kde vela naslubuju a klienti su neprijemne prekvapeni vysledkom.

mell27
10. aug 2022

Tieto poistky boli založené, aby zdierali finančne negramotných ľudí... Čudujem sa, že na v dnešnej dobe nájdu ľudia, ktorí si ich uzatvoria... Za mňa ani jedna, ....

mell27
10. aug 2022

Napr. IAD je zastrešená bankou, ... Šla by som ale cez finančaka, ktorý ti vie dať lepšie podmienky, prípadne EIC alebo finax... Jeden môj známy si tu poistku so sporením založil v 70-tych rokoch, minulý mesiac mu skončila a dostal 800€ ... Takto nezabezpečíš budúcnosť svojmu dieťaťu, ale niekomu inému 🤦

dr_smajlik
10. aug 2022

@liljana minule bol u mňa klient že akú má odkúpnu hodnotu na jeho IŽP... po 10 rokoch a mesačnej platbe 16 eur z ktorej cca 10 € išlo do investície mal odkúpnu hodnotu 163€.... ťa môže poraziť... ale veľa robí aj malý podiel akciovej zložky a spomínané poplatky...

autor
10. aug 2022

Dakujem za Vaše postrehy ja týmto veciam vobec nerozumien a preto som oslovila znamu co robi pre ovb a tá mi odporucila toto zivotku s investovaním , radsej by som vsak dala zvlast zivotnu poistku a zvlast investovanie tie fondy sa mi pozdávajú , viete aj odporucit kde do fondov investovat ?

autor
10. aug 2022

@mell27 tie firmy IAD , EIC A FINAX je niečo ako OVB ?

amonet
10. aug 2022

nie, toto su priamo spravcovske spolocnosti ktore spravuju fondy

amonet
10. aug 2022

@mell27 kazda spravcovska spolocnost musi mat depozitara banku ktora vedie majetok klientov oddelene od majetku spolocnosti

katika901
10. aug 2022

Ak chceš poistenie pre dcéru, ty máš poistku? Vieš si ju pridať k svojej zmluve, ak máš.
Sporenie jedine samostatne, ideálne spomínané EIC, Finax, IAD.

autor
10. aug 2022

@katika901 ja nemam ziadnu poistku , iba manzel a poistku by sme chceli len nvm aku

mell27
11. aug 2022

@amonet správcovská spoločnosť áno, zato sa aj tak volá 😊

amonet
11. aug 2022

dopoistite dieta k muzovi, klasicky uraz, trvale nasledky, hospotalizacie chirurgicke zakroky a detske kriticke choroby. vychadza to 5-7€ mesacne

katika901
11. aug 2022

Tak by som radšej dieťa pridala k mužovej poistke, je zbytočné samostatne poisťovať dieťa. A rozhodne samostatné poistenie bez šetriacej zložky.
Bolo by dobré sa poradiť s fin. sprostredkovateľom, mimo tej známej, a uvidíš aké ti ukáže možnosti.

andrej241
12. aug 2022

Ja mam zmluvu IAD pokial chcete napíšte správu

sweet20
10. máj 2023

ahoj, napis mi spravu ak chces a ti poslem porovnania