Oplatí sa mi zmena fondu v životnej poistke?

Zodpovedané
20. feb 2024

Dobrý deň,

mám 34 rokov a už niekoľko rokov mám životné poistenie v Metlife, kde na sporiacu časť ide 20 EUR mesačne. Mám tam však garantovaný fond s 1,9 %.

Oplatí sa mi zmeniť na iný fond s lepším výnosom, keď tam sporím len 20 EUR?

Budú tam nejaké poplatky pri zmene fondu (napríklad vstupné poplatky do fondu) v takej výške, že sa mi táto zmena neoplatí?

Chcem si to nechať dlhodobo, asi do dôchodku, nechcem to rušiť. Ďalšie peniaze mám investované inde.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som určite nevyužíval investičné životné poistenie kvôli vysokým skrytým poplatkom a obmedzeniam. Zároveň poisťovňa Metlife je dosť drahá inštitúcia. Ešte som sa nestretol s tým, že by vyšla klientovi najvýhodnejšie, ak sa porovnávali všetky možnosti na trhu.

Ak už by ste si to aj mali nechať, tak odporúčam si zvoliť aspoň nejaký dynamický fond s vyšším zhodnotením, keďže máte nízky vek.

Odporúčam si však určite prečítať môj článok na tému životného poistenia: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk