Zrušenie poistky Generali

alexandra56
26. jan 2016

ahojte zienky ak chcem zrusit zivotnu poistku GENERALI DYNAMIK platim 30eur mesacne4rok ako postupovat?dakujem za rady....domov mi prisiel papier ze podiel z vynosov 2,90 to tolko dostanem po4rokoch?vdaka

mutinka
26. jan 2016

Zrusit to ale sjir kontaktuj svoju poradkynu ktora ti to uzatvarala budes tam mat nejaky vynosbale zdaleka to nebude to co si tam vlozila prva dva roky platis iba poplatky

zacik
26. jan 2016

to bude urcite to super investicne zivotne poistenie, za ktore dostava poradca proviziu vo vyske tvojej rocnej platby...doporucujem precitat zmluvu. Vypovedna lehota bude asi par mesiacov, ale to ti predpokladam pri uzatvarani zmluvy poradca povedal...

dominika6
26. jan 2016

@alexandra56
Rataj polovicu z toho co si vlozila

peta18ha
26. jan 2016

Vypovedna lehota vacsinou byva 6 tyzdnov,je som teraz rusila...len v inej poistovni

natalym
26. jan 2016

Na stránke majú číslo na kontaktné centrum. Všetko vybavíš tam. Ja raz nechápem tieto otázky. 🙄

alexandra56
autor
26. jan 2016

Dakujem vam za info 😉 pomohlo

wewe28
26. jan 2016

@alexandra56 výpovedná lehota je 6 týždňov a ako tu už odznelo po 4 rokoch toho veľa nedostaneš - záleží aj od investičnej stratégie sporenia. A prečo ju chceš rušiť? Lebo ak preto, že sa Ti zdá, že platíš veľa, tak si môžeš zmluvu len upraviť a znížiť si tak mesačnú sumu? Záleží ako je nastavená...môžno sa nebude dať, pretože to závisí od veľa faktorov, ktoré do výšky poistného vstupujú.

qwerty81
26. jan 2016

MM chcel zrusit predcasne poistku ktoru v Generali platil roky, nie male peniaze... Zratali mu to, podtrhli a vysledok bol na vyplatenie 0,- Podotykam ze tam natlacil za tie roky tisice... Ked sa s nimi isiel natahovat, ze to da na sud a pod. tak mu napisali, ze kludne a ze si mal lepsie precitat zmluvy ... Nepreštiš ich (pardon za vyraz)...

123456eva
26. jan 2016

@dominika6 Ako to polovicu... ty sa v tom vyznáš alebo si poradca?Aj ja som teraz zrušila a na pobocke mi nevedelli povedat kolko dostanem spat... vraj mi poslu výmer z BA

dominika6
26. jan 2016

@123456eva
Ano poslu ti vymer a ten bude + - autobus polka...

123456eva
26. jan 2016

@dominika6 autobus polka?

dominika6
26. jan 2016

@123456eva
😀...to ja tak hovorim...plus minus autobus..

123456eva
26. jan 2016

a co to znamena za obdobie 5 rokov kazdy mesiac po 30 e dostanem spat polovicu?

wewe28
26. jan 2016

@123456eva ale na sporenie nejde 30 eur, to nemôžeš tak rátať. Na sporenie ide cca 15 eur podľa tejto sumy...takže rátaj len 15, zvyšok si platíš poistenie ktoré ti nikto nevráti...to si platíš za riziko

wewe28
26. jan 2016

@123456eva ...ak vôbec v tej poistke má sporenie...lebo ak nie, tak nedostane vôbec nič

123456eva
26. jan 2016

to mi je jasne že mi nevrátia celú sumu budem rada ked vrátia aspon polovicu... dakujem za odpoved

ketrinka17
26. jan 2016

@alexandra56 prve dva roky človek platí na poplatky poisťovne. Až po dvoch rokoch sa začína vôbec niečo zhodnocovať. V prvých 4-5 rokoch je odkup nulový alebo minimálny. Po 2 roku je potrebné aby ste mali nastavené výnosné fondy. Prečo ju chcete zrušiť len kvoli výnosu? Pri zmluve by ste mali mať aj tabuľku s hodnotami a sumami, pozrite si ju. Záleží aké mate pripoistenia a pod. Ak máte len rizikovku, tým pádom si nešetríte, len platíte za riziko, ktoré môže nastať.

alexandra56
autor
26. jan 2016

@ketrinka17 chcem ju jednoducho zrusit je tam aj sporenie len mi je nanic nepotrebujem ju 😎

ketrinka17
26. jan 2016

@alexandra56 tak napíšte ziadost o zrusenie do poistovne. To je cele 🙂

sissy27
26. jan 2016

@alexandra56 tu ti sotva niekto povie, koľko dostaneš späť, veď nevieme čo je to za poistku, čo tam máš ako nastavené. Najlepšie urobíš, keď budeš kontaktovať priamo poisťovňu, číslo si za pár sekúnd vygoogliš.

saxxxana
27. jan 2016

ja som mala sporenie s poistenim v kooperative za 15r kedze som to zrusila predcasne vyplatili mi cca 300e (ocino mesacne "sporil" asi 25e-malo by tam byt aspon 4500e)
takze nikdy viac
Necakaj velku sumu, poistenie so sporenim je najvacsia blbost

mirka17
27. jan 2016

ja som rušila pred pár mesiacmi, generali dynamik.
napíšeš klasický list, záhlavie, adresát + napr. v takomto znení:

číslo poistnej zmluvy: xxxxxxxx, variabilné kapitálové životné poistenie Dynamik
rodné číslo: xxxxxxx

Vec: Žiadosť o zrušenie poistnej zmluvy a vyplatenie odkupnej hodnoty

Týmto Vás žiadam o zrušenie poistnej zmluvy xxxxxxx - variabilné kapitálové životné poistenie Dynamik k najbližšej lehote platenia z dôvodu vážnej finančnej situácie. Zároveň žiadam o vyplatenie odkupnej hodnoty na číslo účtu xxxxxxxx

list musíš dať potvrdiť notárovi, keďže žiadaš o vyplatenie na účet.alebo môžeš to ísť odovzdať osobne, kde potvrdia tvoju totožnosť.

čakala som asi 6 týždnov,
a z 1800 eur, mi vyplatili cca 1500 €. myslela som že to bude horšie.
budú ti ešte volať, či si to nechceš rozmyslieť, alebo znížiť splátky. ja som dala vážnu finančnú situáciu, lebo to je najpriechodnejšie.
Pa

moni244
27. jan 2016

@natalym no ale vieš, vďaka mk nemusia ženy v dnešnej dobe rozmýšľať a všetko za nich vyriešia iný 😉

alexandra56
autor
27. jan 2016

@moni244 naco sa zapajate do diskusie ked ste arogantne tajeto diskusie nie su pre Vas .Ostatnym pekne dakujem za pomoc a krasny den prajem 😉

moni244
27. jan 2016

@alexandra56 jasne, treba sa nadalej spoliehat na inych a nevediet nic vybavit sama, gratulujem, krasna vizitka

alexandra56
autor
27. jan 2016

@natalym ked nechapes neries nik ta nenuti diskutovat pekny den 😉

alexandra56
autor
27. jan 2016

@moni244 nik sa ta pokial viem neprosil o pomoc a negativnu energiu si vybijaj inde 😀

moni244
27. jan 2016

@alexandra56 pytala si sa na rady, moja rada je, pohni trosku rozumom a nespoliehaj sa len na druhych 😉

alexandra56
autor
27. jan 2016

Prosim Vas nereagujte na tuto diskusiu su tu ludia ci ich pomoc druhym irituje.vdaka vsetkym

mijo53
27. jan 2016

Ak ide o investičnú poistku, tak je veľmi nepriaznivý čas na rušenie, nakoľko fondy, do ktorých sa investuje klesajú vzhľadom na situáciu vo svete, u nás je pred voľbami, voľby v USA ap. To všetko ma vplyv na hodnotu investičnej jednotky. No a pri poistkách platí: zruší sa poistka a vtedy sa niečo môže stať, uraz, smrť úrazom, zhorí dom ap.