Pediatrička v Liptovskom Mikuláši, ktorej nevadí neočkovanie

zlte_kuriatko
10. jan 2014

mamičky poradte mi nejakú dobrú pediatričku v liptovskom mikuláši alebo okolí ktorá nemá problém s neočkovaným a nebude ma nútiť silou mocou podpísať nejaký papier.

saskax
17. jún 2015

@maminkasisa ja som bola s 5 rocnym synom minuly rok v lete v nemocnici (angina a zabrali az 3. antibiotika podavane do zily), kiahne musel chytit niekde v nemocnici na chodbe - cize imunita po chorobe ziadna a pribeh kiahni uplne super - ani som nevedela ze su to kiahne. Bez teploty, vo vlasoch mal 2 hnisave vyrazky a na tele jemny vysyp. 3 rocna dcera, ktora bola zdrava ako ryba tiez sice bez teploty, no mala hnisave vyrazky vsade (este aj v susule)...cize neviem ci to je imunitou.

zlte_kuriatko
autor
18. jún 2015

@sardinka333 citujem ťa...ja si vravím že my to bud nechytíme alebo budeme mať lahší priebeh a prekonáme to bez komplikáciíí... ja ti prajem aby to tak bolo! ale to si len vravíš ale vieš naozaj, že to tak bude? to že máš deti očkované, neznamená, že neochorejú ani že budú mať lahší priebeh. či máš osobnú skúsenosť, že to tak je?????

maminkasisa
18. jún 2015

ja mam osobnu skusenost so synovcom, bol ockovany proti kiaham, bol u nas ked nasi iste len isli ochoriet, cize uz sa mohol nakazit, v skolke mala cela jeho trieda a on nedostal kiahne, svagrina povedala, ze ho to ochranilo proti kiahnam, ja si tiez myslim, ze ked je dieta zaockovane, tak ho to ochrani pred chorobou, alebo ked ju uz dostane, tak bude lahsie priebeh, ja som dala dceru zaockovat proti zltačke typu A ked isla do skolky do kolektivu a nebanujem, mam znamu, kde mala dostala asi v skole zltacku, maju tam v triede ciganov, ale nehovorim, ze to dostala od nich, aj ked znama si to mysli, a cela rodina musela chodit na injekcie do brucha....

zm79
19. jún 2015

@zlte_kuriatko ved o to prave ide. ak by zaockovali vsetci, tak by sme sa tych chorob nemuseli bat. ale vdaka tym co neockuju, tak tie choroby sa opat vracaju medzi nas....ak sa teda niekto rozhodne a neockuje, mal by znasat vsetky s tym spojene "ukony", medzi ktore patri aj napr. ze mu odmietnu dieta zobrat do skolky, ze nebude mat problem podpisat prehlasenie ze nechce ockovat, ze zaplati pripadnu pokutu atd. nemyslis?

zlte_kuriatko
autor
19. jún 2015

@zm79 to je podla mna blbosť, ved si vezmi sú vyspele krajiny (oproti nášmu slovensku) a nie je tam povinné očkovanie, štat ti len odporučí očkovať.. a nič sa nedeje, ked nedáš, a sú tam nejaké epidemie?. Podla mna by to mala byť pre rodiča slobodná volba a čisto jeho vec či očkovať dá alebo nie. bohužial kvôli očkovaniu sa nebudem stahovať 🙂 okrem toho ako sa vracajú medzi nás? poznáš niekoho alebo nejaké dieťatko čo má mumps, rubeolu , osypky atd ..? a ja zastávam názor, že ak sa má stat niečo nám alebo našim detom, tak sa stane či je dieťa očkované či nie.
neviem či si čítala vyššie moje príspevky, no ja som človek čo má paniku aj z toho, že ide na preventívku na gyndu 😀 takže logicky, som rozmyslala ako to všetko obísť, aby som nemala opletačky. ale moj mm má taký istý názor ako ty... rozhodli sme sa tak, a budeme znášať dôsledky -- prinajhoršom zaplatíme pokutu 300e--s tým rátame, ale je to už rok a pol a žiadna vyzva pokuta neprišla. a podpísali sme aj dr papier. a aj do školky čo sme dávali papier dr napísala, že nie je očkovana.

saskax
19. jún 2015

@zlte_kuriatko mumps sa pred casom objavil na vychodnom Slovensku (myslim ze 2 mesiace dozadu to davali na Markize).

zm79
19. jún 2015

@zlte_kuriatko tak si zelajme, aby sa nikomu z nas nic nestalo. ci ockovani, alebo nie. vsetky prispevky som necitala. ockovanie je ako vela inych tem, kde sa vsetci nezhodneme na rovnakom vysledku. a asi by sme sa dostali do velmi filozofickej roviny, ze sloboda jedneho je obmedzenim slobody ineho, atd 😉) tak sa radsej idem/podme venovat nasim detickam. ockovanym, ci nie 😉 vela zdravia