Ako dlho bavila vaše deti trojkolka?

gilmorka
5. máj 2011

Ahojte. Malý bude mať jeden rok,uvažujem, že by sme mu kúpili trojkolku. Takú s vodiacou tyčou pre rodiča. Zaujímalo by ma,ako dlho sa na nej vozili vaše detičky,vydržali na nej až kým už vedeli pedálovať samé a aj potom? Kamarátke v nej malá nebola ani mesiac,tak váham, či sa oplatí do nej investovať,alebo bez nej vydržíme. Ďakujem za odpovede 🙂

akika722
5. máj 2011

do dvoch r. sa v nej vozil vonku a potom sa s nou hral doma...vzadu mal uložny priestor tak si tam daval kocky,zvieratka a vozil si ich kade -tade 🙂

anjelicek26
5. máj 2011

To, ze sa da na trojkolke s vodiacou tycou pedalovat je HLUPOST. Pedalovat vie az tak 2.5 - 3 rocne dieta (tak aby utiahlo vlastnu vahu) a to sa uz na trojkolku nezmesti. Ak chces kupit trojkolku s vodiacou tycou, tak len ako dalsie tlacitko pre drobca, co ho bude bavit, ale nic viac by som od toho necakala.... ak chces nieco, s cim bude vediet chodit sam, tak puky wutsch, bobby car alebo ine odrazadlo...

ani3012
5. máj 2011

stojí nám v pivnici....ako je to rýchly presun niekam,ak nechceš použiť kočík a dieťatko ešte nevie chodiť...nové by som nekupovala,lebo je to fakt len na "pár dní"

kaja73
5. máj 2011

nemam ju ,ale moj nazor je-1-neprirodzene vpredu ma pedaliky,je to pre deti nevhodny pohyb -pedaliky maju byt pod dietatom,nie pred nim. 2-dieta je vedene k pasivite-tym že je tlačene-to už može byt rovno v kočiku
3-dieta ziskava falošny pocit stability,ktora sa lahko naruši vid-

https://www.youtube.com/watch?v=V7JxiK_3wg8


daniela242
5. máj 2011

nám tiež stojí v pivnici, malú to baví asi tak prvých 5 minút keď sme vonku, ináč nie ☹

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela2710
5. máj 2011

Teraz v draciku aj v tescu maju trojkolku s vodiacou tycou a ohradkou okolo dietatka, moze sa pouzivat od 10.mesiaca - od vtedy ako vie dietatko sediet same, od 15.mesiaca sa dava ohradka dole, od 24.mesiaca ked uz vie dieta pedalovat same sa da dat dole tyc, co ja viem, tak deti to vyuzivaju tak do troch rokov, kym im nezacne byt mala a nejdu na bicykel, ja ju mam v plane tiez kupit, lebo viem, ze to vyuzije aj nesor..nemyslim si, ze je to hlupost 😉

m.i.r.i
5. máj 2011

my tiez teraz kupujeme a vela som si citala tiez diskusie a rozmyslala..ale rozhodli sme sa nakoniec kupit taku, co ma normalny retazovy pohon s pedalikmi v strede, nie na prednom kolese a gumove kolesa..nas ma teraz 15 mesiacov a tiez si teraz slubujem od toho to, ze ho budem tou vodiacou tycou tlacit, hlavne cez leto, ked nebudem potrebovat kocik....potom z toho bude normalne pedalova retazova trojlkolka, lebo ta na kolese je casto nevyuzitelna...su deti co aj tak pedaluju, ale vela z nich nedociahne na tie pedale alebo im to tak nevyhovuje.
My sme investovali do trojkolky, kedze nas drobec este len teraz chodi za rucky a kym bude sam stabilne chodit, tak este to nejaky mesiac potrva...doma sa prehana na auticku/odrazadle, v tom je majster, ale vonku mu to male odrazadlo este nechcem toho roku kupovat, lebo si ani na neho sam nevie sadnut, ani zliezt a ani chodit, takze odrazadlo ako puky kupime az o rok...deti sa naucia pedalovat az tak v 2.5- 3 rokoch v priemere, tak myslim, ze potom vyuzije tu trojkolku a v 5 rokoch priblizne moze dostat bicykel...

bodka13
5. máj 2011

my sme trojkolku vynechali 🙂 -nie som ich zástancom,dieťa nemusí vyvíjať žiaden pohyb(teda pri tých s vodiacou tyčou) ...mali odrážadlá,pri tých sa zabavili aj trošku unavili a potom okolo 2,5roka už boli na bicykli s pomocnými kolieskami alebo na kolobežke 😉

traktor
5. máj 2011

mame ju..s vodiacou tyčou..a je plne vyuzita..mame ju uz dlhsie..to mal matko este tu ohradku okolo a ja som ho tlacila..teraz uz nema ohradku a snazi sa pedalovat..trojkolka ho velmi baví a ja kupu rozhodne nelutujem..v zime sme ju mali aj dnu a aj vtedy ho krasne zabavila..jasne ficime aj na odrazadlach.. 😉 ...dievcata mali tiez taku trojkolku myslím ten styl..vpredu pedaliky../len vtedy nebolo take ze tyc../ a tiez ju vyuzili..takze pre mna to neboli vyhodene peniaze../a len dodam..na nasej trojkolke sa da posunut sedadlo..takze krasne dociahneme na pedale../

katuskad
5. máj 2011

my máme tiež, takú pevnejšiu, aj pre väčšie dieťa, najprv sme ju tlačili s vodiacou tyčou, ktorá sa dá odmontovať a potom je to klasická trojkolka, ale pravda je, že malá má už tri roky ale pedálovanie jej veľmi nejde, kedže sú pedáliky v predu a ide to ťažšie ako ked ich má pod sebou, ale snaží sa, tak hádam už cez leto bude vedieť pedálovať 😉

cheerlady
5. máj 2011

my sme dostali trojkolku k 1.roku - zatial ma okolo tu ohradku a bezpecnostne pasy a len sa nechava vozit,lebo este je na pedalovanie maly,ale velmi sa mu v nej paci-ma predsalen iny pohlad na svet ako z kocika. myslim,ze ho bude bavit aj neskor,urcite to nelutujem 😉 a tiez sa nam da posunut sedadlo dopredu-teraz ho ma na tej zadnej polohe a pomaly dociahne aj na pedale.

zuzikkaa
5. máj 2011

maleho to bavilo ked mal rok,,asi 3 mesiace potom bola zima.ked sme ju na jar vytiahli tak uz nechcel do nej ani sadnut a len ju chcel tlacit...tak sme ju predali... 😒
ale tazko povedat kazde dieta je ine,,zatial nas ani odrazadlo nejako extra nebavi 😖

beruska.zuzanka
5. máj 2011

Nuž, podľa mňa závisí od dieťatka, aj keď by som skúsila popozerať po trojkolke s vodiacou tyčou a pedálikmi v strede, aby sa mu naozaj dobre pedálovalo 😉
napríklad takéto niečo 🙂

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5498362&tab=1

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11342755&tab=1

my máme odrážadlo a sme spokojní 🙂 malá sa na ňom naučila jazdiť za 3 dni po byte, teraz má chvíľu prestávku, bavia ju iné veci, kočík s bábikou a podobne, ale až bude teplúčko vytiahneme ho von a uvidíme, ako sa bude preháňať na ňom 🙂

fibi321
9. máj 2013

Mozem este poprosit ako ma vyzerat trojkolka s vodiacou tycou a s pedalikmi v strede,lebo ked kliknem na odkaz tak to tam nie je....diky..

inffinity
9. máj 2013

chi stará tema