Darček pre štvorročné dievča a dvojročného chlapca

ocko78
3. okt 2013

kočky.......prosím dobré tipy na darčeky pod stromček pre 4 ročné dievčatko a 2 ročného chlapčeka 🙂 🙂 🙂

jarka0812
3. okt 2013

všetko je len o peniazoch. Ja sa trápim, že čo na 18tku synovcovi.... Napíš sumu a niečo viac o tých deťoch a mamičky, babičky poradia... Naša mala minulý rok 4 a dostala kostým princeznej, korálky na navliekanie, barbie, kadernícku súpravičku, oblečko, nálepky na stenu, prevliekačky. Teraz príde na rad školská taška,nový bicykel... S takým malým chlapčekom nemám osobnú skúsenosť, ale možno nejaké skladačky, kocky, odrážadlo...

mata128
3. okt 2013

@ocko78 nas bude mat 2roky az v aprili,ale teda zatial mame kupeny ten koberec s cestickami,dalej este netusim. Chceli sme to cyklo odrazadlo,ale to uz pockame k dvom rockom...ak by ta nieco napadlo,daj tip😉

ichbinich
3. okt 2013

@ocko78:
Zalezi na tom, ci su to tvoje deti a teda si ochotna kupit viac, alebo su to deti z rodiny, ktorym sa daruje menej... (aspon u nas v rodine)
Ak su to tvoje deti, vacsej sa uz urcite mozes spytat, co by si priala na Vianoce.
pre oboch vhodne: odrazadlo, Lego, kuchynka plus vybava, plastelina, omalovanky, farbicky, knihy, CD s detskymi pesnickami, DVD s vhodnymi rozpravkami, maly ruksak, peracnik na farbicky, rolku papiera na kreslenie alebo kopu papiera, vodove farby plus stetce, puzzle, bicykel, ...
Pre dievcatko este: vybavu pre babiku, nejake sponky, koralky
Pre chlapceka este: auticka, dopravne znacky, drevenu zeleznicu

To su veci, ktore ma moj syn resp. neterky, maju skoro 4 a 3 roky, tak to zhruba zodpoveda 😉

Co u mojho syna nikdy nefunguje ako darcek je oblecenie. Proste to je nutnost, pripadne mu poviem, ze to mu kupila starka, ale ako darcek skor nie. Ani to nebalim a nedavam ako darcek. Podla potreby zaradim do satnika, poviem, ze od koho to ma a hotovo.

kristiii
3. okt 2013

@ocko78 môj krpec mal minulý rok 2 roky a kúpila som mu to čo ho najviac zaujímalo v obchode: drevená železnica a garáž s autíčkami, húkacie policajné a hasičké autíčko, knižku Cars + plastelínu Play Dough-tá sa páčila mne 😀 Nie všetko dostal odo mňa ale rozdelila som do rodiny tipy čo kúpiť. Synovcom som kúpila hračkársky vysávač čo vysával také polystyrénové guličky - stál asi 5 eur a poviem ti bol to tuším najlacnejší darček ale zožal najväčší úspech, pod stromčekom sa oňho hneď strhla bitka. Staršiemu som kúpila lego, to ma napadlo pre tú 4ročnú slečnu, také nejaké jednoduchšie bývajú aj pre tak malé deti, aj konkrétne pre dievčatká. Odrážadlá, kolieskové korčule a podobné darčeky ja moc na vianoce neuzánavam lebo decká chcú to čo dostanú hneď aj skúšať a využívať a nie čakať do jari kým sa roztopí sneh. Neviem čo majú tieto deti doma ale dobré tipy sú podľa mňa aj tá kuchynka alebo hra na obchodík /bývajú také tie nákupné vozíky, pokladňa a tovar ku tomu, s tým sa vyhrajú obe deti/. Môjmu dietku sa zavďačím aj oblečením, samozrejme ak je na ňom nejaké autíčko.

zuzkanik
3. okt 2013

Ja budem štvorročnej dcérke kupovať pod stromček kočík s bábikou a výbavičku do kuchynky. Ona je totiž taká starostlivá mamička a rada sa s týmito vecami hrá. S dvojročnými chlapcami nemám skúsenosti, ale peknou drevenou hračkou určite nič nepokazíte.

ocko78
autor
3. okt 2013

@mata128ja som mu uz kupila chucka ale co dalej netusim

ocko78
autor
3. okt 2013

@zuzkanik hmmmm len my sme kocik kupili aj kuchynku ked mala dva rocky,, teraz mam pre nu zatial vlacikovu drahu na poniky a klavir sostolikom stolickou mikrofonom.....vacsinu spomenutych veci uz doma mame

ichbinich
3. okt 2013

@ocko78:
Tak potom knizky. Tam sa daju kupovat stale nove 😉
Pre dcerku mozno uz nejake na doplnovanie pre predskolakov. Uz je na Slovensku aj prelozena seria genialnych nemeckych knih "Uz vies preco?" (Wieso?Weshalb?Warum?). Tie su fakt super, maju rozne temy. Moj syn ma zatial najma tie "male" pre 2 az 4 rocnych, ale par uz ma aj "velkych" pre deti od 4 rokov. A v tej serii budeme pokracovat aj dalej.
Pre dcerku mozno este vybavu pre babiku? Nejake oblecko pre babiku? "Autosedacku" pre babiku? Postielku? Teda ak sa s tym rada hra. Alebo ak mate zahradku alebo aspon balkon s kvetmi, tak nejaku lopatku, hrablicky, krhlicku. To by sa hodilo aj chlapcovi.
Ak mate Lego, tam sa vzdy daju dokupit aj nejake mensie krabice. Ak mate napr. Zoo, z tej serie maju aj male krabicky so zvieratami od 5€.
Pre chlapca mozno koberec s cestami, to je genialne, moj ho dostal tiez, ked mal cosi cez 2 roky, hra sa na nom stale. Potom ako auticka nejake specialne: zachranky, poziarnikov, policajne, alebo cestarske, teda valec, nakladne auto, betonovu miesacku. A ako doplnok semafor, znacky,...

lujza123
3. okt 2013

Asi najlepsie je sa spytat, kazde dietatko je ine a uprednostnuje ine hracky...medzi tie univerzalne si myslim patria len vytvarne potreby, plastelina, omalovanky, nalepky

Tiez neviem co kupim 4 rocnej na vianoce. Ona totizto zahlasila ze chce rybku v guli (teda to fakt neviem co tym mysli, asi taku tu staru hracku ako boli kedysi kacicka v takej vode v guli) no a zombiu. A to uz vobec NETUSIM kde ja kupim hračkarsku zombiu. Boooooze a neda si to vyhovorit..stale dookola zombiu a rybku.

ocko78
autor
3. okt 2013

@lujza123 prave ked sa opytam slecny co chce tak mi vymenuje hadam vsetko co existuje na svete... to by som ku jej zelaniu potrebovala este furik financii

ocko78
autor
3. okt 2013

@lujza123 vies hodit nejaky link na ten koberec???

sakura77
3. okt 2013

moja coskoro stvorrocna si vypytala "tu morsku pandu" 😀 videla v reklame nejaku barbinu morsku pannu co moze ist do vane 🙂 tak bude morska panda teda 😀 plus samozrejme kopu dalsich "potrebnych" veci ze ano 🙂

dai
3. okt 2013

@ocko78 ahoj, ja mam 2rocneho a minuly rok dostal pod stromcek odrazadlo, nejake puzzle, take este vseliake hudobne nastroje co blikaju a hraju, nejake leporela a uz si nepamaetam🙂 ale ten hlavny darcek bol odrazadlo ( dostal uz aj bicykel a korcule - to budeme skusat teraz v zime a bicykel az buduci rok😉 )
dcera ma teraz 6 ale uz od 4roch rokov mame zauzivane ze prinesiem dracik katalog a ona si moze vybrat 4 darceky - obmedzili sme jasne pocet - ten katalog sme jej davali viackrat do roka do ruk a ked sa nieco neustale opakovalo tak to patrilo pod stromcek - u nas tiez v 4roch sme zacali s morskymi pannami barbie svietiacimi - v 4roch bola blondyna, v 5tich hnedovlaska a dcera vymysla teraz ze je aj ciernovlaska - tak uvidim ci najdeme😉 v 4roch sme mali oblubenu rozpravku rapuntzel takze mala dostala rapuntzel taku tu velku meter a nieco vezu, k tomu flyna, rapuntzel, kona 😉 a potom take tie male blbosticky co sa opakuju este doteraz - nejake pet shopy, filly koniky, nejaky zamocek k tomu, samozrejme ze knizky, puzzle a tak...
to obmedzenie na 4 inak nechavame aj nadalej - my mame kopu rodiny a velka cast z nej prinasa darceky este pred vianocami, takze koncia pod stromcekom - tym padom je tam toho vzdy velmi vela a k niektorym hrackam sa dostavame az vo february - co podla mna nema vyznam ale tak budis😉

ichbinich
3. okt 2013

@lujza123:
Monster's High babiky su take otrasne zombie 😀 Ale neviem, ci by som to dovolila doniest mne do bytu 😉

@ocko78:
Koberce napr.:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2010...
a
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2017...

Ja som kupila v Möbelixe. Moja mama zase super koberec, este lepsi, ako moj doma, v Merkury Markete.

nivi
3. okt 2013

lego, knizky, babiky, u nas ficali a ficia koniky, ked bola mensia tak aj vlacik Tomas bol v kurze, ked mala takmer 2 dostala odrazadlo, hupacieho konika, ma rada aj tie tvorive sady, plastelinu, modelovaciu hmotu, postielku pre babiku, kociarik (ale to uz asi mate), kupovali sme jej aj stan s tunelom asi ako 3 rocnej. a kopec inych veci :D podla mna takymto drobcom sa este super nakupuje 🙂

m_ij_ka
3. okt 2013

pre dievčatko - bábiku, kočík, monster high, kuchynka, telefony

pre chlapca, stavebnica, lego, autá, vlak