Lego duplo vláčik vhodný na koľajnice

lenkakravcova
17. okt 2021

Ahojte,
Rozmýšľame deťom kúpiť vláčik z Lego duplo. Ideálne nejaký ktorý bude kompatibilný s koľajnicami od tej istej značky.
Neviete mi poradiť:
- sú všetky vláčiky lego duplo kompatibilné s ich kolajnicami? (napr i také ako Môj prvý vláčik) alebo len tie drahšie? Prípadne aké máte, ktoré sedia spolu?

dankanka
17. okt 2021

@lenkakravcova my mame ten parny vlak, dokupila som k nemu este kolajnice a most..ale teda stale sa mi zda ze tych kolajnic by mohlo byt viac..na bazosi zozenies aj statsi typ kolajnic a pasuju..

lenkakravcova
autor
17. okt 2021

@dankanka môžeš mi prosím poslať obrázok krabice ktorý máš? 🙂
Nevieš ci ten úplne najjednoduchší vláčik za cca 16€ pasuje na tie koľajnice tiez?

luccy89
17. okt 2021

@lenkakravcova mame ten prvy vlacik, aj zvieratkovy vlacik duplo, ale ked pozeram na tu lokomotivu co je s tymi kolajnicami, tak ona ma uplne ine kolesa. Ta by teda potlacenim, mala ist aj sama. Ja si nemyslim, ze to bude sediet, no neviem to na 100%. Snad nam to niekto kto ma objasni😊

dankanka
17. okt 2021

@luccy89
Ten prvy vlacik je s kolajami?

luccy89
17. okt 2021

No tak sediet by to malo😃

luccy89
17. okt 2021

@dankanka neni, my kolaje nemame ziadne

dankanka
17. okt 2021

@lenkakravcova a ktory stoji 16?. Ja som rovno isla po tomto..

dankanka
17. okt 2021

@luccy89 diik za tip
Skusim tu appku k tomu

luccy89
17. okt 2021

@dankanka veru ta cena ma zmiatla😃 tento moj prvy vlacik je ok k tym kolajam. My mame ten s cislami, ja ze ten sa tak vola, lebo stoji okolo 16€, ale on ma kolieska hrube

dankanka
17. okt 2021

@luccy89 nemyslia skor tie ine typy vlacikov?Ako napr town.. keby to mala nevidela u bratranca, kupim jrj radsej vlacik dreveny z lidla.. lrpsie rozvija fantazou podla mna..tie drahy - vela ks kolajnic,moznost dokupovat a tak...

luccy89
17. okt 2021

@dankanka tiez som chcela ten parny duplo, ale uz mam kupeny z Lidlu(caka na Vianoce)😂 presne kvoli tomu, ze sa da dokupovat vselico a vela moznosti skladania. Ale veru od leta som nad tym uvazovala do coho pojdem😃

qetka
17. okt 2021

ja ti to zajtra vyskusam a odfotim. Mame vsetky vlaciky od dupla ale teda na kolaje davame iba tie na baterky. Take obycajne pre mensie deticky s hrubymi kolieskami nie. Ale skusit mozem 🙂

dankanka
18. okt 2021

@luccy89 mala ho dostala na minule vianoce. Akoze je super, ale to balenie obsahuje malo kolajnic, takze som dokupila, aj most. Je to vsetko sialene drahe a je to stale iba plast. Kolegyna mi odfotila ten z lidla, vzdy moze za par korun daco dokupit a maly sa tesiii. Nic no..

lenkakravcova
autor
18. okt 2021

@qetka Ďakujem zatiaľ. 🙂 určite ak môžeš, tak prosím vyskúšaj.
@dankanka
@luccy89

Pozerali sme tieto:
Parný vláčik stojí 49 Eur (https://www.alza.sk/hracky/lego-duplo-10874-par...)
Koľajnice 16 Eur (https://www.alza.sk/hracky/lego-duplo-10882-kol...)
Môj prvý vláčik 16 Eur (https://www.alza.sk/hracky/lego-vlacik-s-cislam...)

Rozmýšľala som nad tým, či keď len kúpime Môj prvý vláčik + Koľajnice, či to bude spolu kompatibilné, aby sa s tým dalo hrať :D Lebo ako píšete, majú iné kolieska. Ten parný vláčik, také maličké a ten Môj prvý vláčik také nejaké hrubšie.. a neviem odhadnúť či to sedí, alebo nie.
Ak by ste to niektorá mohla vyskúšať, tak môžete urobiť aj fotku 🙂

Ak to nebude kompatibilné, tak potom asi kúpime ten parný + koľajnice (zdá sa mi, že ich tam je nejako málo)

qetka
18. okt 2021

takze vlaciky pasuju vsetky, ale teda podla mna tie bezmotorove su nuda. Mame oba na ktore funguje apka a to je teda super. Potom mame aj tie starsie, co idu na gombik, potom existuje aj tvarovo rovnaky, ale uplne bez motora (s tymi vlakovymi kolieskami) a potom tie klasicke vozicky - ako je aj tan s cislami, alebo ta moja lienka na foto a to mi pride pre male deticky a zbytocne k tomu kupovat kolejnice. Ale ist to po nich ide 🙂

lenkakravcova
autor
18. okt 2021

@qetka O super, ďakujem za fotku a vysvetlenie 🙂
Teraz až pozerám, že ten "parný vláčik" je na baterky. Nečítala som predtým popis :D
Asi pôjdeme teda do toho parného. Syn má 4 roky, tak ten by sa m umohol páčiť + koľajnice dokúpime 🙂

qetka
18. okt 2021

@lenkakravcova parny aj nakladny - ten oranzovy su na baterky, plus teda maju apku v mobile, kde si ho vies pustat, trubit, svietit. Celkom col, skoze top duplo asi a to ho teda mate hodne.