10dc a po ovulácii?

simik7192
4. feb 2021

Ahojte, potrebujem radu mali ste aj vy niektorá z vás skúsenosť podobnú ako ja? Dnes som bola na preventívnu prehliadku u lekára a ten mi potom povedal že tam nevidel vajíčko, alebo folikul,, neviem to presne pomenovať,,, je možné že mávam ovuláciu pred menštruáciou alebo hneď po nej? Tak preto to tam už na Sone nevidel? Že folikul už praskol? Lebo sa už asi rok snažíme o bábo a nejak sa nedarí, tak je to možné že sa dá otehotnieť aj pred menštruáciou? Alebo tesne po nej? Lekára som sa na to nepýtala lebo som na to v tom strese aj zabudla... Už som z toho fakt na nervy, že prečo tam vajíčko nevidel... 😕🤨🤔🙏

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
4. feb 2021

@simik7192 moze byt a mozno nemas vobec ovulaciu

sense
4. feb 2021

Sleduješ si ovuláciu? Podľa hlienu, ovu testy alebo meranie BT? Ovulácia prebehnúť už mohla ak máš kratši cyklus alebo si nemusela mat vôbec ovuláciu...

simik7192
autor
4. feb 2021

@hederamonstera
@sense
@bambulienka25
Nechcem sa zbytočne znervoznovat testami, lebo to bude horšie, raz som to skúšala a som bola viac zostresovana z toho a som bola protivna na svojho muža, rýchlo lebo nestihneme a podobne... Nechcem to zažívať, dnes som bola u doktora tak sa len vyjadril, lebo som sa pýtala na niečo iné tak mi toto povedal, že tam nevidel vajíčko... Tak to skúsime ináč riešiť, trochu to posunúť, ved už sa to niekedy len podarí 🙏🥰👶

sense
4. feb 2021

@simik7192 ja mávam ovuláciu 10-11 DC ale mam kratšie cykly

titla
4. feb 2021

@simik7192 Mohla si mat len anovulacny cyklus. To sa bezne stava. Alebo ako bolo uz spomenute posunutu ovulaciu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaete
4. feb 2021

Ak by si mavala ovulaciu kratko pred menzesem, tak je kratka doba na uhniezdenie vajicka a to sa menzesom vyplavi. Ak by ti uz prebehla ovulacia v tomto cykle (kratko po menzese), tak by to lekar tiez videl. Odsleduj sa, ci mavas ovulaciu. Zistis to jedine meranim bazalnej teploty alebo lekar ti to potvrdi. Ovulacne testy len ulazuju, ze by ovulacia mala nastat.

rita0123
5. feb 2021

@simik7192 ja som tiež pár dní šla ku gyn aby mi povedal kedy mi nastala ovulacia a ten mi povedal že Už mám dávno po nej tak len už čakať či sa oplodniť alebo nie

any_soj
5. feb 2021

@simik7192 ak by si mala po ovulácií, videl by žlté teliesko. Ale či ho videl a nepovedal ti (ovulácia prebehla), alebo tam nebolo (anovulacny cyklus), sa musíš spýtať jeho. Každopádne ak vie, že sa snažíte počať dieťa, je dosť smutné, že to s tebou nerieši viac. Môj (Wallenfels) vždy o takýchto veciach hovorí sám od seba. A áno, dá sa otehotnieť nielen tesne po ale aj cez menštruáciu, ale to sú veľmi krátke cykly. Aj keď samozrejme výnimočné môže mať taký každá žena, aj ktorá má inak dlhšie. Testy ukazujú len že sa telo pripravuje na ovulaciu, ale nie že prebehla. Ak chces väčšiu istotu, skús merať teplotu.

rita0123
6. feb 2021

@any_soj no ja som to na obrazovke videla 17.1som mala menzes trval 5dni a potom som som šla 28.1kj gyn a ten mi povedal že už ovulaciu som mala tak ja neviem

pietrula
8. jan 2023

@rita0123 mozem sa opytat, ak si sa sledovala dlhsie (hlien, ovu testy atd), alebo tvoj gyn, kolky den cyklus si mavala ovulaciu? Ja mavam velmi skoro, 9.den cyklu a v centre strasia, ze mam stare vajecniky..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre