Praskol už folikul, alebo je bolesť príznakom blížiacej sa ovulácie?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom dominantného folikulu - ovulácie. Dnes som bola na prehliadke u svojej lekárky a povedala, že mám na pravej strane folikul 21 mm, a že ovulácia bude o dva dni. Dnes som však mala výraznú bolesť na pravej strane.

Je možné, že folikul praskol už dnes alebo je bolesť len príznakom blížiacej sa ovulácie (keď teda lekárka tvrdí, že to bude o dva dni)?

Manžel je momentálne na služobnej ceste a vráti sa práve v čase keď by podľa lekárky mala byť ovulácia (to by ma veľmi potešilo, lebo sa pokúšame o bábätko už dlhšie) len sa bojím, že to už bude vlastne neskoro keď bolesti mám dnes. Neviem v akej veľkosti folikul praskne, či je 21 mm ešte málo alebo je to už dosť

Ďakujem.

Dobrý deň,

21mm je už pekná veľkosť. Obvykle ovulácia nastane do 1-2 dní.

Ťažko ale povedať, či už praskol. Mohol. Vyšetrením by bolo všetko jasnejšie.

Po prasknutí je vajíčko schopné oplodnenia 24 hodín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník