Ako prebieha genetické vyšetrenie v Žiline?

erikaca
23. sep 2019

Ahojte, nenašla som to medzi existujúcimi diskusiami.
Vie prosím niekto ako prebieha genetické vyšetrenie v Žiline? Ďakujem pekne

gabika128
23. sep 2019

@erikaca bola som na genetike v nemocnici. Objednáš sa, prídeš tam, dr si s tebou sadne, opýta sa z akého dôvodu tam si. Potom chytí papier a kreslí tvoj rodokmeň, aspoň v mojom prípade, kvôli genetickym ochoreniam. Je dobré si pozisťovať všetko v rodine. Aj u partnera samozrejme pokial sa jedná o vyšetrenie do budúcna kvôli deťom. Pýta sa na čo zomreli starý rodičia, na rôzne choroby, infarkty, rakoviny, epilepsie atd.

gabika128
23. sep 2019

@erikaca a samozrejne zoberie krv. 😅

monika225
23. sep 2019

Presne ako pise
@gabika128 nás sa ešte aj pýtali ako sa volali naše staré mami za slobodna 😁,som zvedavá koľko budete čakať na výsledky mi sme boli 31.5a ešte ich nemáme a to nám povedali že 4-6tyzdnov

mareka49
23. sep 2019

@gabika128 presne ako pises hore. Nam dokonca nevzala ani krv. Poslala ma tam gyn. koli riziku DS. Ale geneticka usudila, ze nie je take velke..a len spisala ten rodokmen atd. Maly zdravy chvala bohu

erikaca
autor
23. sep 2019

@gabika128 ďakujem pekne a pozerali si aj vaše karty od obvodného? A koľko to asi trvalo?

gabika128
23. sep 2019

@erikaca pozerali aj karty zdravotne. Na vysledky som čakala možno mesiac a pol. My sme riešili genetiku kvôli IVF a v rodine máme cysticku fibrozu.

erikaca
autor
23. sep 2019

@gabika128 ďakujem 🙂a prosím treba ísť nalačno?

gabika128
23. sep 2019

@erikaca nie nie, netreba 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre