Ako ste zvládali ďalšie tehotenstvo po missed abort?

alienka000
7. aug 2013

Ahojte,
veľmi ma zaujíma ako ste zvládali ďalšie tehotenstvo po MA. Ja som bola pred necelým mesiacom na kyretáži (11tt, bábatku prestalo biť srdiečko cca 9tt) a chceme sa čo najskôr snažiť o ďalšie. Veľmi sa bojím a zaujíma ma ako ste to zvládali, aj po psychickej stránke. Ja sa bojím toho, že budem prehnane úzkostlivá a budem sa viac báť ☹

stella33
11. aug 2013

@alienka000 ja som za testy neplatila.všetko išlo cez poisťovňu. Ale bola som v reprodukcnom centre kde mi dali odporúčanie na genetiku. Neviem či ťa môže poslať bežný gynekológ . On ale môže dať urobiť testy na hematoligii či sa tá zrazanlivosť nezvyšuje reálne počas tehotnosti. Viem že ofic.to preplaca poist. až po 3 potrate ale sú takí ktorí to nejako s privretim všetkých očí vedia vybaviť.takže to ostáva len na komunikácii s doktorom alebo jeho výmenou 🙂

stella33
11. aug 2013

@sense tiež mi už z toho začínalo hrabať až som s úzkostami skončila u psychiatricky a dala výpoveď aby som sa dala dokopy... a hneď na to som otehotnela. 🙂 Bežne rátam koľko by už moje deti mali :'( . 3 a 1. ... Našla som aj tu zopár stránok o tzv. PAS.(post abort. syndro m) V našej zadubenej spoločnosti sa ale ešte musíme veľa učiť (aj lekári) a pomôcť si ako vieme. Aj takýmito diskusiami 🙂 Ten žiaľ a pocity viny neminú nikoho. Netreba to vôbec potláčať či zabúdať akože "o nič nešlo" . Len treba ísť jednoducho ďalej, zmieriť sa a nájsť pokoj a radosť pre ďalšie krásne veci.

evapavla
11. aug 2013

@stella33 ani ja som to nezvládla a skončila na liekoch, teraz viem, že som to mala riešiť hneď na začiatku a netrápiť sa, ani teraz po 3 rokoch neviem zabudnúť ale je to už o dosť lepšie, tiež mám ten istý názor , že ženám po potrate sa u nás nevenuje žiadna pozornosť, je to individuálne, ale pocitovo hlboko zraňujúce

alienka000
autor
12. aug 2013

@evapavla suhlasim s tym, ze sa tomu nevenuje pozornost. Mna to dokonca zaskocilo o to viac, ze som psychologicka... Moja lekarka sa ma ani neopytala ako sa citim par dni po zakroku 😖 Pritom mam to stastie, ze mam dlhodoby vztah s mojim milujucim manzelom a aspon v nom mam oporu. Ale co zeny, ktore nemaju take stastie a maju aj ine problemy? Viem, ze vraj je to velmi caste a konci tak tretina tehotenstiev, ale aj tak lekar by sa to mal aspon opytat, nie preto aby som sa mu vyplakala ale aby ma poslal k psychologovi...
Aj mne sem-tam vyhrknu slzy len tak ked si na to spomeniem a neviem to ovladat. Aj ked mi hovoria, ze som silna....

eimuska
23. mar 2014

@stella33 ahoj, neviem či mi odpovieš lebo ako pozerám blíži sa ti termín. Držím palce nech všetko dobre dopadne. Ak by si si našla prosím čas, nemusí to byť teraz ale písala si ......Ale bola som v reprodukcnom centre kde mi dali odporúčanie na genetiku..... do toho reprodukčného centra ťa odporučil lekár po tých viacerých potratoch alebo ako prosím ťa.... ??? kde sa mám na to pýtať?

stella33
24. mar 2014

@eimuska no, prave dnes som porodila 🙂 tesne pred terminom krasneho 4 kiloveho valibucka 🙂 Do centra som sla po vlastnej linke (pracuje tam nas znamy) Doktor by to mohol riesit az po 3 potrate. Myslim ze prave vdaka tej genetike sme to krasne udrzali do konca, cely cas som bola na fraxiparine, kvoli buseniu srdca a trochu tvrdnutiu bruska MagneB6, a progesteron vaginalne pre istotu, do 30 tt. tehotenstvo inac super, bez problemov (mam 38 r.) porod spontanny, ale strrrraaaasne rychly 🙂 do 1,5 hodiny. Drzim ti palce. Nevzdavaj sa 🙂

eimuska
24. mar 2014

jej tak to moc gratulujem 🙂 a ďakujem za odpoveď
@stella33

happyfrog80
23. sep 2015

tak ja uz mam 8 tyzdnove dietatko po prefuku vajcovodov a dennodenom jedeni acylpirinu .👶🏼🍼

ejuska2586
7. nov 2016

Baby, neviete mi poradiť? Som po missed abort. V piatok som vysadila Duphaston. Hneď som aj začala špiniť, do poobedia zo mňa išla krv so zrazeninami, ale len keď som bola na wc. Vložka bola len "pošpinená". V sobotu to tak bolo celý deň a včera už zas len špinenie. Bolesti v podbrušku boli hrozné, teraz už nič. Lekár mi nedal nič na vyčistenie, len kázal ten Duphaston vystadiť. Teraz neviem, či toto môžem považovať za normálnu menštruáciu, alebo tá ešte len príde? Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Povedal, že po menzese sa môžeme zas nanovo snažiť. Len keď ja neviem, či už toto bol menzes, alebo nie...

tinkafe
8. nov 2016

@ejuska2586 Ahoj, ja som po MA mala tiež najprv len špinenie a doktor mi povedal, že v istom slova zmysle je to menzes, ale nie klasický. Ja som po MA nebrala nič, doktor mi povedal že treba nechať telo prirodzene nech sa vysporiada so zmenou ktorá nastala. Tebe hneď po MA nasadil Dupha? Diskusie sa rôznia, ale vo všeobecnosti sa odporúča počkať so snažením aspoň 3 mesiaca (niekde dokonca až 6), nakoľko hrozí, že ak by znova došlo v krátkom čase k tehu, maternica by nemusela byť dostatočne zregenerovaná a mohlo by viesť k opakovanému potratu. Na druhej strane, existuje aj tu na koníkovi, množstvo diskusií, kde babi otehotneli hneď po MA a v pohode. Je to na tebe a tvojom rozhodnutí, ja som to diskutovala so svojím dokt. a 3 mes. pauza bola podľa mňa OK. Čistenie po MA si podľa mňa vyžaduje trošku času na rekonvalescenciu 😉

ejuska2586
8. nov 2016

@tinkafe Ahoj. Ja som Duphaston brala predtym, teraz ho neberiem. Co sa cistenia tyka - ja som mala nizke HCG, takze v podstate sa ani nema co cistit. Neriesim to, povedala som si, ze to necham na prirodu. Ak moja maternica nebude dostatocne pripravena, vajicko neprijme. Co sa menzesu tyka - mam riadny, moja sliznica bola nizka a pripravena menstruovat (kvoli tomu nizkemu HCG), cize u mna nie je o com.

tinkafe
8. nov 2016

@ejuska2586 Ahoj, presne tak, ja som mala počistení dlhšie bolesti, takže som v pohode počkala. Každá z nás sa pozná a telo nám samo povie či je OK, alebo nie 🙂 Tak držím palce, nech všetko víde ako má 🙂

ejuska2586
8. nov 2016

@tinkafe Ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre